Connect with us

Gmina Myślenice

15 września ruszy głosowanie w Myślenickim Budżecie Obywatelskim 2023

Opublikowano

w

15 września ruszy głosowanie w Myślenickim Budżecie Obywatelskim 2023

15 września ruszy głosowanie w Budżecie Obywatelskim, w przeddzień rozpoczęcia głosowania opublikowana zostanie karta do głosowania, a mieszkańcy będą mogli oddawać głosy – wzorem poprzednich edycji – zarówno drogą elektroniczną, jak również papierową. Głosowanie zakończy się 23 września o godzinie 14:00 – zachęcamy do wyboru projektu i oddania głosu – to realny wpływ mieszkańców na decyzje o wydatkowaniu środków z miejskiego budżetu!

– 34 projekty złożone przez mieszkańców Gminy Myślenice w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego pomyślnie przeszło weryfikację pod względem formalnym i merytorycznym, a teraz czas na decyzję społeczności o wyborze tych zadań, które mają zostać przez nasz samorząd zrealizowane w 2023 roku. Zachęcam do aktywnego udziału mieszkańców, którzy ukończyli 16 lat w głosowaniu, które startuje 15 września, a zakończy się 23 września o 14:00. Do wydania na zgłoszone pomysły mamy ponad 1 milion złotych, to Wasze głosy zdecydują o tym, które zadania zostaną zrealizowane – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice

Karta do głosowania w wersji papierowej zostanie opublikowana do 14 września, wówczas podamy do wiadomości również listę punktów, w których mieścić się będą urny wrzutowe na karty papierowe. Głosowanie odbędzie się zarówno w formie papierowej jak również elektronicznie w systemie www.bo.myslenice.pl

Każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat może oddać głos na jedno z czterech zadań ogólnomiejskich (dotyczy wszystkich mieszkańców Gminy Myślenice), a także na zadanie w swoim okręgu miejskim lub sołectwie. 

Lista wszystkich projektów w Myślenickim Budżecie Obywatelskim 2023

LISTA PROJEKTÓW ZAAKCEPTOWANYCH MERYTORYCZNIE  – BUDŻET OBYWATELSKI 2023
Nr zadania NAZWA ZADANIA AUTOR: Szacunkowa kwota
  Myślenice – zadania ogólnomiejskie    
23 Zakup nowej tablicy wyników na Stadion Dalin Myślenice Tomasz Bargiel 45 000 zł
24 Książkomat dla Biblioteki Aleksandra Byrska 106 500 zł
40 Bezpieczny STRAŻAK = poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Myślenic Krzysztof Druzgała 200 000 zł
45 Bez Barier – ogólnodostępna toaleta dla osób ze szczególnymi potrzebam Katarzyna Maślak 199 000 zł
  Myślenice – okręg 1    
9 Inwestując w Dzieci – Inwestujesz w Siebie – etap III Barbara Bylica 172 170 zł
       
  Myślenice – okręg 2    
5 Bezpieczeństwo i sport – wspólny projekt OSP i Orła! Edward Łapa 172 150 zł
44 DOPOSAŻENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MYŚLENICACH Agnieszka Nosal 172 038,86 zł
       
  Myślenice – gmina    
  Bęczarka    
27 Ogólnodostępny defibrylator AED przy OSP w Bęczarce + szkolenia z obsługi oraz doposażenie strażaków ochotników w niezbędny sprzęt. Wiktor Orzechowski 22 061,12 zł
  Borzęta    
12 Sfinansowanie zakupu przyczepy pożarniczej dla jednostki OSP Borzęta Grzegorz Kępa 34 100 zł
  Bulina    
38 Integracja i wypoczynek Danuta Staroch 12 655 zł
  Bysina    
25 Modernizacja ogrzewania i instalacji na piętrze strażnicy OSP w Bysina Katarzyna Czepiel 27 980 zł
26 Gotowanie to przygoda Katarzyna Czepiel 27 980 zł
  Chełm    
     
