Connect with us

Sport

Aleksander Nowak z MAK Byakko mistrzem Polski Południowej!

Opublikowano

w

zawody ALEK Wieliczka 2

W minioną sobotę 17 października 2020 pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się w Wieliczce, w hali Solne Miasto, Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W tym trudnym czasie, w turnieju wzięło udział 109 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów z różnych organizacji Karate. Otwarcia imprezy dokonał członek rady powiatu wielickiego Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentował Aleksander Nowak, który startował w kategorii kumite (walki) junior (16-17 lat) do 65kg. Olek swoją walkę wygrał przed czasem, nokautując przeciwnika mocnymi kopnięciami na nogi i od początku prowadził walkę zgodnie z założonym planem.

Aleksander Nowak z  MAK Byakko mistrzem Polski Południowej!

Aleksander Nowak został mistrzem Polski Południowej ! Myślenice mają kolejny powód do dumy. Swoją walkę Olek wygrał w świetnym stylu przez nokaut.
Zawodnik trenuje trzeci rok i robi gigantyczne postępy z turnieju na turniej. Jest świadomym zawodnikiem i wie, po co przychodzi na treningi. Taka postawa jest wynagradzana w postaci dobrych walk i świetnych wyników podczas kolejnych turniejów. Warto podkreślić, że rywalizuje on najczęściej z zawodnikami, którzy trenują 2-3 razy dłużej. Ten turniej to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów, które odbędą się 17 listopada w Zielonce k/Warszawy. To będzie najważniejszy sprawdzian tego młodego zawodnika
– informuje sensej Marcin Sturgulewski.

Aleksander Nowak z  MAK Byakko mistrzem Polski Południowej!

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Sułkowice

III Bieg Sułkowicki. Fantastyczna impreza sportowa

Opublikowano

w

III Bieg Sułkowicki. Fantastyczna impreza sportowa

 

III Bieg Sułkowicki pod Patronatem burmistrza gminy Sułkowice odbył się w sobotę 24 września 2022 roku. W tegorocznej edycji odbył się tradycyjnie -Bieg na dystansie 5km oraz innowacja – Marsz na dystansie 2 km.

„Bieg Sułkowicki to inicjatywa budująca społeczność biegową w Sułkowicach. Społeczność ta chce pracować nad ulepszaniem infrastruktury sportowej, zarówno w mieście jak i jego okolicach – np. wytyczając trasy przełajowe w obrębie miasta dla osób aktywnych.” Wydarzenie zorganizował Fizjomedicus Sułkowice w partnerstwie z Gminą Sułkowice oraz Stowarzszeniem Pomagamy Ludziom Kreujemy Przyszłość KP_PL.

 

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Piknik „Bez barier – otwarci na świat” – moc fantastycznej zabawy i sportowej rywalizacji

Opublikowano

w

Piknik „Bez barier – otwarci na świat” – moc fantastycznej zabawy i sportowej rywalizacji

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice we wtorek 27 września 2022 zorganizowało pełne sportowej rywalizacji i dobrej zabawy Piknik „Bez barier – otwarci na świat.” Wśród atrakcji: bieg humoru, konkurencje sportowe, zabawy animacje, grillowanie.

W ten jeden z niewielu słonecznych wrześniowych dni 27.09 mogliśmy spędzić wraz z zaproszonymi gośćmi z ŚDS Magiczny Dom, SOSW Myślenice, WTZ Myślenice na Pikniku sportowo- rekreacyjnym pn.” Bez barier- otwarci na świat”. Bieg humoru – wszyscy uczestnicy w kolorowych przebraniach, 7 stacji z kilkoma sportowymi konkurencjami sprawiły każdemu wiele radości. Ten dzień dzięki projektowi z Działaj Lokalnie i PCPR uczestnicy spędzili bardzo miło i przede wszystkim aktywnie. Serdecznie dziękujemy myślenickiej Maltańskiej Służbie Medycznej za to, że tradycyjnie już zabezpiecza wszystkie nasze imprezy” – mówią organizatorzy pikniku.

 

Galeria:

informacje i zdjęcia: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice

 

Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i tekst

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

MAK Byakko. Ponownie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej IKO Upper Silesia Cup

Opublikowano

w

MAK Byakko. Ponownie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej IKO Upper Silesia Cup
 

W sobotę 24 września, w Siemianowicach Śląskich odbyła się kolejna edycja IKO Upper Silesia Cup. Udział w nim wzięło ponad 280 zawodników z kilkunastu klubów z Polski, Austrii oraz Czech.

Byakko reprezentowało 36 zawodników, którzy zdobyli 23 medale w kategoriach kata (układy formalne) oraz kumite semi contact (walki w ochraniaczach z użyciem pełnej siły).
 
Myślenicka Akademia Karate BYAKKO obroniła tytuł z zeszłego roku! Poniżej przedstawiamy imponującą klasyfikację!
 
 
WYNIKI KUMITE:
🥇Maksym Romanik, kadeci młodsi +30kg
🥇Liliana Sidor, kadetki -30kg
🥇Kajetan Szlachetka, chłopcy -25 kg
🥇Tymon Krzak, chłopcy +25 kg
🥇Wojtek Swachta, kadeci młodsi -27 kg
 
🥈Adrian Paszkowski, juniorzy młodsi -60kg
🥈Mikołaj Śliwa, mlodzicy -55 kg
🥈Michał Szlachetka, kadeci -32 kg
🥈Maja Ulman, kadetki -35 kg
🥈Matylda Szwab, kadetki -30 kg
🥈Nela Żaba, kadetki młodsze -30 kg
🥈Barbara Kozyra, dziewczęta +25 kg
🥈Aleksandra Kęsek, dziewczęta -25 kg
 
🥉Tymoteusz Hujdus, juniorzy młodsi -50 kg
🥉Szymon Maksimowski, mlodzicy +60 kg
🥉Maciej Szwab, kadeci młodsi -27 kg
🥉Szymon Graliński, kadeci młodsi -30 kg
🥉Tytus Boczarski, kadeci młodsi -27 kg
🥉Nina Szczerbaniuk, kadetki młodsze +30 kg
🥉Karolina Łapa, dziewczęta -25 kg
 
WYNIKI KATA:
🥇Wojtek Swachta, kadeci młodsi
🥇Tymon Krzak, dzieci 6-7 lat
🥉Adrian Paszkowski, juniorzy mlodsi
 
Godnie klub reprezentowali również inni zawodnicy:
✅Walki eliminacyjne wygrali : Kacper Jania, Bartosz Swachta, Miłosz Pilch.
✅Pierwszy start zaliczył Mikołaj Rapacz.
✅W czołówce kata 10-11 lat uplasowała się Daria Bzdek, a za nią Nikola Dzidek.
✅Świetne walki zaliczyły siostry Roksana i Oliwia Podmokły, Hanna Turczyk, Nikodem Światłoń, Amelia Jania, Jakub Sułowski, Maks Woźniak, Hubert Wyskoczyński, Mateusz Krzak oraz Karol Paszcz.
 
– „Gratulacje dla wszystkich zawodników. Podziękowania kierujemy do niezawodnych trenerów, sekundantów, rodziców i kibiców – jesteście najlepsi, Byakko team to wymarzona drużyna”  – podsumowuje start sensei Marcin Sturgulewski.

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane