PILNE:

Zaduszki w Dobczycach: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa na żywo brzmią wyjątkowo!

DOBCZYCE: Zaduszki czas zacząć! Zaduszki ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa.

Dobczyckie Zaduszki Muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie KAT odbyły się w sobotę 4 listopada po raz szósty. Również w tym roku organizatorzy zatroszczyli się o to, by było jakościowo. Zaprosili na scenę RCOS Dobczyce jedną z najlepszych polskich formacji bluesowych.

Nocna Zmiana Bluesa to założony  przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku w Toruniu zespół, który w swoim dorobku posiada blisko 30 wydanych płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. takich gwiazd jak B.B. King i zespołu Blues Brothers, a za sobą ma nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, takimi  jak Charlie Musselwhite czy Louisiana Red. Założyciel zespołu podkreśla jednak, że najlepsze dopiero przed nimi. „Zaczynali jako bluesmani, a w trakcie 35 lat  działalności artystycznej, wykreowali własny, wyjątkowy styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.”

Zespół w składzie: Sławek Wierzcholski, Marek Dąbrowski, Witold Jąkalski, Piotr Dąbrowski i Grzegorz Minicz, nawiązuje fantastyczny kontakt z publicznością. Artyści na dobczyckiej scenie zaprezentowali energetyczne, radosne, a także refleksyjne bluesowe brzmienie. Podczas koncertu zagrali takie przeboje jak: 6:02, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce. Finałem koncertu był chóralnie odśpiewany utwór Chory na bluesa.

Lider zespołu Sławek Wierzcholski znany jako wirtuoz gry na harmonijce ustnej, zaskakuje i zachwyca. To było niesamowite przeżycie. Potrafi zagrać na harmonijce dosłownie wszystko, a przy tym świetnie się bawi i bawi publiczność!  „Głęboka studzienka” czy Hejnał Mariacki w jego harmonijkowym wykonaniu na długo pozostaną w pamięci uczestników tego muzycznego spotkania.

Nocna Zmiana Bluesa to zespół, który na żywo brzmi świetnie. Jest „feeling”, odczuwalne w całym ciele przyjemne drganie, noga mimowolnie „podryguje” w takt granej muzyki, radosny uśmiech maluje się na twarzy, a po koncercie … błogie poczucie dobrze spędzonego czasu.

Tak było 4 listopada w Dobczycach na VI Zaduszkach Muzycznych.
Gratulujemy Stowarzyszeniu KAT udanej imprezy i życzymy kolejnych dobrych pomysłów!

opublikowano: 13.11.2017