Connect with us

Gmina Myślenice

Atrakcje na Zarabiu – Sezon letni 2021 Myślenice

Opublikowano

w

Atrakcje na Zarabiu – Sezon letni 2021 Myślenice

MYŚLENICE

Myślenice to malownicza kraina o urozmaiconej rzeźbie terenu. Góry, wzniesienia, pagórki, doliny tworzą krajobraz podziwiany przez mieszkańców, turystów jak i miłośników szlaków pieszych oraz rowerowych.
Zarabie to dzielnica Myślenic o rozbudowanej infrastrukturze sportowej, rekreacyjnej oraz kulturowej zlokalizowanej wzdłuż rzeki Raby.

W czasie wakacji, szczególnie chętnie odwiedzane są okolice Górnego i Dolnego Jazu gdzie wczasowicze spędzają czas przy kąpielisku, realizują piesze lub rowerowe wycieczki oraz korzystają z innych atrakcji, które oferuje Zarabie.

To właśnie tutaj odbywają się najlepsze i najważniejsze wydarzenia muzyczne, sportowe oraz kulturowe ziemi myślenickiej.

 Przygotowaliśmy dla Was listę popularnych atrakcji na Zarabiu.

ATRAKCJE MYŚLENICKIEGO ZARABIA:

MINI GOLF

Mini-Golf to świetna forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdy może spróbować swoich sił w rozgrywce, która łączy ze sobą elementy zabawy i rywalizacji. Na obiekcie znajduje się 18 torów z przeszkodami o różnym poziomie trudności. Celem gry jest wbicie piłeczki do dołka za pomocą jak najmniejszej ilości uderzeń liczonych w tabelkach jako punkty. To doskonała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na miejscu zapewniony jest niezbędny sprzęt dostosowany do wieku oraz wzrostu uczestników. Dzięki lokalizacji w spokojnej okolicy Zarabia można zrelaksować się w pięknych okolicznościach natury.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054561424361

BASEN ODKRYTY

Basen letni w Myślenicach to idealne miejsce na wakacyjny relaks nad kąpieliskiem. To jedyny basen odkryty w pobliżu o wymiarach 50 m x 25 m i głębokości od 1,2 m do 2,8 m podzielonym na strefy dla nieumiejących i umiejących pływać. Dodatkowo na obiekcie znajduje się brodzik do zabawy dla najmłodszych. Do dyspozycji wypoczywających dostępny jest duży obszar do plażowania oraz punkt gastronomiczny oferujący m.in ciepłe jedzenie, zimne napoje, kawę oraz lody. Na miejscu można również wypożyczyć leżaki i parasole. Atrakcyjna lokalizacja w cichej okolicy Zarabia oraz darmowy parking niedaleko obiektu gwarantują komfort dla wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą.

Więcej informacji: https://m.facebook.com/pages/category/Public-Swimming-Pool/Odkryty-BASEN-W-My%C5%9Blenicach-333493933450577/?locale2=pl_PL

“LATO NA ZARABIU”

“Lato na Zarabiu” to klimatyczna knajpka nad brzegiem Raby. Czynna w sezonie letnim od porannej kawy po najpiękniejsze zachody słońca z muzyką w tle. “Lato” cechuje bardzo proste i krótkie menu, ale zawsze świeże i smaczne. Organizowane są tu najlepsze imprezy muzyczne, kulturalne i rekreacyjne. Doskonała miejscówka, żeby w każdy dzień tygodnia spotkać się ze znajomymi i chociaż przez chwilę się wyluzować i poczuć wakacyjny klimat.

Przy “Lato na Zarabiu” znajdziecie również plażę piaszczystą.

Więcej informacji: https://pl-pl.facebook.com/latonazarabiu/

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW “E-BIKE”

E- bike to otwarta od maja 2021 wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Przed nami sezon wakacyjny, który zachęca do aktywnego wypoczynku poznając uroki Myślenic oraz okolic. Zarabie otwiera przed nami ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Raby a także szlaki na Ukleinę, Chełm, schronisko na Kudłaczach czy Suchą Polanę.  Wypożyczalnia E- bike w swojej ofercie posiada rowery firm Kross oraz Haibike, które stworzone są do pokonywania kilometrów ścieżek oraz szlaków rowerowych. Właściciele E-bike pomogą przy wyborze idealnego roweru a także zaplanują niezapomnianą przejażdżkę.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Wypożyczalnia-E-Bike-106082068273285/?ref=page_internal

WYPOŻYCZALNIA “BAJERSPORT”

Od 2007 roku na myślenickim Zarabiu działa Centrum Turystyki Aktywnej Bajersport. Latem prowadzona jest wypożyczalnia gokartów rowerowych, rowerów i rowerów elektrycznych. Zimą można wypożyczyć narty, narty biegowe, snowboardy i rakiety śnieżne. Przez cały rok działa serwis rowerowy i narciarski. Idealna forma wypoczynku dla rodzin z dziećmi, chcących aktywnie spędzić czas w atrakcyjnej turystycznie okolicy. Bajersport organizuje także wycieczki krajoznawcze, górskie i rowerowe.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Bajersport-wypożyczalnia-serwis-Myślenice-Zarabie-112556550436012

RESTAURACJA “REKLINIEC”

Historia restauracji “Rekliniec” zaczęła się w 1985 roku od małego lokalu o nazwie “Smażalnia”, w którym placki ziemniaczane powstawały na piecu węglowym, a dodatkiem były swojskie ogórki i kwaśne mleko. Pasja, tradycja i oddanie pozwoliły na stworzenie 30 letniej historii, którą z dumą i oddaniem tworzą właściciele wraz z gośćmi. Placki ziemniaczane to największa duma a goście z całej Polski przyjeżdżają aby ich spróbować. “Rekliniec” to lata wspomnień, przyjaźnie, które codziennie rodzą nowe, relacje oraz zaufanie uśmiechniętych i wiernych gości.

W “Reklincu” również pasjonaci bilarda i snookera, mogą spróbować swoich sił na profesjonalnym stole bilardowym.

Więcej informacji: https://rekliniec.pl/

“DOLNY JAZ”

Dolny Jaz to mniej znana część rekreacyjnej dzielnicy Myślenic-Zarabia. Bliskość kąpieliska, ścieżki rowerowej, placu zabaw, siłowni oraz boiska do gry w siatkówkę plażową umożliwia aktywny wypoczynek i sprawia, że to idealne miejsce do spędzania czasu, szczególnie rodzin z dziećmi. Oprócz dań typowo barowych, “Dolny Jaz” staje się znany z wspaniałych grillowanych ryb: pstrągów, makreli i dorad. Stali klienci doceniają także domowej roboty pierogi. Szeroki wybór piw lanych i butelkowych sprawia, że każdy piwosz znajdzie coś dla siebie. Istnieje możliwość organizacji imprez firmowych i okolicznościowych.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/dolnyjaz/?ref=page_internal

“MYŚLENICE SPORT ARENA”

Kompleks Myślenice Sport Arena, który mieści się na Zarabiu, przygotował bogatą ofertę turystyczną:

Kolej linowa – dzięki, której można wyjechać na Górę Chełm. Z jej szczytów rozchodzą się liczne trasy piesze oraz ścieżki rowerowe, które są chętnie odwiedzane przez turystów.

Na szczycie Góry Chełm znajduje się Karczma oraz Wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców a przy sprzyjających warunkach również Tatr.

 Nieopodal parkingu „Małpi Gaj” można skorzystać z Parku Linowego, w którym niezależnie od wieku każdy uczestnik znajdzie trasę odpowiednią dla siebie.

 Zapraszamy również do restauracji “La Bufalla”, w której serwujemy pyszne włoskie jedzenie.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/SportArenaMyslenice

OBIEKTY SPORTOWE

Na Zarabiu znajduje się wiele obiektów sportowych, z których można skorzystać. Przeznaczone są one dla amatorów jak i dla zawodowców. Są to miedzy innymi:

 • korty tenisowe
 • siatkówka plażowa
 • boisko do koszykówki
 • stoły do ping ponga
 • skatepark
 • siłownia na świeżym powietrzu
 • hala sportowa
 • boiska zewnętrzne
 • strzelnica
 • ścieżki piesze oraz rowerowe

DLA DZIECI

Dobrze wiemy, że maluchy potrzebują przestrzeni do zabawy i rozwijania swoich umiejętności. Na Zarabiu znajduje się kilka miejsc, gdzie dzieci mogą swobodnie bawić się i uczyć. Są to:

 • park miejski
 • trzy place zabaw
 • hamaki
 • ścieżka sensoryczna

opracowała Magdalena Kunecka

Materiał Sponsorowany


Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane