Connect with us

Gmina Myślenice

Myślenickie PiS wybrało zarząd. Przewodniczącym został poseł Jarosław Szlachetka

Avatar

Opublikowano

w

MYŚLENICE: W środę 15 listopada 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Myślenicach. Oprócz zarządu uprawnieni do głosowania wybrali również nowego Przewodniczącego, którym został poseł Jarosław Szlachetka dotychczasowy pełnomocnik komitetu miejskiego PiS w Myślenicach.

Podczas zebrania członków PiS wybrano 3-osobowy Zarząd Komitetu. W jego skład weszli: Jan Bylica (były radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej), Robert Pitala (Radny Miejski) oraz Jarosław Szlachetka. Jednocześnie poseł Szlachetka w głosowaniu na przewodniczącego komitetu otrzymał 24 głosy poparcia z pośród 28 wszystkich oddanych.

Po głosowaniu Jarosław Szlachetka powiedział, że liczy na to, iż nowy zarząd będzie działać skutecznie przede wszystkim na rzecz mieszkańców miasta oraz gminy razem z klubem radnych PiS w Radzie Miejskiej oraz w Radzie Powiatu Myślenickiego. Podziękował za wybór i oddane na niego głosy. Zadeklarował dalszą pracę na rzecz biało-czerwonej drużyny jak to miało miejsce przy kampanii prezydenckiej oaz parlamentarnej w 2015 roku za które odpowiadał na naszym terenie. Jednocześnie parlamentarzysta zapowiedział podjęcie dalszych działań na rzecz konsolidacji struktur oraz organizacji prawicowych, co powinno się przełożyć na dobry wynik w przyszłorocznych wyborach samorządowych kandydatów PiS. Zależy mi na tym szczególnie jako przewodniczącemu wojewódzkiego zespołu samorządowego. Po wyborach władz powiatowych PiS rozpoczniemy otwarte spotkania z mieszkańcami, podczas których wysłuchane będą ich uwagi i opinie na temat działania lokalnych samorządów – zaznaczył poseł Jarosław Szlachetka nowy szef myślenickiego PiS.

Rozstrzygnięcia głosowań pokazują zdecydowanie, że po okresie trwającego kryzysu wewnętrznego w myślenickim PiS po wyborach samorządowych i faktu rozwiązania poprzedniego zarządu, którym kierował były poseł Marek Łatas, sytuację udało się ustabilizować i naprawić przez powołanego pełnomocnika w osobie Jarosława Szlachetki. Przypomnijmy, że kryzys ten był spowodowany m.in. startem 3 byłych już dzisiaj członków PiS: Stanisława Sz. Cichonia, Kazimierza Dąbrowskiego i Jana Trzepacza z list konkurencyjnego komitetu wyborczego do Rady Miejskiej oraz w związku z nielojalnością trójki radnych w Radzie Powiatu Myślenickiego: Krzysztofa Halka, Marka Mikosia i Kazimierza Panusia. Ta trójka  najpierw została wykluczona z Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Myślenickiego a następnie osoby te zostały skreślone z listy członków PiS przez władze partii.

Wybory w Myślenicach odbyły się w ramach trwających w całym kraju wyborów władz powiatowych, gminnych i miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, które początkiem października zarządził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przed członkami wszystkich lokalnych struktur wybory do Zarządu Powiatowego, które zaplanowane są na 25 listopada br. w Myślenicach.

W tym tygodniu oprócz wyborów w Myślenicach nowe władze zostały wybrane także w pozostałych komitetach terenowych PiS w powiecie myślenickim .Zarząd Komitetu Terenowego PiS Dobczyce i Siepraw: Roman Knapik (przewodniczący), Janusz Jagła i Marek Lenczowski.Zarząd Komitetu Terenowego PiS Raciechowice i Wiśniowa: Jolanta Majka (przewodnicząca), Magdalena Majka i Dorota Rokosz.Zarząd Komitetu Terenowego PiS Pcim, Lubień Tokarnia: Janusz Ambroży (przewodniczący), Piotr Dziadkowiec i Elżbieta Kudłacz.

 

MATERIAŁ SPONSOROWANY
ŹRÓDŁO: BIURO POSELSKIE JAROSŁAWA SZLACHETKI

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »

Facebook

Najczęściej czytane