PILNE:
2.01.2018Zmiany w iTV w 2018 roku. Wiadomości z regionu 2 x w miesiącu. Gość tygodnia od 12 stycznia co tydzień. Nowości już wkrótce!

Powiat myślenicki z szansą na szybką kolej?

MYŚLENICE: Dzisiaj (10.08.2017) w myślenickim magistracie, odbyło się spotkanie w sprawie budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z Myślenic do Krakowa.

Takie rozwiązanie na pewno byłoby komfortowe dla mieszkańców Gminy Myślenice oraz wszystkich gmin i miejscowości ościennych, których mieszkańcy mogliby pozostawiać samochody na planowanych parkingach Park&Ride i wsiadać w szybką kolej do Krakowa

Propozycja burmistrza Macieja Ostrowskiego została zapisana w Banku Projektów Regionalnych Województwa Małopolskiego w 2012 roku. O ile Kraków kilka lat temu nie był specjalnie zainteresowany tym pomysłem, cieszymy się, że dzisiaj chce z nami realizować ten projekt. Na 30 sierpnia przewidziano podpisanie porozumienia w tej sprawie z władzami gminy Siepraw, gminy Mogilany, miasta i gminy Świątniki Górne, gminy Sułkowice, i miastem Kraków. Wspólgospodarzem dzisiejszego spotkania był poseł Jarosław Szlachetka- możemy przeczytać na facebookowym profilu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. 

Czy to spotkanie zaowocuje nowym komunikacyjnym rozwiązaniem? Jak przyznają zainteresowane strony, droga do powstania szybkiej kolei nie jest prosta, ale temat warty jest dyskusji i działania.

 

ŹRÓDŁO I FOTO: UMiG Myślenice

opublikowano: 10.08.2017