  Droginia    
13 Wymiana ogrodzenia na stadionie LKS Sęp Droginia od strony drogi głównej . Aleksander Horab 27 800 zł
  Głogoczów    
11 BO widoczny jest bezpieczny – oświetlenie drogi powiatowej w Głogoczowie, II etap Monika Kobus 50 000 zł
30 Głogoczów pod chmurką – czyli zakup wyposażenia do organizacji imprez wiejskich Agnieszka Węgrzyn 35 000 zł
36 Gry i zabawy w Głogoczowie na trawie jak na Wimbledonie. Zakup traktora ogrodowego. Sebastian Kurowski 15 000 zł
39 Zaprośmy ” Żwirka” na drogę 941- w czystych butach do Centrum Głogoczowa Marek Górszczak 50 000 zł
  Jasienica    
32 Wymiana podłogi w Przedszkolu Samorządowym w Jasienicy Robert Obrok 33 820 zł
  Jawornik    
3 Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Jaworniku w nowoczesny sprzęt informatyczny. Wacław Szczotkowski 50 000 zł
  Krzyszkowice    
2 Strefa integracji dla mieszkańców- montaż ławek piknikowych, huśtawko- ławki, hamaku, leżaków, stojaków rowerowych i koszy na śmieci na terenie przy OSP Krzyszkowice. Izabela Zawiska 50 000 zł
16 Zakup sprzętu do działań ratowniczo-gaśniczych dla OSP Krzyszkowice Andrzej Grzybek 50 000 zł
  Łęki    
20 Montaż monitoringu oraz zagospodarowanie terenu przy budynku świetlicy w Łękach Stanisław Topa 23 595 zł
28 Remont pomieszczeń kuchni i klatki w budynku świetlicy w Łękach. Ewa Rajca 23 595 zł
  Osieczany    
4 „Rozbudowa strefy aktywnego wypoczynku w Osieczanach” Marcin Dudzik 39 460 zł
  Polanka    
6 Montaż ławek na terenie przyległym do boiska sportowego LKS Staw Polanka. Paweł Żądło 23 700 zł
31 Doposażenie strażnicy OSP w Polance. Jerzy Cachel 23 800 zł
  Poręba    
41 Razem dla Poręby! Doposażenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie w kamerę termowizyjną i lampę stojącą led oraz prace remontowe i modernizacyjne w budynku Szkoły Podstawowej w Porębie. Agnieszka Motyka 23 420 zł
  Trzemeśnia    
7 Instalacja oświetlenia wzdłuż drogi na Os.Zakościele Wojciech Malinowski 47 700 zł
17 Zagospodarowanie terenu wokół parkingu przy Przedszkolu Samorządowym w Trzemeśni Wojciech Malinowski 21 000 zł
34 Bo liczy się dobro dzieci Aleksandra Hanula 47 000 zł
  Zasań    
18 Zakup pomieszczenia – kontenera biurowego Janina Łabędź 24 935 zł
35 Doposażenie Parku Społecznego w Zasani Małgorzata Jaśkowiec 24 900 zł
  Zawada    
33 Zakup namiotów na imprezy okolicznościowe w plenerze Marcin Kasina 26 500 zł
37 Wyposażenie lokalu Koła Gospodyń Wiejskich Michalinki w Zawadzie Irena Chlebda 26 453 zł

 

 

LISTA PROJEKTÓW ODRZUCONYCH  – BUDŻET OBYWATELSKI 2023
Nr. Nazwa zadania Autor Powód odrzucenia:
8 Renowacja murawy boiska trawiastego LKS STAW Polanka Paweł Żądło Projekt odrzucony. Autor nie wykonał poprawek doszacowania kosztów i doprecyzowania zakresu zadania w wymaganym terminie. Z przyczyn formalnych zadanie odrzucone.
14 Bezpiecznie piechotą na przystanek z Morycówki Konrad Głowacki Projekt niezgodny z regulaminem – jak mówi regulamin w słowniku pojęć pkt. 15. Jako zadania ogólnomiejskie należy rozumieć zadania służące mieszkańcom całego miasta Myślenice co oznacza, że dotyczą one potrzeb mieszkańców więcej niż jednej dzielnicy i są realizowane w granicach administracyjnych miasta Myślenice. Nie mogą zatem dotyczyć realizacja w Trzemeśni. Zalecana byłaby zmiana charakteru zadania na okręgowe/sołeckie dla Trzemeśni.
15 Modernizacja starego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach Władysława Baran Zadanie odrzucone z uwagi na zbyt duży zakres kosztów zadania. Projekt niemożliwy do realizacji w zakładanej formie w dostępnej puli środków – ponadto kosztorys nie uwzględnia pokrycia kosztów dokumentacji i projektu budowlanego, a także robót ziemnych, które znacznie przekraczają zakres realizacji zadania i możliwości środków z Budżetu Obywatelskiego.
19 Kultura pod dachem – czyli remont dachu w WDK w Głogoczowie Agnieszka Węgrzyn Zadanie odrzucone ze względów merytorycznych. Załączony kosztorys inwestorski jest nieaktualny, za kwotę przeznaczoną na Budżet Obywatelski w Głogoczowie nie ma możliwości wykonania zakresu zaproponowanego w złożonego w projekcie. Należy również zweryfikować kwestie własnościowe.
29 Wykonanie ogrodzenia działki nr. 8/3 w miejscowości Droginia Bogdan Horab Na przedmiotowej działce wykonany został projekt budowlany zagospodarowania terenu całej działki. Budowa ogrodzenia przed realizacją zadania jest niezasadna. Ponadto koszty są niedoszacowane i wykonanie 160 m. ogrodzenia za tę pulę środków jest niemożliwe.
46 Drewniana altana do nauki i wypoczynku dla przedszkolaków i uczniów szkoły w Borzęcie Marzena Bylica Projekt nie spełnia wymagań formalnych. Autor projektu nie jest mieszkańcem danego okręgu/sołectwa, co jest sprzeczne z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego. Ponadto autor projektu zwrócił się z prośbą o wycofanie złożonego projektu.

