Connect with us

Bez kategorii

Będzie bezpieczniej na "Zakopiance".

Avatar

Opublikowano

w

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Będzie bezpieczniej na „Zakopiance”
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji i 3 aneksy dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 136 mln zł. Są to zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś, budową lub przebudową mostów i estakad. Inwestycje te poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poprzez modernizację dróg, w szczególności przebudowę skrzyżowań, rond, pasów do skrętu w lewo, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, chodników i ścieżek rowerowych.
Zadania te będą realizowane w 7 województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, lubelskim oraz małopolskim.
Wśród sześciu inwestycji mających poprawić bezpieczeństwo przy drogach krajowych na terenie województwa małopolskiego znalazła się inwestycja budowy chodnika o łącznej długości 1,5 km w miejscowościach Lubień, Tenczyn i Krzeczów przy „Zakopiance”.
To już kolejne inwestycje jakie GDDKiA wykona w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego przy drodze krajowej nr 7 dzięki dużej przychylności szefa resortu infrastruktury o które zabiegałem z samorządowcami z gminy Lubień. Przypomnę, że w roku ubiegłym wykonano szereg inwestycji na które mieszkańcy oczekiwali od prawie 10 lat. Cieszy mnie fakt, że te inwestycje dotyczą całego odcinka „Zakopianki”, która przebiega przez powiat myślenicki – komentuje poseł Jarosław Szlachetka.
Inwestycja, zlokalizowana na terenie gminy Lubień obejmuje budowę chodników w km: 713+894 – 714+032, 717+075 – 718+473. Okres realizacji robót inwestor przewidział na 2018 r.

Foto.: Minister Infrastruktury A.Adamczyk wraz z posłem J.Szlachetką na budowie nowego odcinka „Zakopianki” Naprawa – Skomielna Biała.
W tym roku zakładam, że GDDKiA rozpocznie także prace przy budowie bezkolizyjnego węzła przy popularnym „CPN-ie” w Myślenicach. W najbliższych dniach pana minister powinien skierować do realizacji inwestycje związaną z przebudową skrzyżowania w Pcimiu. Mam nadzieję, że po tym jak marszałek województwa małopolskiego nie zabezpieczył w budżecie na 2018 rok deklarowanych środków na współfinansowanie budowy węzła w Jaworniku znajdą się środki po stronie samorządowej na realizację tej ważnej inwestycji drogowej i gospodarczej dla mieszkańców gminy Myślenic – wyjaśnia poseł Szlachetka i dodaje, że w ostatnich dniach otrzymał także pisemną deklarację od Dyrektora krakowskiego oddz. GDDKiA o przystąpieniu do opracowania rozwiązań bezkolizyjnego skrzyżowania w Krzyszkowicach.
W najbliższych miesiącach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na DK7 w miejscowości Gaj. Drogowcy planują w tym miejscu budowę dwupoziomowego skrzyżowania z drogami powiatowymi (ul. Zadziele i Widokowa) oraz budowę chodników i zatok autobusowych.
To niewątpliwie rewolucja na „Zakopiance” dzięki dobrym decyzjom przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości zasiadających w parlamencie oraz w Radzie Ministrów.
 

Wydarzenia

Czerwiec 2019
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« Maj   Lip »

Facebook

Najczęściej czytane