Connect with us

Gmina Myślenice

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Myślenicach Artur Kasicki

Opublikowano

w

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Myślenicach Artur Kasicki

Burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z sekretarzem gminy Myślenice Robertem Pitalą oficjalnie przedstawił społeczności oraz strażnikom miejskim ich nowego sternika. Komendantem Straży Miejskiej w Myślenicach został Artur Kasicki, który przez 10 lat pełnił służbę w krakowskiej Straży Miejskiej, łącznie przez 30 lat pracował w służbach mundurowych.

Artur Kasicki to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Krakowskiej, a także Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował jako naczelnik w Straży Miejskiej w Krakowie, był komendantem Policji w Słomnikach, Skawinie oraz Krakowie, pracował również w Wojsku Polskim w 6 Brygadzie Powietrzno-Desantowej w Krakowie. Nowy komendant myślenickiej Straży Miejskiej w swoim zawodowym CV ma również pracę jako dowódca zabezpieczeń imprez masowych, takich jak Euro 2012, czy Światowe Dni Młodzieży. Ponadto pracował jako wykładowca w PSWZ w Raciborzu na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, jako nauczyciel w Szkole Policji w Katowicach, wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego w Krakowe oraz prowadził szereg szkoleń. Komendant Kasicki przejął stanowisko po pełniącym obowiązki tymczasowo Krzysztofie Spytku.

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Myślenicach Artur Kasicki

Dziękuję panu burmistrzowi za powierzone mi zadanie i cieszę się, że podejmuję służbę komendanta Straży Miejskiej na tak pięknej ziemi myślenickiej, charakteryzującej się urokliwymi miejscami, a co najważniejsze z bardzo sympatyczną społecznością lokalną. To chcę jasno podkreślić, ponieważ jestem przekonany, że będzie nam się bardzo dobrze współpracowało. O objętych celach strategicznych jeszcze przyjdzie czas rozmawiać, jednak już teraz mogę powiedzieć, że myślenicka Straż Miejska w bardzo dobry sposób realizuje czynności wynikające z ustawy o strażach miejsko-gminnych. Z tego miejsca zapewniam, że dopełnimy wszelkich starań, by nasze zadania realizować w sposób profesjonalny – powiedział Artur Kasicki, nowy komendant Straży Miejskiej w Myślenicach.

jaroslaw szlachetka

Mam nadzieję, że osoba nowego komendanta w pełni wykorzysta możliwości i potencjał, jakim dysponuje nasza Straż Miejska. Jestem przekonany, że strażnicy będą skuteczniej wypełniać powierzone im zadania i lepiej spełniać oczekiwania całej wspólnoty samorządowej – dodał burmistrz Jarosław Szlachetka

informacje i zdjęcia: UMiG Myślenice


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał.

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane