PILNE:

WalkCamp w Myślenicach

MYŚLENICE: Już w najbliższy czwartek w Myślenicach rozpocznie się pierwszy w Polsce obóz nauki chodu dla osób po amputacji nogi. WalkCamp potrwa 4 dni i weźmie w nim udział 10 Podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Cel projektu? Nauczyć się chodzić pewniej, lepiej i bezpieczniej, dbać o prawidłowy i zdrowy chód na protezie, by nie obciążał stawów i kręgosłupa, a także zdobędą wiedzę jakie komponenty są najlepsze dla użytkownika protezy, co jest dostępne na rynku i dlaczego to właśnie może być najlepszym rozwiązaniem przy danym poziomie aktywności.

Dlaczego to takie ważne? Obóz zapewnia realizację potrzeby osób po amputacjach, której nikt inny nie widzi. Pacjent, po otrzymaniu protezy, nie jest objęty jakimkolwiek wsparciem w nauce chodu, otrzymuje jedynie podstawowe informacje jak chodzić. My chcemy, żeby nasi Podopieczni chodzili jak najlepiej, wykorzystując 100% możliwości swojej protezy. I tego będziemy uczyć w czasie WalkCamp.

A żeby nauka miała jak najbardziej praktyczny wymiar, spróbują swoich sił w terenie – miejskim, górskim, na sali gimnastycznej czy też w parku i w budynku.
Podczas naszego wyjazdu będziemy starali się również pokazać naszym Podopiecznym uroki regionu, w którym gościmy. Dlatego w czasie obozu: będziemy mieszkać na Zarabiu, ćwiczyć na Hali Sportowej na Zarabiu, wyjedziemy kolejką na górę Chełm oraz zwiedzimy Dom Grecki, i pospacerujemy po Rynku. Więcej informacji na temat obozu i Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty znajdziecie na stronie: www.pozahoryzonty.org

Więcej na temat: , , .
opublikowano: 19.06.2017