Connect with us

Gmina Myślenice

Atrakcje na Zarabiu – Sezon letni 2021 Myślenice

Opublikowano

w

Atrakcje na Zarabiu – Sezon letni 2021 Myślenice
Atrakcje na Zarabiu – Sezon letni 2021 Myślenice
Atrakcje na Zarabiu – Sezon letni 2021 Myślenice

MYŚLENICE

Myślenice to malownicza kraina o urozmaiconej rzeźbie terenu. Góry, wzniesienia, pagórki, doliny tworzą krajobraz podziwiany przez mieszkańców, turystów jak i miłośników szlaków pieszych oraz rowerowych.
Zarabie to dzielnica Myślenic o rozbudowanej infrastrukturze sportowej, rekreacyjnej oraz kulturowej zlokalizowanej wzdłuż rzeki Raby.

W czasie wakacji, szczególnie chętnie odwiedzane są okolice Górnego i Dolnego Jazu gdzie wczasowicze spędzają czas przy kąpielisku, realizują piesze lub rowerowe wycieczki oraz korzystają z innych atrakcji, które oferuje Zarabie.

To właśnie tutaj odbywają się najlepsze i najważniejsze wydarzenia muzyczne, sportowe oraz kulturowe ziemi myślenickiej.

 Przygotowaliśmy dla Was listę popularnych atrakcji na Zarabiu.

ATRAKCJE MYŚLENICKIEGO ZARABIA:

MINI GOLF

Mini-Golf to świetna forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdy może spróbować swoich sił w rozgrywce, która łączy ze sobą elementy zabawy i rywalizacji. Na obiekcie znajduje się 18 torów z przeszkodami o różnym poziomie trudności. Celem gry jest wbicie piłeczki do dołka za pomocą jak najmniejszej ilości uderzeń liczonych w tabelkach jako punkty. To doskonała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na miejscu zapewniony jest niezbędny sprzęt dostosowany do wieku oraz wzrostu uczestników. Dzięki lokalizacji w spokojnej okolicy Zarabia można zrelaksować się w pięknych okolicznościach natury.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054561424361

BASEN ODKRYTY

Basen letni w Myślenicach to idealne miejsce na wakacyjny relaks nad kąpieliskiem. To jedyny basen odkryty w pobliżu o wymiarach 50 m x 25 m i głębokości od 1,2 m do 2,8 m podzielonym na strefy dla nieumiejących i umiejących pływać. Dodatkowo na obiekcie znajduje się brodzik do zabawy dla najmłodszych. Do dyspozycji wypoczywających dostępny jest duży obszar do plażowania oraz punkt gastronomiczny oferujący m.in ciepłe jedzenie, zimne napoje, kawę oraz lody. Na miejscu można również wypożyczyć leżaki i parasole. Atrakcyjna lokalizacja w cichej okolicy Zarabia oraz darmowy parking niedaleko obiektu gwarantują komfort dla wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą.

Więcej informacji: https://m.facebook.com/pages/category/Public-Swimming-Pool/Odkryty-BASEN-W-My%C5%9Blenicach-333493933450577/?locale2=pl_PL

„LATO NA ZARABIU”

„Lato na Zarabiu” to klimatyczna knajpka nad brzegiem Raby. Czynna w sezonie letnim od porannej kawy po najpiękniejsze zachody słońca z muzyką w tle. „Lato” cechuje bardzo proste i krótkie menu, ale zawsze świeże i smaczne. Organizowane są tu najlepsze imprezy muzyczne, kulturalne i rekreacyjne. Doskonała miejscówka, żeby w każdy dzień tygodnia spotkać się ze znajomymi i chociaż przez chwilę się wyluzować i poczuć wakacyjny klimat.

Przy „Lato na Zarabiu” znajdziecie również plażę piaszczystą.

Więcej informacji: https://pl-pl.facebook.com/latonazarabiu/

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW „E-BIKE”

E- bike to otwarta od maja 2021 wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Przed nami sezon wakacyjny, który zachęca do aktywnego wypoczynku poznając uroki Myślenic oraz okolic. Zarabie otwiera przed nami ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Raby a także szlaki na Ukleinę, Chełm, schronisko na Kudłaczach czy Suchą Polanę.  Wypożyczalnia E- bike w swojej ofercie posiada rowery firm Kross oraz Haibike, które stworzone są do pokonywania kilometrów ścieżek oraz szlaków rowerowych. Właściciele E-bike pomogą przy wyborze idealnego roweru a także zaplanują niezapomnianą przejażdżkę.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Wypożyczalnia-E-Bike-106082068273285/?ref=page_internal

WYPOŻYCZALNIA „BAJERSPORT”

Od 2007 roku na myślenickim Zarabiu działa Centrum Turystyki Aktywnej Bajersport. Latem prowadzona jest wypożyczalnia gokartów rowerowych, rowerów i rowerów elektrycznych. Zimą można wypożyczyć narty, narty biegowe, snowboardy i rakiety śnieżne. Przez cały rok działa serwis rowerowy i narciarski. Idealna forma wypoczynku dla rodzin z dziećmi, chcących aktywnie spędzić czas w atrakcyjnej turystycznie okolicy. Bajersport organizuje także wycieczki krajoznawcze, górskie i rowerowe.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Bajersport-wypożyczalnia-serwis-Myślenice-Zarabie-112556550436012

RESTAURACJA „REKLINIEC”

Historia restauracji „Rekliniec” zaczęła się w 1985 roku od małego lokalu o nazwie „Smażalnia”, w którym placki ziemniaczane powstawały na piecu węglowym, a dodatkiem były swojskie ogórki i kwaśne mleko. Pasja, tradycja i oddanie pozwoliły na stworzenie 30 letniej historii, którą z dumą i oddaniem tworzą właściciele wraz z gośćmi. Placki ziemniaczane to największa duma a goście z całej Polski przyjeżdżają aby ich spróbować. „Rekliniec” to lata wspomnień, przyjaźnie, które codziennie rodzą nowe, relacje oraz zaufanie uśmiechniętych i wiernych gości.

W „Reklincu” również pasjonaci bilarda i snookera, mogą spróbować swoich sił na profesjonalnym stole bilardowym.

Więcej informacji: https://rekliniec.pl/

„DOLNY JAZ”

Dolny Jaz to mniej znana część rekreacyjnej dzielnicy Myślenic-Zarabia. Bliskość kąpieliska, ścieżki rowerowej, placu zabaw, siłowni oraz boiska do gry w siatkówkę plażową umożliwia aktywny wypoczynek i sprawia, że to idealne miejsce do spędzania czasu, szczególnie rodzin z dziećmi. Oprócz dań typowo barowych, „Dolny Jaz” staje się znany z wspaniałych grillowanych ryb: pstrągów, makreli i dorad. Stali klienci doceniają także domowej roboty pierogi. Szeroki wybór piw lanych i butelkowych sprawia, że każdy piwosz znajdzie coś dla siebie. Istnieje możliwość organizacji imprez firmowych i okolicznościowych.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/dolnyjaz/?ref=page_internal

„MYŚLENICE SPORT ARENA”

Kompleks Myślenice Sport Arena, który mieści się na Zarabiu, przygotował bogatą ofertę turystyczną:

Kolej linowa – dzięki, której można wyjechać na Górę Chełm. Z jej szczytów rozchodzą się liczne trasy piesze oraz ścieżki rowerowe, które są chętnie odwiedzane przez turystów.

Na szczycie Góry Chełm znajduje się Karczma oraz Wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców a przy sprzyjających warunkach również Tatr.

 Nieopodal parkingu „Małpi Gaj” można skorzystać z Parku Linowego, w którym niezależnie od wieku każdy uczestnik znajdzie trasę odpowiednią dla siebie.

 Zapraszamy również do restauracji „La Bufalla”, w której serwujemy pyszne włoskie jedzenie.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/SportArenaMyslenice

OBIEKTY SPORTOWE

Na Zarabiu znajduje się wiele obiektów sportowych, z których można skorzystać. Przeznaczone są one dla amatorów jak i dla zawodowców. Są to miedzy innymi:

 • korty tenisowe
 • siatkówka plażowa
 • boisko do koszykówki
 • stoły do ping ponga
 • skatepark
 • siłownia na świeżym powietrzu
 • hala sportowa
 • boiska zewnętrzne
 • strzelnica
 • ścieżki piesze oraz rowerowe

DLA DZIECI

Dobrze wiemy, że maluchy potrzebują przestrzeni do zabawy i rozwijania swoich umiejętności. Na Zarabiu znajduje się kilka miejsc, gdzie dzieci mogą swobodnie bawić się i uczyć. Są to:

 • park miejski
 • trzy place zabaw
 • hamaki
 • ścieżka sensoryczna

opracowała Magdalena Kunecka

Materiał Sponsorowany


Gmina Myślenice

Jordan Zakliczyn najlepszy w turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP w Myślenicach

Opublikowano

w

Jordan Zakliczyn najlepszy w turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP w Myślenicach
Jordan Zakliczyn najlepszy w turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP w Myślenicach
Jordan Zakliczyn najlepszy w turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP w Myślenicach

 

W halowym turnieju piłkarskim zorganizowanym przy wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Myślenice, najlepsi okazali się zawodnicy Jordana Zakliczyn, którzy w finale pokonali po serii rzutów karnych Lubomir Wiśniowa. Trzecie miejsce zajęli gospodarze – Orzeł Myślenice, pokonując Gościbię Sułkowice. W turnieju wzięli udział zawodnicy do lat 18.

