PILNE:
2.01.2018Zmiany w iTV w 2018 roku. Wiadomości z regionu 2 x w miesiącu. Gość tygodnia od 12 stycznia co tydzień. Nowości już wkrótce!

Uczennice ZS im. Andrzeja Średniawskiego napisały książkę. Teraz liczą na głosy internautów

MYŚLENICE: „Panny z Piórem”, taki pseudonim przybrało pięć uczennic Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, które postanowiły wziąć udział w konkursie „Misja-Książka”. Ten konkurs to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki!

Młodzi autorzy, z pomocą i wsparciem nauczyciela – opiekuna drużyny, piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.

Na co dzień „Panny z Piórem” to Monika Machał, Karolina Chlebda, Paulina Bargieł, Magdalena Paszkowska i Aleksandra Migner. Dziewczyny w ramach konkursu samodzielnie napisały i zilustrowały książkę  pt. „Pomiędzy, czyli tutaj”. Pierwszym etapem konkursu jest głosowanie internetowe, które trwa od  15 grudnia 2017 r. – 31 stycznia 2018 r. Głosowanie wyłoni 50 najlepszych książek, a te następnie poddane zostaną ocenie przez jury.

„Panny z Piórem” zapraszają do przeczytania książki:

https://ridero.eu/pl/books/pomiedzy_czyli_tutaj/

I oczywiście do głosowania na nią:

https://ridero.eu/pl/contest/konkurs2017/votes/

Czasu pozostało niewiele więc tym bardziej warto wspomóc młode, zdolne uczennice.

 

 

ŹRÓDŁO: ZS im. Andrzeja Średniawskiego

opublikowano: 12.01.2018