W tym roku Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem startuje ze sportową ofertą dla mieszkańców Małopolski! Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów! Każdy znajdzie aktywność dla siebie.
Proponuje bezpłatne zajęcia z następujących dyscyplin:
karate,
bieganie,
taniec,
rowery,
pływanie,
tenis stołowy,
deskorolka,
nordic walking,
fitness.
Zajęcia będzie organizować tam, gdzie zbiorą się grupy chętnych, dlatego nie zwlekaj, tylko już teraz wypełnij ankietę rekrutacyjną:
Towarzystwo zachęca: „Wejdź na naszego facebooka: www.facebook.com/AktywnaMalopolska i zaproś swoich sąsiadów, znajomych i rodzinę do wspólnych ćwiczeń.
To od Waszych zgłoszeń zależy, gdzie odbędą się zajęcia. Zakopane, Nowy Targ, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów? A może Bańska Niżna, Dąbrówka, Januszowice, Łękawica, Rudnik? Jeśli jesteście chętni zgłoście się, a jak najbliżej Was zorganizujemy zajęcia.
Zajęcia mogą trwać aż do końca listopada.
Zapraszamy!”
Jesteś trenerem, animatorem, posiadasz doświadczenie w jednej z powyższych dyscyplin? Potrafisz zorganizować grupę, zgłoś się do nas, chętnie nawiążemy współpracę. Wypełnij ankietę, a odezwiemy się na pewno: https://forms.gle/WSszXZPbr2LBoARF8
Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.
W filmie można zobaczyć tradycje i zwyczaje panujące w Porębie, poznamy historię, walory turystyczne jak również społeczność która jest bardzo zaangażowana w życie miejscowości i budowanie wspólnych relacji między mieszkańcami.
Poznamy miedzy innymi zwyczaj wspólnego kolędowania w Porębie , budowania szopki Bożonarodzeniowej, konkursu palm Wielkanocnych. Zapraszamy
zdjącia, montaż: Jarosław Chęć
opracowanie i narracja: Małgorzata Miszczak
pomysł na film i koordynacja: Kazimierz Dąbrowski
Materiał opracowany przez Kółko Rolnicze w Porębie
Film zrealizowany dla LGD Między Dalinem a Gościbią
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Materiał opracowany przez Kółko Rolnicze w Porębie
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Projekt pt. „Odtworzenie i utrwalenie zwyczajów Bożonarodzeniowych”
został zrealizowany za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Między Dalinem i Gościbią” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020
5 stycznia 2023 roku w Urzędzie Gminy Raciechowice odbyło się informacyjno – organizacyjne spotkanie, którego celem było zawiązanie lokalnej współpracy i wypracowanie długofalowych planów inwestycyjnych w zakresie gospodarki wodnej na obszarze czterech powiatów: myślenickiego, limanowskiego, bocheńskiego i brzeskiego. Pomysłodawcom i inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Gmina Raciechowice z Wójtem Wacławem Żarskim na czele.
Współpraca w ramach tych działań obejmie swoim zasięgiem takie gminy jak: Gmina Raciechowice, Gmina Dobczyce, Gmina Wiśniowa, Gmina Jodłownik, Gmina Łapanów, Gmina Trzciana, Gmina Żegocina, Gmina Lipnica Murowana i Gmina Iwkowa. Jej głównym celem ma być podjęcie działań strategicznych, mających realną szansę realizacji w kwestii efektywności zaopatrzenia w wodę rejonów i środowisk, gdzie występują jej niedobory, a czasem wręcz braki.
Globalny problem
Według szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych w ciągu najbliższej dekady dostępność czystej i bezpiecznej wody pitnej może spaść aż o 40%. Do 2050 roku zapotrzebowanie na wodę wzrośnie dwukrotnie, a ponad połowa światowej populacji będzie zagrożona jej deficytem. Współczesny problem z dostępnością wody spowodowany jest m.in rosnącą demografią i zmianami klimatycznymi, które możemy zauważyć również na terenach powiatu myślenickiego. Dlatego też, wszelkiego rodzaju działania, na rzecz ułatwienia dostępu do wody rejonom borykającym się z jej niedoborem są działaniem koniecznym i bywają motorem ważnych zmian społecznych.
Po premierze filmu „Pół wieku zatopionej parafii” zorganizowanej przez KGW Osieczany w OSP Osieczany i projekcji filmu w Sali kinowej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu jak również w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzączowicach, przyszła pora na jego internetową premierę w Myślenice iTV
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii do obejrzenia filmu „Pół wieku zatopionej parafii” zrealizowanego w ramach projektu Małopolska Lokalnie, dzięki fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie. Powstał on z inicjatywy KGW Osieczany.
Partnerami filmu są: Stowarzyszenie „Droginia dla Pokoleń”, Zespół Placówek Oświatowych w Droginii oraz Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach.
„Pół wieku zatopionej parafii” to film dokumentalny opowiadający o trudach codzienności mieszkańców Dawnej Drogini oraz procesie powstawania Zalewu Dobczyckiego. To historia o tym jak mieszkańcy zatopionej parafii zostali przesiedleni i musieli opuścić swoją lokalną ojczyznę, aby zapewnić dostęp do wodny pitnej mieszkańcom Krakowa.
Celem tego filmu jest przekazanie wspomnienień o tej dawnej miejscowości kolejnym pokoleniom. To również okazja, aby zagłębić się w historię powstawania Zalewu Dobczyckiego, tak chętnie odwiedzanego i podziwianego przez lokalną społeczność i turystów z całej Polski.
Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.