 


Inf.: Gmina Myślenice 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Artykuł Społeczny

10 lat Myślenice iTV

Opublikowano

w

10 lat Myślenice iTV

10 lat  Minęło ❤️🎥 i 1340000 widzów odwiedziło Myślenice iTV Telewizję Internetową Region Południe .

10 lat Myślenice iTV

Dokładnie 10 lat temu 3 października 2012 zdecydowałem się założyć  działaność gospodarczą i spełnić swoje marzenie o zbudowaniu medium które będzie promowało naszą ziemię, kulturę ludzi i ich pasje , gdyż telewizję ogólnopolskie nie miały na to czasu antenowego. Dziś mija 10 lat i na swojej drodze spotkałem niezliczoną liczbę cudownych osób, które motywowały mnie do działania wspierały i popychały iTV do rozwoju. Byli też tacy co  mówili że się nie uda i że to w ogóle bez sensu jest- im też dziękuję .  Wytrwałość i pasja zwyciężyły. 
Nie każdemu  podoba się  to co robimy, ale ponad 4000 materiałów filmowych, to spory kawałek udokumentowanej historii, ludzi wydarzeń .

10 lat Myślenice iTV

 

Dziś mija 10 lat i jesteśmy na szczycie 🙂 co prawda Empire State Building w Nowym Jorku, ale zawsze to jakiś szczyt 🙂 Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek  sposób przyczynili się do rozwoju Myślenice iTV , dziękuję moim nie zawodnym dziennikarzom Bartoszowi Cwynarowi, który ze mną był od samego początku uwierzył w to przedsięwzięcie zaryzykował, poświęcił sporo czasu oddając się telewizji ,  Ewelinie Mieleckiej Stankiewicz która oddaje serce telewizji  i pomimo bardzo dużej ilości obowiązków w iTV  nie przestaje działać, angażować się, oddając  się pracy i społeczności widzów Myślenice iTV . Dziękuję Małgorzacie Miszczak która wprowadziła do telewizji sporo zmian i angażowała się całym sercem pokazując piękno ludzi , naszemu niezawodnemu Dariuszowi Żmudzkiemu, który wniósł do naszej ekipy nową energię i motywacje do działania, Adrianowi Burtanowi, Szcepanowi Maślence . Działaność iTV nie była by możliwa bez operatów którzy angażują się jak tylko mogą, pomagając w realizacji materiałów filmowych.  Gdybym nie wymienił wszystkich to z góry  przepraszam ale sporo Was było : Józef Zięba, Dawid Abdul Hamid, Dariusz Żmudzki, Zygmunt Irzyk, Jacek Szymański,  Artur Chęć , Gabriel Chęć.

10 lat Myślenice iTV

Co  Najważniejsze dziękuję mojej cudownej rodzinie żonie Ewelinie, dzieciom Kubie i Mikołajowi za to że znoszą moja ciągłą nie obecność w domu  i brak czasu na życie rodzinne pomimo tego mnie wspierają ❤️
Przez 10 lat pojawiło się  mnóstwo ludzi którzy nam pomagają i wspierają nie jestem w stanie Was wymieniać bo nie wybaczył bym sobie gdybym kogoś pominął, a bez Was to by się w ogóle nie udało…

Dziękuję  Wam widzowie Myślenice iTV za to że jesteście z nami ❤️ wspieracie, motywujecie i ogalądacie . 🎥🥇

Urodziny w Nowym Jorku były możliwe dzięki Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice i Arturowi Góralikowi który zaufał naszemu doświadczeniu i powierzył nam udokumentowanie wyprawy do USA .

Dziękuję: Jarosław Chęć
Właściciel, wydawca Myślenice iTV Telewizji Internetowej Region Południe

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

Opublikowano

w

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej w Wąbrzeźnie, który odbył się w dniach od 1-2 października to uczta dla wszyatkich miłośników muzyki o łagodnych dźwiękach.

Festiwal ma charakter konkursowy, a jego celem jest popularyzacja i prezentacja dorobku artystów gatunku pieśni „Krainy Łagodności”, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów Aleksandry Bacińskiej. 

Podczas festiwalu wystąpiło 23 wykonawców, którzy zaprezentowali piosenki poetki Aleksandry Bacińskiej. W konkursie wziął myślenicki Zespół Zielony Szlak z wokalistą i instumentalistą Radosławem Partyką. Jury doceniło występ muzyków przyznając im w kategorii zespoły miejsce drugie. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął duet Agata Wietrzycka, Maciej Jesiołkiewicz. Grand Prix Festiwalu otrzymał zespół „Peron Wędrowny”, w kategorii soliści 1. miejsce zajął Janusz Świątkowski.

Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

W jakim składzie zagraliście podczas Festiwalu
 
Radosław Partyka: – „Na oboju zagrała Magdlena Sułkowska wzbudzając swoim pięknym i czystym dźwiękiem zachwyt i publiczności, oraz konferansjera Marusza, Monika Kuzak na gitarze, która zachwycała swoim świetnym warsztatem gitarowym i sprawiła, że komplementy na temat Jej gry sypały się z każdej strony. Sam byłem świadkiem kilku z nich od gwiazdy wieczoru Leonarda Lutra. No i ja piszący do Was w imieniu zespołu, na gitarze, pianinie i mikrofonie. Wykonaliśmy piosenki „Nie przyzwyczajaj się do mnie” sł. Aleksandra Bacińska, muz. Radosław Partyka i „Hala” sł. Kazimierz Przerwa – Tetmajer, muz. Radosław Partyka.”
 
Jak się Wam podobało na Festiwalu?
 
Radosław Partyka: – „Wspaniały klimat, świetna organizacja i naprawdę wysoki poziom wykonawczy sprawiają, że jesteśmy zaszczyceni docenieniem przez Jury festiwalu naszego występu.  Jak stwierdził Przewodniczący Jury Krzysztof Szczucki doceniono wykonanie piosenki „Hala”, a jednocześnie zalecano nie dyrygować zespołem, gdyż „zespół sobie poradzi.” Będziemy nad tym pracować.” 
 
Czym dla Was jest to wyróżnienie?
 
Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, gdyż przyjechali wykonawcy z całej Polski, a o wysokim poziomie może świadczyć fakt, że Jury konkursu przyznało Grand Prix konkursu. Zagraliśmy z przyjemnością, a wzięliśmy udział w konkursie gdyż to dało nam po pierwsze możliwość poznania innych nnych ludzi – wspaniałych artystów i ich interpretacji tekstów (często tych samych) Aleksandry Bacińskiej. Po drugie bezcenne spotkanie się z publicznością i możliwość podzielenia z  naszą interpretacją  piosenek. Po trzecie to także możliwość promowania muzyki Zelonego Szlaku. Jena z piosenek wykonywanych przez nas znalazła się na prawie gotowej do wydania płycie „Dla Ciebie.”
 
No właśnie na jakim etapie jest wydanie płyty?
 

Niestety z powodu braków wystarczających środków pracę stanęły i koncentrujemy się na zdobywaniu środków. Więc jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć to zapraszamy do kontaktu mailowego 

– r.partyka@poczta.fm i na stronę Zespół Zielony Szlak.
 
Lider Zielonego Szlaku dodaje: – „Przy okazji zapraszamy Was już w najbliższą niedzielę na Koncert Papieski, którego częścią będzie Zielony Szlak. Koncert poświęcony pamięci Wielkiego Polaka, odbędzie na Rynku w Myślenicach 9 października o godzinie 14.00. Do zobaczenia.”
 
 
Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej Wyróżnienie dla Zespołu Zielony Szlak! Konkurs Festiwalowy piosenek Aleksandy Bocińskiej

informacje: Radosław Partyka Zielony Szlak

zdjęcia: fot. Wąbrzeki Dom Kultury

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka Katowice 01.10.2022

Opublikowano

w

XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka  Katowice 01.10.2022

 

1 października w katowickim Spodku odbywał się XV Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. W jubileuszowym turnieju, który zdobywa coraz wyższą rangę uczestniczyło prawie 200 zawodników z 15 klubów polskich i trzy ekipy zagraniczne.

KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Bijan w grupie Kadetów i Jakub Tomera w grupie Dzieci. Kacper zajął drugie miejsce w kat. wagowej do 51 kg, przegrywając w finale z Jakubem Bujakiewiczem z Jaroszowca.

W najliczniej obsadzonej grupie Dzieci Jakub Tomera zajął ósme miejsce. W pierwszej walce spotkał się ze starszym o dwa lata, późniejszym medalistą Maciejem Matysiakiem z Wierzbicy i niestety uległ bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W kolejnej walce spotkał się z Czechem Kristianem Pechą. Tym razem walka była zacięta – Kuba dwukrotnie trzymał przeciwnika w pozycji zagrożonej, lecz zawodnik z Ostrawy potrafił się oswobodzić i wygrał przez przewagę punktową.

Młodzicy Jakub Korbas i Kacper Żelazny nie uczestniczyli w zawodach, ponieważ już we środę 5 października wyjeżdżają do Estonii na Mistrzostwa Europy Młodzików w Sumo.

 

 

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane