fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

15. Rocznica śmierci Jana Pawła II. #Bądźmy razem

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Dziś w dniu 15. rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca zapalmy w oknach świece o 21:37″ – apeluje kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża-Polaka. Prosi też o modlitwę w intencji ustania pandemii.

Fot. © Mazur / episkopat.pl

O tej godzinie również z Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach, popłynie do Was ulubiona pieśń Ojca Świętego „Barka.” #Bądźmy razem. Transmisja na żywo na naszej stronie już dziś „widzimy się” o godz. 21:37!

Transmisja

„Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.
Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.” (…)

Archidiecezja Krakowska, której kapłanem i biskupem był Karol Wojtyła – Jan Paweł II zachęca, by w czwartek 2 kwietnia wierni zjednoczyli się wokół osoby i myśli papieża Polaka np. poprzez odszukanie papieskich tekstów, ich lekturę i rozważanie na ich temat w gronie rodzinnym. Ważna będzie także wspólna modlitwa – np. Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w łączności z sanktuarium łagiewnickim, transmisje na www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl.

O godz. 21.00 w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Mszę św. odprawi abp Marek Jędraszewski, jednocząc się z wszystkimi, którzy tradycyjnie 2 kwietnia przybywali pod „okno papieskie” przy Franciszkańskiej 3. Po Eucharystii arcybiskup odmówi Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, którego 17 sierpnia 2002 r. krakowskich Łagiewnikach dokonał Ojciec Święty. Liturgia będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Po Mszy św. zostanie wyemitowane rozważanie kolejnej stacji drogi krzyżowej „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa”, którą metropolita krakowski przygotował z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

W związku z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II krakowski Instytut Dialogu Międzykulturowego przygotował specjalny materiał dokumentalny przypominający osobę Ojca Świętego. Na stronie www.idmjp2.pl będzie można zobaczyć m.in. film biograficzny „Karol Wojtyła – Jan Paweł II”, archiwalne nagrania spotkań papieża z rodakami pod „oknem papieskim” przy Franciszkańskiej 3 czy wysłuchać nagrań listów od wiernych kierowanych do Ojca Świętego już po jego śmierci. Przypomniana też zostanie ulubiona pieśń Jana Pawła II – „Barka” i zaprezentowany nowy teledysk do utworu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który jest muzycznym podsumowaniem papieskiego pontyfikatu. Instytut zachęca także do wirtualnych spacerów po miejscach w Małopolsce związanych z Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II.

informacje: Sanktuarium NNMP Myślenice oraz Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane