PILNE:

Ars Quaerendi prestiżowa Nagroda Województwa Małopolskiego dla mieszkanek naszego powiatu!

KRAKÓW: Wyjątkowe wyróżnienie spotkało dwie mieszkanki powiatu myślenickiego, ich niewątpliwy talent dostrzegło Jury prestiżowej Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi. Wspomniane laureatki to: Natalia Jarząbek pochodząca z Tokarni wybitna flecistka Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Natalia Hodurek uzdolniona wokalnie i aktorsko studentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

O nagrodzie Ars Quaerendi:

Sejmik Województwa Małopolskiego w celu zachęcenia i zmotywowania artystów i twórców do podejmowania ambitnych przedsięwzięć o wysokich walorach artystycznych, które w efekcie przyczynią się do urozmaicenia regionalnej oferty kulturalnej i pobudzenia życia kulturalnego naszego regionu, podjął decyzję o ustanowieniu corocznej Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury.

Nagroda pozwala również na wskazanie i nagrodzenie tych przedstawicieli świata kultury, sztuki i nauki, którzy przełamując różnice pokoleniowe umieją dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi następcami, a Ci, swoim młodzieńczym entuzjazmem, dają inspirację swoim Mistrzom.

Nagroda Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi jest doroczną nagrodą przyznawaną w drodze konkursu w kategoriach: Mistrz i Uczeń oraz za Projekt realizowany wspólnie przez Nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.

Nagroda przyznawana jest za wybitne działania na rzecz rozwoju i pro mocji kultury w dziedzi nach:

– twórczość artystyczna i użytkowa /muzyka, film, fotografia, sztuki plastyczne i użytkowe, taniec, teatr, rzemiosło artystyczne/,

– upowszechnianie kultury,

– architektura, urbanistyka.

Corocznie przyznaje się do pięciu Nagród w kategorii Mistrz, do pięciu Nagród w kategorii Uczeń oraz do pięciu Nagród dla Projektów realizowanych przez Nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.

Corocznie przyznaje się do pięciu Nagród w kategorii Mistrz, do pięciu Nagród w kategorii Uczeń oraz do pięciu Nagród dla Projektów realizowanych przez Nagrodzonych w kategoriach: Mistrz i Uczeń.

Nagroda w kategorii Mistrz: 6.000 zł dla każdego Laureata.

Nagroda w kategorii Uczeń: 4.000 zł dla każdego Laureata.

Nagroda dla Projektu realizowanego przez Nagrodzonych w kategoriach

Mistrz i Uczeń: 25 000 zł za każdy Projekt.

Nagrody przyznaje Zarząd Województwa Małopolskiego w oparciu o werdykt Jury Nagrody Ars Quaerendi.

O nagrodzonych projektach mieszkanek naszego powiatu:

Prof. Barbara Światek- Żelazna i Natalia Jarząbek z Akademii Muzycznej w Krakwie wspólnie napiszą podręcznik do nauki oddechu permanentnego. To technika, która jest wykorzystywana m.in. podczas gry na flecie, a Natalia Jarząbek opanowała ją jako jedna z niewielu flecistek nie tylko w Polsce ale i na świecie. Potrafi Ona zaczerpnąć oddech w trakcie gry na instrumencie prawie niesłyszalnie i niezauważalnie, czyniąc to w sposób płynny i naturalny. Chce jednak podzielić się tą wyjątkową umiejętnością z innymi – dzięki napisaniu podręcznika w j. polskim i j. angielskim muzycy na całym świecie będą mogli poznać tę technikę. Wydana zostanie również płyta z utworami (w tym samodzielnie skomponowanymi etiudami) w czasie wykonywania których zastosowana zostanie technika oddechu permanentnego.

Prof. Rafał Dziwisz wraz ze swoimi studentami z A, wśród których znajduje się Natalia Hodurek przygotuje przedstawienie muzyczne pt. „Kochanie, zabiłam nasze koty.”  Sześcioro studentów specjalizacji wokalno-aktorskiej, wspomaganych przez grający na żywo band, zaprezentuje adaptacje powieści Doroty Masłowskiej. Ma to być wyjątkowe dzieło, będące równocześnie nieprzerwanym utworem muzycznym, podczas którego będzie można poznać historie młodych ludzi, żyjących w wielkim mieście, poszukujących przyjaźni, miłości i w końcu – samych siebie w coraz bardziej „cyfrowym” świecie.

 

info: Ars Quaerendi Nagroda Województwa Mąłopolskiego /http://www.aq.malopolskanagroda.pl/

 

 

opublikowano: 13.11.2017