Areną zmagań była hala Sport Myślenice, a w rywalizacji wzięło udział osiem drużyn młodzieżowych z małopolskich klubów. W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział radny województwa małopolskiego Robert Bylica, wiceburmistrz miasta i gminy Myślenice Mateusz Suder, wiceprezes firmy PESMENPOL Piotr Niepsuj oraz prezes Klubu Sportowego Orła Myślenice Edward Łapa.

Drużyny najpierw rywalizowały w fazie grupowej, gdzie dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, natomiast pozostałe walczyły o miejsca 5-8. W końcowym rozrachunku zawody wygrał Jordan Zakliczyn, który zarówno w półfinałowym meczu z Orłem Myślenice, jak również w finale z Lubomirem Wiśniowa rozstrzygał losy rywalizacji w samej końcówce spotkania. Drugie miejsce zajął Lubomir Wiśniowa, trzecie Orzeł Myślenice, a czwarta była Gościbia Sułkowice. Kolejne miejsca zajęli Skawinka Skawina, Orzeł II Myślenice, Tramwaj Kraków oraz Zieloni Niegowić.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Trzepaczka z Lubomira Wiśniowa, najlepszym bramkarzem Dawid Wójcik z Orła Myślenice, natomiast najlepszym strzelcem Paweł Zlezarczyk z Jordana Zakliczyn. W niedzielę 23 stycznia w hali w Myślenicach odbędzie się druga część turnieju w kategorii wiekowej do lat 15.

Orzeł Cup 2022 – zimowe turnieje dla dzieci i młodzieży to projekt realizowany przez klub Orzeł Myślenice przy wsparciu środków z województwa małopolskiego oraz gminy Myślenice.

Wyniki rozgrywek grupowych:

Orzeł Myślenice – Lubomir Wiśniowa 2:1 (Gromala, Braś – Kowal)
Gościbia Sułkowice – Jordan Zakliczyn 2:1 (Oliwia, D.Biela – Kasperek)
Skawinka Skawina – Zieloni Niegowić 2:1 (Sroka, Ożóg – Wrona)
Orzeł II Myślenice – Tramwaj Kraków 4:0 (Kiebuła, Łabędzki, Orzechowski, Pitak)
Orzeł Myślenice – Skawinka Skawina 3:0 (Gromala 2, Braś)
Gościbia Sułkowice – Orzeł II Myślenice 3:0 (Światłoń, D.Biela, Światłoń)
Lubomir Wiśniowa – Zieloni Niegowić 2:1 (Chlipała, Kowal – Wrona)
Jordan Zakliczyn – Tramwaj Kraków 2:1 (Zlezarczyk 2 – Suberlak)
Orzeł Myślenice – Zieloni Niegowić 3:0 (Mirochna, Fąfara 2)
Gościbia Sułkowice – Tramwaj Kraków 0:2 (Leśniak, Łoboda)
Lubomir Wiśniowa – Skawinka Skawina 2:2 (Trzepaczka, Kaczmarczyk – Sroka 2)
Jordan Zakliczyn – Orzeł II Myślenice 9:1 (Zlezarczyk 2, Karcz 2, Kasperek 3, Kochan, Stoch – Pitak)

Mecz o 7. miejsce: Zieloni Niegowić – Tramwaj Kraków 1:3 (Wrona – Zaborowski 2, Skórka)
Mecz o 5. miejsce: Skawinka Skawina – Orzeł II Myślenice 3:1 (Przebinda, Niechaj, Oleś – Pitak)

Półfinał: Orzeł Myślenice – Jordan Zakliczyn 1:2 (Moskal – Weszka, Stoch)
Półfinał: Gościbia Sułkowice – Lubomir Wiśniowa 0:2 (Kowal, Kaczmarczyk)

