fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

kosze

MYŚLENICE: W Gminie Myślenice nastąpiły zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku, a dotyczą przede wszystkim częstotliwości odbioru niektórych opadów. Zniesione zostały też limity na odbiór odpadów wielkogabarytowych, które mieszkańcy w dowolnej chwili oraz ilości mogą oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w myślenickim ZUO.

– Idąc za sugestiami ze strony mieszkańców o zbyt rzadkim wywozie odpadów i zbyt małej ilości worków, od 1 stycznia 2020 roku wprowadzamy zmiany w tym zakresie. Zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów takich jak papier, tektura, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe oraz pieluchy jednorazowe, które odbierane będą teraz co dwa tygodnie przez cały rok na terenie całej gminy. Obecnie w okresie zimowym te odpady odbierane są co cztery tygodnie, natomiast latem co dwa. Ważny dla mieszkańców jest szczególnie fakt, że tak uciążliwe odpady jak pieluchy, będą odbierane razem z selektywną zbiórką. Nie powinno być też dotychczasowego problemu z gromadzącym się w dużych ilościach papierem i tekturami. – tłumaczy Mateusz Suder, wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

To nie wszystkie zmiany, jakie zostaną wprowadzone od początku nowego roku. Zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów pozostałych – teraz przez cały rok odbierane będą co cztery tygodnie i co ważne bez rozdzielenia na miasto i miejscowości wiejskie. Wcześniej taka częstotliwość odbioru była tylko w okresie zimowym, natomiast latem śmieciarki przyjeżdżały co sześć tygodni. Odbiór szkła zmniejszy się ze względu na to, iż tego odpadu nie gromadzimy zbyt dużo oraz nie jest on uciążliwy. Szkło będzie odbierane co cztery tygodnie, z jednakową częstotliwością.

– Zniesiony został także limit na odbiór odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców, które są przyjmowane w PSZOK na Zakładzie Utylizacji Odpadów w Myślenicach przez cały rok, jeśli mieszkaniec zdecyduje się dostarczyć je własnym transportem. Wcześniej można było oddać tylko 100 kg odpadów wielkogabarytowych w ciągu miesiąca. Przyjmowane będą także opony od maszyn i ciągników rolniczych, których wcześniej nie można było oddać – dodaje zastępca burmistrza Myślenic.Podstawowe zmiany w regulaminie:

– Zwiększono częstotliwość odbioru odpadów pozostałych na terenie całej gminy bez rozróżnienia na miasto i miejscowości wiejskie – odpady będą odbierane co cztery tygodnie przez cały rok.
Obecnie te odpady były odbierane co cztery tygodnie w okresie zimowym (od  października do kwietnia) i co sześć tygodni w okresie letnim (od maja do końca września).

– Zwiększono częstotliwość odbioru odpadów: metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, papieru i tektury oraz pieluch jednorazowych na terenie całej gminy – odpady będą odbierane co dwa tygodnie przez cały rok.
Obecnie te odpady były odbierane co dwa tygodnie w okresie letnim (od maja do końca września) i co cztery tygodnie w okresie zimowym (od października do kwietnia).

– Odbiór pieluch jednorazowych prowadzony będzie przez cały rok, co dwa tygodnie razem z selektywną zbiórką.
Obecnie dochodziło do kuriozalnych sytuacji kiedy pieluchy nie były odbierane przez kilka tygodni z rzędu.

– Zmniejszono częstotliwość wywozu szkła – odpady będą odbierane co cztery tygodnie przez cały rok.
Obecnie te odpady były odbierane co dwa tygodnie w okresie letnim (od maja do końca września) i co cztery tygodnie w okresie zimowym (od października do kwietnia).

Źródło: UMiG Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Maj 2021
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Kwi   Cze »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane