Connect with us

Gmina Myślenice

Będą koncertować aby pomóc. SMYK FEST – im. Kacperka Chodurka.

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Już 29 sierpnia 2019r. na Rynku Głównym w Myślenicach (w godz. 17:00-22:00) odbędzie się największy charytatywny koncert SMYK FEST – im. Kacperka Chodurka. 

Koncert im. Kacperka Chodurka – dzielnego smyka- mieszkańca gminy Myślenice, któremu w ubiegłym roku pomagały rzesze Polaków, a którego już dziś niestety nie ma wśród nas. Organizatorzy chcąc oddać pamięć zmarłemu chłopcu we współpracy z rodziną, postanowili nazwać koncert jego imieniem. W tym roku będziemy grać dla tych mniejszych i większych smyków – którzy potrzebują naszej pomocy!

Co nas czeka podczas tegorocznego SMYK FEST’u?

Organizatorzy tegorocznego koncertu nie zdradzają jeszcze szczegółów tegorocznej imprezy, jednak wiemy, że zaskoczą nas obecnością znanych i lubianych artystów i sportowców. Na scenie zobaczymy lokalne jak i znane w całej Polsce zespoły. Dodatkowo pokaz mody, licytacje z cennymi nagrodami. O podniebienia uczestników zadba finalistka programu Bake of Ale Ciacho – Sylwia Bała z gośćmi, a myślenicki Rynek zamieni się w wielkie miasteczko festiwalowe, by zarówno Ci młodsi jak i starsi mogli znaleźć coś dla siebie. 

Kim są bohaterowie tegorocznego SMYK FEST? 

Karolinka Płachtapierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. Tegoroczne plany wakacyjne dziewczynki pokrzyżowała wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek który ma zostać jej podany nie jest refundowany. Obecnie potrzeba 30 tys. złotych. Finalny koszt leczenia w najbliższych miesiącach może znacząco się zwiększyć.

Emilka Skrzeczek – Urodziła się jako wcześniak; w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – Spastyke cztero- kończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psycho-ruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki, tylko do końca roku wyniesie Ok. 110 tysięcy złotych.

Maciej Ostafin Siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych. 

Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani On ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka zjechał na pas po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem… Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym – sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych. 

Zaangażuj się już dziś! Zostań Wolontariuszem lub zostań partnerem finansowym wydarzenia. 

Już w najbliższy czwartek 25 lipca o godz.19:00 w strażnicy OSP Myślenice – Śródmieście ul. T.Kościuszki 16 / odbędzie się spotkanie dla osób chcących zaangażować się w wolontariat. Wolontariat podczas SMYK FEST’u to idealna opcja dla osób, które ukończyły 13 rok życia, oraz dysponują wolnym czasem w dniu koncertu – 29 sierpnia. 

Firmy i osoby prywatne, które chcą zostać Partnerami wydarzenia i pomóc w organizacji koncertu proszone są o kontakt e-mail pod adresem: krystian@serwusagencja.pl 

Organizatorem festiwalu jest Komitet Społeczny z Myślenic oraz Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Kwiecień 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« Mar   Maj »

Facebook

Najczęściej czytane