Mecz o 3. miejsce: Orzeł Myślenice – Gościbia Sułkowice 3:1 (Leśniak, Mirochna, Szczurek – Oliwa)
Finał: Jordan Zakliczyn – Lubomir Wiśniowa 3:3 karne: 3:2 (Zlezarczyk, Karcz, Stoch – Kaczmarczyk, Chlipała 2)

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenice. Jechał zakopianką pod prąd- policja zorganizowała blokadę na estakadzie żeby go zatrzymać

Opublikowano

w

Myślenice. Jechał zakopianką pod prąd- policja zorganizowała blokadę na estakadzie żeby go zatrzymać
Myślenice. Jechał zakopianką pod prąd- policja zorganizowała blokadę na estakadzie żeby go zatrzymać
Myślenice. Jechał zakopianką pod prąd- policja zorganizowała blokadę na estakadzie żeby go zatrzymać

14 stycznia myślenicka policja otrzymała liczne zgłoszenia o samochodzie poruszającym się zakopianką (droga ekspresowa S7) pod prąd. Policyjna blokada zatrzymała kierowcę w Myślenicach. Kierowcą okazał się  nieświadomy zagrożenia jakie powoduje 86-latek.

W piątek (14 stycznia) około godziny 22:30 Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach otrzymała liczne zgłoszenia o samochodzie poruszającym się zakopianką (droga ekspresowa S7) pod prąd.  Osobowy peugeot jechał w kierunku Krakowa jezdnią przeznaczoną dla pojazdów jadących w kierunku Zakopanego. Policjanci by  zatrzymać  stwarzającego ogromne zagrożenie kierowcę zorganizowali blokadę  na estakadzie w Myślenicach. Zablokowali także ruch pojazdów w kierunku Zakopanego. Po zatrzymaniu peugeota okazało się, że za jego kierownicą siedział 86-latek z województwa śląskiego. Jechał w ten sposób od Lubnia co oznacza, że jadąc pod prąd przejechał przynajmniej 16 km. Mężczyzna był trzeźwy. Przewieziony do komendy powiedział, że zabłądził i nie zdawał sobie sprawy, że jedzie pod prąd.

Po seniora do myślenickiej komendy wkrótce przyjechali członkowie rodziny, którzy zaniepokojeni jego długą nieobecnością już wcześniej zgłosili się do jednostki Policji w miejscu jego  zamieszkania.

Postępowanie wyjaśniające ma ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia i powstania uszkodzeń pojazdu 86-latka, zaś kierowca zostanie skierowany na badania zdrowotne.

Inf.: KPP Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

PSP informuje: Wczorajszy silny wiatr i śnieżyca. Powalone drzewa w powiecie, wypadek drogowy na zakopiance

Opublikowano

w

PSP informuje: Wczorajszy silny wiatr i śnieżyca. Powalone drzewa w powiecie, wypadek drogowy na zakopiance
PSP informuje: Wczorajszy silny wiatr i śnieżyca. Powalone drzewa w powiecie, wypadek drogowy na zakopiance
PSP informuje: Wczorajszy silny wiatr i śnieżyca. Powalone drzewa w powiecie, wypadek drogowy na zakopiance

 

Silny wiatr i śnieżyca, które przeszły przez teren powiatu myślenickiego w dniu 17 stycznia spowodowały uszkodzenia drzew i doprowadziły do wypadku drogowego. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach odebrało 8 zgłoszeń z czego 7 dotyczyło powalonych drzew na drogi i linie energetyczne.

Dyżurny operacyjny dysponował zastępy straży pożarnej JRG oraz OSP do działań na terenie gmin Raciechowice, Myślenice, Pcim, Wiśniowa, Siepraw i Lubień. Do wypadku drogowego doszło w Myślenicach na drodze krajowej nr 7. Zderzyły się trzy pojazdy (dwa samochody osobowe i autobus), jedna osoba została poszkodowana i po wstępnym zaopatrzeniu przez ratowników ZRM przewieziona do SOR w Myślenicach.

Jeden pas ruchu drogi w kierunku Krakowa był zablokowany na czas prowadzenia działań. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli rozbite elementy pojazdów z jezdni. Pasażerowie z uszkodzonego autobusu kontynuowali podróż do celu zastępczym pojazdem.

PSP informuje: Wczorajszy silny wiatr i śnieżyca. Powalone drzewa w powiecie, wypadek drogowy na zakopiance

PSP informuje: Wczorajszy silny wiatr i śnieżyca. Powalone drzewa w powiecie, wypadek drogowy na zakopiance

informacje i zdjęcia: Oficer Prasowy KP PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane