fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

3. edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice – czas start

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Gmina Myślenice: Od 17 czerwca do 28 czerwca za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl lub składając formularz na Dziennik Podawczy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice można zgłosić swoje zadanie do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, ponieważ Budżet Obywatelski to najlepsza możliwość bezpośredniego wpływu na małe inwestycje, rozwój lokalnego środowiska, społeczeństwa, czy infrastruktury. Dzięki wprowadzonym zmianom w tym roku każda miejscowość z naszej gminy oraz miejskie okręgi mają do zagospodarowania większe kwoty niż w  latach poprzednich. Przypominam, że od 17 do 28 czerwca można składać wnioski, następnie zostaną zweryfikowane przez wydziały merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, by w połowie września przeprowadzić głosowanie – tłumaczy Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Każdy z mieszkańców, który ukończył 16 lat może zgłosić swoje zadanie do myślenickiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie z miejskiego budżetu na realizację wygranych projektów zostanie w przyszłym roku przeznaczone blisko milion złotych. Kwota na jednego mieszkańca została zwiększona do 18 zł, a szczegółową rozpiskę prezentuje załączona mapa z podziałem środków na poszczególne miejscowości.

 Głosowanie na zadania, które przejdą weryfikację formalną oraz merytoryczną przewidziane jest od 11 do 20 września. W tym roku oddać głos na wybrane zadanie będzie można zarówno za pomocą elektronicznej platformy jak również w wersji papierowej, co z pewnością wpłynie na większą promocję swoich projektów ze strony autorów zadań, zwiększy też rywalizację i uatrakcyjni końcowe wyniki. Zachęcam już teraz do składania swoich pomysłów, a w razie wątpliwości i pytań o kontakt z Wydziałem Promocji, Strategii i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice – dodał burmistrz Jarosław Szlachetka.

Tylko pięć kroków do celu a gmina zrealizuje Twój plan

1 krok

Pomysł – To Ty wiesz najlepiej co chciałbyś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu. Wymyśl projekt, który chciałbyś zrealizować – mogą to być inwestycje i inne zadania w dziedzinie kultury, rekreacji, sportu, turystyki, ekologii.

Minimalna kwota projektu wynosi 5000 zł, maksymalna kwota nie powinna przekraczać kwoty przyznanej na daną miejscowość lub okręg.

2 krok

Poparcie – znajdź osoby popierające Twój projekt. Wystarczy tylko 20 podpisów mieszkańców, którzy ukończyli 16 lat i są zameldowani na terenie Gminy. Listę poparcia znajdziesz na www.bo.myslenice.pl lub na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta w Myślenicach.

3 krok

Wniosek – wypełnić formularz można za pomocą strony internetowej www.bo.myslenice.pl lub w wersji papierowej pobrać z wymienionej strony lub Dziennika Podawczego UMiG Myślenice, a następnie wypełniony przesłać na adres: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Rynek 8/9, 32-400 Myślenice. Formularz znajdziesz na www.bo.myslenice.pl, Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta, u Radnego lub Sołtysa. Zachęcamy do składania zadania elektronicznie na www.bo.myslenice.pl

Pamiętaj – dodatkowo możesz zgłosić projekt ogólnomiejski.

Nie wiesz jak wypełnić wniosek – skontaktuj się z pracownikami Urzędu Miasta – Wydział Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji, zadzwoń na nr 12 639 23 08

4 Krok

Weryfikacja zadań – do końca sierpnia specjaliści sprawdzą czy uda się zrealizować Twój plan. Zadania i inwestycje realizowane w ramach budżetu obywatelskiego:

– nie mogą być przedsięwzięciami komercyjnymi,
– muszą być ogólnodostępne,
– nie mogą zakładać realizacji tylko części zadania
– muszą się zakończyć w ciągu jednego roku budżetowego
– nie mogą generować rocznych kosztów utrzymania powyżej 30 % wartości zadania

Więcej w regulaminie na stronie www.bo.myslenice.pl

5 Krok

Głosowanie – na początku września poznasz wszystkie zaakceptowane projekty. Głosować może każdy zameldowany mieszkaniec, który ukończył 16 lat. Głosowanie będzie możliwe przez www.bo.myslenice.pl. Możesz oddać tylko jeden głos na zadanie zgłoszone w okręgu/miejscowości, gdzie jesteś zameldowany. Dodatkowo możesz oddać głos na jedno zadanie ogólnomiejskie.

Masz pytanie?

Odwiedź nas, zadzwoń

Wydział Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji
Urząd Miasta i Gminy Myślenice
Rynek 8/9, 32-400 Myślenice, pok. nr 12
12 639 23 08
12 639 23 09

Wzór wniosku w wersji papierowej: Formularz zgłaszania projektu.doc
Zachęcamy do składania projektów poprzez formularz internetowey dostępny od 17 czerwca na www.bo.myslenice.pl

– Lista poparcia wniosku

informacja: UMiG Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane