Connect with us

Gmina Tokarnia

7 edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc

Opublikowano

w

DOMYSLNE

7 edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc, która odbyła się 4 stycznia 2015 r. w kościele parafialnym w Więciórce.

[cleanvideoplayer theme=”light” playlist=”{title: '7 edycja Świątecznej Akcji Gorących Serc’, youtube: 'https://www.youtube.com/watch?v=M1bP8iaXdnQ’}”]

Gmina Myślenice

5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Opublikowano

w

5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

16 maja poniedziałek na myślenickim Rynku wielkie święto – 5. Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  Do Myślenic na wspólne świętowanie przybyły osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie z całej małopolski. Rozpoczęto mszą świętą o godzinie 10:00 w Sanktuarium Narodzenia NMP  w Myślenicach.

🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡
5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach
Organizatorami wydarzenia są:
Galeria:
5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Gmina Tokarnia

Promocja książki ks. Sławomira Filipka „Apostołowie wybrani przez Boga” w Tokarni

Opublikowano

w

Promocja książki ks. Sławomira Filipka „Apostołowie wybrani przez Boga” w Tokarni

W Kliszczackim Centrum Kultury w Tokarni odbyła się promocja autorskiej książki, pochodzącego z Tokarni ks. Sławomira Filipka „Apostołowie wybrani przez Boga”, wydawnictwa Dom Wydawniczy Rafael.

Premiera wspomnianej książki miała miejsce tuż po premierze w miejscowości Poroninie, gdzie ks. Sławomir pełni funkcję wikarego. Jak czytamy na profilu KCK Tokarnia:
Przed spotkaniem w rozmowie ks. Sławek zdradził, że czuje tremę przed rodzimą publicznością. Na szczęście w klimat wieczoru wprowadziła nas łagodnie muzyka w wykonaniu Robert Bylica, muzyka, kompozytora, radnego województwa małopolskiego i po sąsiedzku dyrektora GOKiS Pcim Kulturalna GMINA PCIM, która sprawiła, że spotkanie nabrało wyjątkowego klimatu. Ks. Sławomir podzielił się wspomnieniami z dzieciństwa, opowiadał o swojej naukowej ścieżce, o swoim warsztacie pisarskim. Na co dzień ks. Filipek łączy obowiązki duszpasterskie i katechezę z zamiłowaniem do sztuki, pisania i organizowania wydarzeń kulturalnych.
Wieczór w cyklu Strażnica Kultury był okazją do posłuchania opowieści ks. dr Sławomira Filipka o jego najnowszej książce. Autor przedstawia w niej historie dwunastu apostołów uzupełnione o ikonograficzne źródła ilustrujące uczniów wybranych przez Jezusa – Czym ta książka może się wyróżnić od pozostałych – mówił autor – właśnie tym połączeniem, życiorysu, ikonografii i części modlitewnej, więc może być zarówno książką biograficzną jak i o historii sztuki, jak i również modlitewnikiem. My najczęściej znamy Apostołów z opisów biblijnych, a więc z Ewangelii czy Dziejów Apostolskich, innym źródłem są apokryfy i pisma Ojców Kościoła, które nie są już tak powszechnymi tekstami, które ludzie często i chętnie czytają. Więc sięgnięcie do apokryfów, do legend o Apostołach było najbardziej odkrywcze. Poznanie opisów ich życia, działalności, a także opisów śmierci, które tam się pojawiały.”

Wśród zgromadzonych gości byli m. in. rodzice i krewni autora, mieszkańcy i przedstawiciele duchowieństwa i samorządu, ks. dziekan Robert Pietrzyk, proboszcz Parafia MB Śnieżnej w Tokarni, wójt Marek Kluska, przewodnicząca rady gminy Jolanta Milewska przedstawicielki Stowarzyszenie Strefa Seniora, Grupa Przyjaciół Historii Ziemi Tokarskiej, członkowie zespołu @Kliszczacy – zespół regionalny oraz zaprzyjaźnieni goście z Orawy, spod Babiej Góry, ze Świątnik Górnych i Myślenic, Gazeta Myślenicka.

Organizacja: 
Transmisja: Józef Zięba
Oprawa muzyczna: Robert Bylica
Światło-dźwięk, fotorelacja Wojtek Pęcek
informacje i zdjęcia: KCK Tokarnia

Kontynuuj czytanie

Gmina Tokarnia

Most w Bogdanówce oficjalnie oddany do użytku. Przed gminą Tokarnia stoją jeszcze inne inwestycyjne wyzwania

Opublikowano

w

Most w Bogdanówce oficjalnie oddany do użytku. Przed gminą Tokarnia stoją jeszcze inne inwestycyjne wyzwania

Dobre wiadomości dla kierowców i mieszkańców Bogdanówki w gminie Tokarnia. Nowy most na drodze powiatowej został oficjalnie otwarty. Inwestycja zrealizowana została przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach przy wkładzie finansowym gminy Tokarnia. Oddanie do użytku mostu w Bogdanówce to preludium do tegorocznych zadań drogowych i nie tylko, które mają być zrealizowane na terenie gminy Tokarnia.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane