PILNE:
2.01.2018Zmiany w iTV w 2018 roku. Wiadomości z regionu 2 x w miesiącu. Gość tygodnia od 12 stycznia co tydzień. Nowości już wkrótce!

Marzyli o nowym wozie strażackim. OSP Bogdanówka liczy na pomoc, którą sama na co dzień oferuje

BOGDANÓWKA: Chociaż nie są dużą jednostką, to tak jak i inne Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu myślenickiego, chcą mieć zaplecze techniczne, które umożliwi im sprawne działanie podczas akcji. Sami robią co mogą, ale nie ukrywają że każda pomoc się przyda.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bogdanówce powstała w 1966 roku. Obecnie jednostka liczy  15 strażaków uprawnionych do wyjazdów, 4 oczekujących na szkolenia, oraz 4 honorowych. Przy OSP działa również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (12 osób,  w tym najmłodszy członek ma  5 lat).

Obecnie jednostka dysponuje  „niezastąpionym” samochodem marki  Star oraz wysłużonym  42- letnim Mercedesem, który ma napęd tylko  na tylną oś, co jak przyznają sami strażacy, nie sprzyja przy interwencjach na górzystych terenach Bogdanówki.

Zakupiliśmy używany samochód marki Iveco z napędem 4×4, który ułatwi nam niesienie pomocy  i poruszanie się po trudnym terenie. Z własnych środków zapłaciliśmy 15 tys. lecz nadal brakuje nam 20 tys. Piszemy po różnych firmach i instytucjach, lecz odzew jest bardzo mały. Bierzemy czynny udział w życiu społecznym, (sztandar, ćwiczenia gminne, zawody gminne), oraz akcje ratownicze i oczywiście pożary.
Na pomoc pobliskich władz nie możemy liczyć, dlatego liczymy na pomoc mieszkańców, może prywatnych sponsorów, którzy wesprą nas    w spłacie samochodu, niezbędnego do naszych dalszych działań- mówi wiceprezes jednostki Maciej Bierówka.

Każdy, kto zechce ofiarować swoją pomoc strażakom, którzy na co dzień poświęcają swój czas, przy różnego rodzaju interwencjach na drogach, w domostwach czy w sytuacjach kryzysowych, może dołożyć swoje przysłowiowe „dwa grosze” do spłaty zakupionego samochodu.
 Wpłaty można dokonywać osobiście u naczelnika OSP Bogdanówka Piotra Pawła Żyły lub wiceprezesa Macieja Bierówki.
Jednostka dysponuje również kontem bankowym, na które także można dokonywać wpłaty:   48 85910007 0230 0000 1179 0002 Krakowski Bank Spółdzielczy  filia w Tokarni.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – oby tak dalej.
opublikowano: 16.05.2017