fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Aktywne oświetlenia przejść dla pieszych w Myślenicach

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to bardzo ważny element organizacji ruchu drogowego. W tym celu w coraz większym zakresie wykorzystywane są nowe technologie i na terenie Myślenic w dwóch miejscach powstały nowoczesne aktywne oświetlenia przejść dla pieszych.

Aktywne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Aktywne przejścia dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne.

– Jednym z moich priorytetów jest bezpieczeństwo mieszkańców i właśnie dlatego zdecydowałem o rozpoczęciu prac inwestycyjnych, na które mieszkańcy oczekiwali od lat. W nowym roku będziemy razem z samorządem wojewódzkim modernizować kolejne przejścia dla pieszych na terenie zarówno miasta jak i terenów wiejskich Gminy Myślenice – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Nowoczesne doświetlenie przejścia dla pieszych powstało na ulicy Henryka Jordana przy Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, a także obok Placu Zabaw przy ulicy Stanisława Pardyaka na Osiedlu 1000-lecia. Oświetlenie wykonano zgodnie z wytycznymi Zarządu Dróg Wojewódzkich, koszt masztów oraz znaków wraz z doprowadzeniem instalacji wyniósł 31 000 zł przy ulicy Jordana oraz 29 900 zł przy ulicy Pardyaka.  

Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Myślenice, a w sześćdziesięciu procentach została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

informacje: UMiG Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane