PILNE:
2.01.2018Zmiany w iTV w 2018 roku. Wiadomości z regionu 2 x w miesiącu. Gość tygodnia od 12 stycznia co tydzień. Nowości już wkrótce!

Klaudia z Wierzbanowej – dziewczynka o promiennym uśmiechu! Dobre wieści z Florydy.

WIERZBANOWA/FLORYDA: Klaudie Mistarz poznaliśmy w minionym roku i choć wiedzieliśmy o Niej sporo to osobiście udało się nam spotkać dopiero w grudniu. Ma zaledwie 11 lat i ogromne problemy z chodzeniem. Potrzebna jest operacja i to szybko, ta okazuje się w zasięgu ręki ale kosztuje „górę pieniędzy.” Rodzina walczy jak potrafi by Klaudia pojechała do specjalistycznej kliniki w Stanach Zjednoczonych. Tli się coraz mocniej nadzieja, nadzieja na normalne życie dziewczynki o promiennym uśmiechu.

Ostatnia Szansa Klaudii z Wierzbanowej, na to by mogła samodzielnie chodzić

Choć to jeszcze nie Happy End to nadzieję wzmacnia zaangażowanie ludzi o dobrych sercach. Znajdujecie się Wy, wspieracie Klaudię i w styczniu b.r. dziewczynka wraz z rodzicami jedzie do USA na Florydę.

Poniżej krótka foto-relacja z pierwszych dni pobytu w Stanach Zjednoczonych.

5 stycznia piątek, Floryda USA.

Klaudia jest już w Stanach, na poniedziałek 8 stycznia zaplanowano operację.

8 stycznia poniedziałek, Floryda USA.

Czas na operacje. Choć w swoim życiu przeszła ich już wiele, to w naturalny sposób przeżywa lęk, strach, ogarnia Ją rozpacz,  zdrowe dziecko w podobnej sytuacji zapewne próbowałoby uciec…

Klaudia to mądra dziewczyna i wie, że ta operacja ma poprawić jakość jej życia, sprawić że będzie mogła uciekać czytaj biegać swobodnie o własnych nogach, być samodzielną, realizować marzenia. Jest smutna ale my wierzymy, że będzie dobrze a uśmiech znów powróci na Jej twarz.

Ma wsparcie najbliższych, są z Nią rodzice i brat Michał, a w Polsce czeka młodszy z braci  Kubuś oraz rzesza ludzi dobrej woli, którym jest bardzo wdzięczna za okazaną pomoc.

9 stycznia wtorek, Floryda USA

„Po operacji nóżki będą przez 6 tygodni w gipsowych szynach.” Cierpliwości potrzeba i uśmiechu, choć jeszcze na twarzy Klaudii go nie widać.

10 stycznia – środa , Floryda USA

Pani Małgosia Mistarz pisze do nas „u Klaudusi powoli lepiej, powraca uśmiech ale tęskni za domem za Kubusiem. Rehabilitacja za miesiąc bo nie może wstawać na nogi. Pozdrawiamy.”

 

11 stycznia czwartek, Floryda USA

Klaudia przed chwilą na swoim profilu napisała: ” Wychodzę ze szpitala”. Spójrzcie na ten uśmiech.

Niesamowita historia przed chwilą zadzwoniła do mnie mama Klaudii i mówi; „Cuda to są cuda, Klaudia wczoraj miała wysoką gorączkę a dziś czuje się bardzo dobrze na tyle dobrze że już od poniedziałku rozpocznie rehabilitację. Wszyscy są Nią zachwyceni a lekarz powiedział, że zrobi wszystko by Klaudia jak najszybciej zaczęła chodzić… Tu wszystko zmienia się tak szybko, że będę dzwonić by informować o tym co u Klaudii” 🙂

Cieszymy się baaaaardzo razem z Klaudią, pozdrawiamy ją i Jej rodziców serdecznie, życzymy spokojnego pobytu na Florydzie, dobrej rehabilitacji i szybkiego powrotu do Polski 🙂

Mamy nadzieję że już wkrótce przekażemy Państwu co nowego słychać u dziewczynki o promiennym uśmiechu.

Klaudia wciąż potrzebuje naszego wsparcia. Pamiętajcie o Niej koniecznie, a my już dziś zapraszamy na wspaniałą imprezę: Koncert Charytatywny”Razem dla Klaudii”, który odbędzie się 21 stycznia 2018 r. na Hali Sportowej w Wiśniowej. Start o godzinie 16:00. Gościem specjalnym imprezy będzie Zespół Baciary Bądźcie koniecznie!

Ponadto nadal można wpłacać pieniądze które są Klaudii bardzo potrzebne:

Dziękujemy Wam! Klaudia wyjeżdża z rodzicami 2 stycznia. Operacja odbędzie się 8 stycznia 2018. Resztę kwoty musimy wpłacić do końca stycznia. Jesteście z nami #RazemdlaKlaudii? z Bądźmy Razem Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej i Fundacja Wygrajmy Siebie. Szukajcie nas i nowych niespodzianek!

Opublikowany przez Razem dla Klaudii na 19 grudnia 2017

Ps. Bądźcie nadal z nami – „Razem dla Klaudii”.

Relacja powstała na podstawie zdjęć i informacji nadesłanych do nas od Klaudii i Jej mamy Małgorzaty Mistarz.

Dziękujemy.

opublikowano: 11.01.2018