A-klasowe derby Gminy Myślenice dla Górek

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Do niezwykle wyrównanego pojedynku doszło w niedzielne przedpołudnie na boisku sportowym w Krzyszkowicach. Tamtejszy Hejnał w dziewiątym spotkaniu w rundzie rywalizował z Górkami Myślenice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki pokonali beniaminka 1:2, a decydującą o losach zawodów bramkę w końcówce starcia zdobył Dawid Masłowski.

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie Górki Myślenice rozegrały dziewiąte spotkanie w rundzie jesiennej, w którym przyszło im rywalizować z Hejnałem Krzyszkowice. Rywal niedzielnego starcia to obecny beniaminek rozgrywek, bardzo obiecująco wchodzący w nowy sezon. Początkowa faza spotkania, to optyczna przewaga gospodarzy. Hejnał częściej zagrażał, jednak jako pierwsi na prowadzeniu zameldowali się piłkarze z Myślenic. Zagranie od Irzyka wykorzystał skuteczny Pietrzyk. Ten sam zawodnik w 23. minucie mógł zdobyć kolejnego gola, jednak tym razem jego intencje wyczuł Jurczak. Kilka minut później gospodarze wyrównali, a bramkę z rzutu karnego zdobył doświadczony Durlatka.

Wyrównany poziom na boisku wskazywał, że końcowym rezultatem może być podział punktów. Warto wspomnieć, że przyjezdni byli częściej na połowie przeciwnika, lecz brakowało prób strzeleckich, natomiast Hejnał nastawiony na grę z kontrataku oddał więcej strzałów i tym samym zwiększał szansę na wygraną. Decydująca o losach zawodów sytuacja miała miejsce w 82. minucie, kiedy uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Dawida Masłowskiego dało drugie trafienie dla Górek. Ostatnie dziesięć minut, to swoisty piłkarski rollercoster, gdyż każda ze stron miała swoje stuprocentowe okazje, jednak ostatecznie komplet punktów pojechał do Myślenic.

Drużyna Górek w meczu zagrała w nowym ustawieniu taktycznym, a biorąc pod uwagę braki kadrowe i poziom sportowy przeciwnika, to niedzielne zwycięstwo z pewnością jest niezwykle cenne. Bohaterem meczu bezsprzecznie został bramkarz gości – Artur Szlachetka, który kilkunastokrotnie interweniował, niekiedy w naprawdę trudnych sytuacjach. Po dziewiątej kolejce liderem w notowaniu pozostają Karpaty, które o dwa oczka wyprzedzają waleczny Rudnik. Górki dzięki zwycięstwie awansowały w tabeli na piątą lokatę, jednak należy zauważyć niewielkie różnice w czołówce (2 pkt między 5. Górkami, a 10. Rokitą).

LKS Hejnał Krzyszkowice – LKS Górki Myślenice 1:2 (1:1)

Bramki:

0:1 14′ M.Pietrzyk as. J.Irzyk

1:1 30′ M.Durlatka – rzut karny

1:2 82′ D.Masłowski as. M.Biela

Hejnał: Bartłomiej Jurczak – Krzysztof Bujas, Mariusz Burda, Sławomir Ciaputa, Mateusz Durlatka, Patryk Kleszcz (76′ Kamil Lelito), Mateusz Kopta (68′ Dariusz Domanus), Marcin Kotecki, Łukasz Nocoń, Maciej Opioła (80′ Konrad Mróz), Mateusz Szczurek

Ławka rezerwowych: Dariusz Moskała, Marcin Baran, Rafał Baran, Michał Muniak

Górki: Artur Szlachetka – Michał Tylek, Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Jarosław Kuchnia (80′ Bartłomiej Bednarz) – Karol Turała – Jan Irzyk (89′ Kamil Szczypka), Dawid Masłowski, Mateusz Biela, Ireneusz Ziaja (62′ Kamil Malina) – Mateusz Pietrzyk

Ławka rezerwowych: Piotr Treit, Michał Wierzba, Marek Zięba

Sędziowie: Michał Bargiel oraz Rafał Jękot i Kamil Ciesielski (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Hejnał”, Krzyszkowice

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

RELACJA: Oliwier Bzowski- LKS Górki Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.