Connect with us

Gmina Wiśniowa

77. rocznica pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika w strugach deszczu…

Opublikowano

w

Wiśniowa: W piątek 17 września 2021 roku w rocznicę krwawej pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, tradycyjnie zorganizowano w Wiśniowej i Dobczycach szereg wydarzeń upamiętniających tragedię sprzed blisko 77 lat. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św.  w Kościele Parafialnym pw. św. Marcina w Wiśniowej. Następnie na Cmentarzu Parafialnym w Wiśniowej pod pomnikiem pomordowanych delegacje złożyły wieńce i znicze, wieńce złożono również pod pomnikiem pamięci o żołnierzach Armii Krajowej w Glichowie.

Nieodłącznym elementem dorocznych obchodów jest Sztafeta Szlakiem Walk Partyzanckich AK i BCh. To miała być jej XXXVIII edycja, niestety ze względów pogodowych nie wystartowała. Zapisanych do biegu było około 450  mieszkańców gminy Wiśniowa i Dobczyce,  uczniów z okolicznych szkół, strażaków, samorządowców, których w tym wyjątkowym roku nagrodzono symbolicznie medalami.  Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńcy przy Grobie Nieznanego Żołnierza w dobczyckim Rynku. Warto podkreślić, że wszyscy poprzez uczestnictwo w tym patriotycznym wydarzeniu oddali cześć ofiarom wrześniowej pacyfikacji w 1944 roku.

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane