fbpx
Connect with us

Bez kategorii

Beata Mirochna najlepsza w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Beata Mirochna laureatką gminnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla osób wyróżnionych w XIII Gminnej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Laureatką w Gminie Myślenice została Beata Mirochna, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach.

– Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję za Waszą pracę na rzecz pomocy potrzebującym mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice – mówił podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i nagród burmistrz Jarosław Szlachetka. – Sam jako nastolatek byłem wyróżniony w konkursie Ośmiu Wspaniałych i pamiętam, że zmobilizowało mnie to do dalszej pracy. Wierzę, że nie poprzestaniecie na przysłowiowych laurach, tylko również będzie to mobilizacja do rozszerzenia swoich działań i zachęcenia rówieśników, by nieść pomoc potrzebującym.

W komisji konkursowej pracowały Małgorzata Jamrozik, nauczyciel Małopolskiej Szkoły Gościnności, Renata Piekarz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani, Renata Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice, Anna Kordas oraz Beata Kowalska z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

– Już od najmłodszych lat pomoc innym ludziom nie była mi obca. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, a drzwi naszego domu zawsze były otwarte dla innych. Moi rodzice od zawsze pomagali osobom będącym w potrzebie, a oni często przebywali u nas, czy spędzali z nami święta. Chociaż byłam mała, wiedziałam, że oni tej pomocy potrzebują i dziś sama chętnie działam w różnych organizacjach, które niosą pomoc potrzebującym. Nie robię tego dla siebie, aby się pochwalić, ale właśnie dla tych, którzy tego potrzebują – mówiła Beata Mirochna, laureatka trzynastej gminnej edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych, która w najbliższych dniach będzie reprezentować Myślenice na ogólnopolskim zlocie jubileuszowej XXV edycji tego konkursu.

MŁODZIEŻ WYRÓŻNIONA W KONKURSIE OŚMIU WSPANIAŁYCH:

Izabela Skrzeczek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach

Beata Mirochna – ZSP Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach (laureatka)

Amelia Pachoń – Ochotnicza Straż Pożarna w Bysinie

Agnieszka Wilkołek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenice

Artur Serafin – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach

Gabriela Pauluk – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach

Klaudia Cienkosz – Szkoła Podstawowa w Zasani

informacje i zdjęcia: UMiG Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Maj 2020
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Kwi   Cze »

youtube

Najczęściej czytane