fbpx
Connect with us

Sport

Aleksander Nowak z MAK Byakko mistrzem Polski Południowej!

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

W minioną sobotę 17 października 2020 pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się w Wieliczce, w hali Solne Miasto, Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W tym trudnym czasie, w turnieju wzięło udział 109 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów z różnych organizacji Karate. Otwarcia imprezy dokonał członek rady powiatu wielickiego Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentował Aleksander Nowak, który startował w kategorii kumite (walki) junior (16-17 lat) do 65kg. Olek swoją walkę wygrał przed czasem, nokautując przeciwnika mocnymi kopnięciami na nogi i od początku prowadził walkę zgodnie z założonym planem.

Aleksander Nowak został mistrzem Polski Południowej ! Myślenice mają kolejny powód do dumy. Swoją walkę Olek wygrał w świetnym stylu przez nokaut.
Zawodnik trenuje trzeci rok i robi gigantyczne postępy z turnieju na turniej. Jest świadomym zawodnikiem i wie, po co przychodzi na treningi. Taka postawa jest wynagradzana w postaci dobrych walk i świetnych wyników podczas kolejnych turniejów. Warto podkreślić, że rywalizuje on najczęściej z zawodnikami, którzy trenują 2-3 razy dłużej. Ten turniej to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów, które odbędą się 17 listopada w Zielonce k/Warszawy. To będzie najważniejszy sprawdzian tego młodego zawodnika
– informuje sensej Marcin Sturgulewski.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane