Connect with us

Materiał Sponsorowany

Aktywne wyposażenie biura

Opublikowano

w

Aktywne wyposażenie biura

Praca w biurze zwykle kojarzy się z pracą siedzącą. Niestety słusznie. Na wyposażeniu stanowiska pracy biurowej zazwyczaj znajduje się biurko komputerowe, komputer stacjonarny lub przenośny i fotel. Zwykle niestety nie jest to idealne biurko ani fotel, to znaczy nie są prawidłowo dobrane do potrzeb konkretnego pracownika. W efekcie, po spędzeniu wielu godzin w niewygodnej, siedzącej pozycji, kręgosłup zaczyna mieć dość. Mogą pojawić się bóle, drętwienie kończyn i uczucie dyskomfortu. Dlatego tak ważne jest, żeby biurko było odpowiednio dopasowane. Dobrej jakości biurko i fotel to nie wszystko. Alternatywą do nieruchomej, siedzącej pracy biurowej są biura aktywne. Co to dokładnie znaczy? Jeśli interesuje Cię ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

1. Co to jest aktywne wyposażenia biura?

2. Aktywne biurka – czyli jakie?

3. Czy da się ćwiczyć w biurze?

4. Najważniejsze elementy aktywnego biura

5. Dobra akustyka w miejscu pracy

Co to jest aktywne wyposażenie biura?

Zastanawiasz się, co składa się na wyposażenie aktywnego biura? Przede wszystkim są to odpowiednie biurka. Tego typu aktywne biurka mają regulowaną wysokość, pozwalają na pracę w pozycji siedzącej lub stojącej. Nowoczesne biurka są bardzo wygodne. W zależności od ilości dostępnej powierzchni, można zdecydować się na małe biurka, biurka duże lub biurko narożne z regulacją wysokości. Alternatywą jest też stół biurowy. Biurka nowoczesne zapewniają niezbędny komfort pracy i dopasowane są do indywidualnych potrzeb pracowników. Idealnie nadają się do codziennej pracy. Do najważniejszych elementów wyposażenia domu, a także biura, należą fotele. Tego typu meble także powinny być wygodne i dopasowane. Kluczowe znaczenie ma to, czy meble są ergonomiczne. Dodatkowo w aktywnym biurze mogą znaleźć się także ścianki wygłuszające, które poprawiają akustykę, bieżnie biurowe i rowerki treningowe, platformy balansujące, duże piłki. Kompletne wyposażenie aktywnego biura znajdziesz na stronie https://www.ajprodukty.pl/

Aktywne biurka – czyli jakie?

Co to są aktywne biurka? To przede wszystkim biurka regulowane. Oznacza to, że ich wysokość można dowolnie dopasować, zarówno do wzrostu pracownika, jak i jego potrzeb. Oferta biurek aktywnych obejmuje modele, przy których można pracować na stojąco lub z wykorzystaniem aktywnych krzeseł, takich jak na przykład stołki ergonomiczne, siodłowe, balansujące. Dlaczego jest to takie ważne? Długotrwała, siedząca pozycja bardzo obciąża kręgosłup. Z kolei pozycja stojąca aktywizuje go do pracy, dodatkowo wzmacniając mięśnie i wymuszając prawidłową postawę ciała. Aktywne biurka sprawdzają się nie tylko w pracy. Doskonale nadają się do pokoju dziecka i pokoju ucznia. Nie tylko do nauki, ale także do spędzania wolnego czasu, na przykład podczas rysowania. Do tego przystosowane są specjalne biurka dziecięce. 

Czy da się ćwiczyć w biurze?

Zastanawiasz się, czy jest możliwe, żeby ćwiczyć w biurze? Odpowiedź brzmi tak. Wszystko zależy od wyposażenia biura i od chęci. Jeśli w biurze dostępne są sprzęty do ćwiczeń, takie jak biurowe bieżnie, stepery albo rowerki treningowe, warto z nich korzystać w czasie przerwy lub w trakcie na przykład długiej rozmowy telefonicznej. Już kilkuminutowa aktywność fizyczna w trakcie pracy może przynieść wiele korzyści. Pozwala się dotlenić, zwiększa skupienie, koncentrację i wydajność. Świetnym rozwiązaniem jest także wyposażenie biura w piłki lub platformy balansujące. Zajmują one dużo mniej miejsca, niż sprzęt fitness, a są równie przydatne. Jeśli w Twoim biurze nie ma jeszcze odpowiedniego wyposażenia, również nic straconego. Możesz wykonywać ćwiczenia przy biurku, na przykład delikatne rozciąganie. Warto także raz na jakiś czas odejść od biura, przejść po schodach lub wyjść na zewnątrz, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. 

Najważniejsze elementy aktywnego biura

Najważniejsze elementy aktywnego wyposażenia biura to przede wszystkim odpowiednie meble. Dobrej jakości meble z regulowaną wysokością, w pełni ergonomiczne, to podstawa komfortu pracy. W końcu pracownik przy biurku spędza długie godziny. Biurka powinny mieć odpowiednią ilość szuflad. Dużą popularnością cieszą się meble białe albo w kolorze orzecha. Wystrój aktywnego biura można dopasować do własnych potrzeb, warto jednak, żeby był dość neutralny. W biurze niekoniecznie sprawdzi się styl glamour. Inspiracje może stanowić minimalistyczny styl skandynawski i dużo naturalnego drewna. Biuro powinno być wyposażone nie tylko w biurka, laptop i telefon, ale także wygodne krzesła lub fotele. Zdecydowanie poprawi to wygodę pracy w danym pomieszczeniu. Każdy mebel i całe wyposażenie powinno być jak najbardziej funkcjonalne. 

Dobra akustyka w miejscu pracy

Ważną kwestią w aktywnym biurze jest także dobra akustyka miejsca pracy. W jaki sposób można ją poprawić? Istnieje kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zamontowanie ścianek działowych w postaci ekranów dźwiękochłonnych. Wykorzystać można też subtelniejsze ekrany biurkowe. Dobrym rozwiązaniem mogą być też specjalne panele ścienne, które pomogą tłumić hałas. Dzięki zastosowaniu tych sposobów z pewnością wzrośnie komfort, a także wydajność pracy w biurze. 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane