Connect with us

Sport

Rządowy program „Klub”, będzie wspierał małopolskich sportowców

Avatar

Opublikowano

w

ARTYKUŁ SPONSOROWANY: Popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, wynagrodzenia dla trenerów, dofinansowanie zakupu sprzętu i obozów sportowych – to podstawowe założenia rządowego programu „KLUB”. 7 listopada 2016, w Centrum Sportu i Kultury „Sidzina” w Krakowie, podsumowano realizację projektu na terenie Małopolski.

W konferencji, podczas której przedstawiono bilans wsparcia zadań, których uczestnikami mogą być wyłącznie dzieci i młodzież do 18. roku życia. W konferencji obok wojewody małopolski Józefa Pilcha, doradcy Ministra Sportu i Turystyki Ziemowita Ryś wziął także udział poseł Jarosław Sztachetka oraz beneficjenci programu – zawodnicy oraz działacze sportowi klubów w tym również KS Dalin Myślenice.

graf-1

 

– Jest to ważny program dla mieszkańców Małopolski. Małe i średnie kluby, którym ciężko było pozyskać finansowanie, mają szansę na rozwój i inwestycje dzięki pieniądzom z programu rządowego. Warto, aby młodzież z naszego województwa wybierała aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Program „KLUB” znakomicie się w to wpisuje – stwierdził Józef Pilch.

graf-3

 

W całej Polsce z pomocy skorzystało 2 151 stowarzyszeń oraz klubów sportowych, którym przyznano dofinansowanie na treningi sportowe aż w 70 różnych dyscyplinach, m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, lekkoatletyka, baseball, futbol kendo i softball. W województwie małopolskim beneficjentami programu zostało 226 klubów sportowych na kwotę 2,5 mln zł.

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że dzięki aktywności naszych klubów małopolska jest drugim województwem w którym najwięcej zostało przyznanych środków finansowych w skali kraju. To konkretna pomoc dla klubów w finasowaniu zajęć dla dzieci i młodzieży, której tak bardzo oczekiwaliśmy ze strony resortu sportu – komentował Jarosław Szlachetka, poseł PiS. Już dzisiaj zachęcam kluby i działaczy do wzięcia udziału w następnej edycji programu początkiem nowego roku. Na ten cel, w budżecie na 2017, już zabezpieczyliśmy 30 mln zł – dodał J.Szlachetka członek sejmowej komisji kultury fizycznej sportu i turystyki.

W tym roku dofinansowanie z programu „KLUB” trafiło do organizacji sportowych zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży z m.in. z Głogoczowa, Harbutowic, Myślenic i Tenczyna.

graf-2

Źródło: BIURO POSELSKIE POSŁA NA SEJM JAROSŁAWA SZLACHETKI

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane