fbpx
Connect with us

Bez kategorii

Bezinteresowna pomoc nagrodzona. Maria Jasek i Beata Mirochna laureatkami „Amicus Hominum”

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MAŁOPOLSKA: Mieszkańcy powiatu myślenickiego znaleźli się w gronie laureatów nagrody „Amicus Hominum”. To zaszczytne grono zasili : Maria Jasek z Lipnika, Beata Mirochna ze Stróży i Jerzy Krygier z Myślenic.

Nagroda „Amicus Hominum” została ustanowiona przez samorząd województwa małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

W tym roku Nagroda Amicus Hominum została przyznana w następujących kategoriach:

  • Polityka Społeczna i Prorodzinna, Pomoc Niepełnosprawnym
  • Promocja i Ochrona Zdrowia
  • Sport i Edukacja
  • Działalność Filantropijna
  • Inicjatywa Młodych

Najwyższa nominata bo Grand Prix Amicus Hominum otrzymała Maria Jasek, artystka z Lipnika, działającej na rzecz społeczeństwa lokalnego.

Za wspaniały przykład, ogromną troskę i wrażliwość wobec osób potrzebujących pomocy, za pełną serca i empatii pomoc podopiecznym Hospicjum Domowego w Wiśniowej. Za włączanie się w akcje charytatywne na rzecz chorych i cierpiących oraz edukację artystyczną dzieci i młodzieży– takie uzasadnienie przyznania nagrody można przeczytać na oficjalnej stronie województwa małopolskiego.

Maria Jasek zdobyła również pierwszą nagrodę w kategorii Działalność Filantropijna. W kategorii Inicjatywa Młodych bezkonkurencyjna była Beata Mirochna ze Stróży, u której doceniono między innymi propagowanie idei wolontariatu wśród młodzieży. W kategorii Sport i Edukacja, nie miejsce na podium, ale wyróżnienie za całokształt działalności wychowawczej na rzecz młodzieży szkolnej, w obszarze sportu, kultury, oświaty i wypoczynku, otrzymał natomiast Jerzy Krygier z Myślenic.

Poprzez tę nagrodę samorząd województwa chce podziękować wszystkim tym, dzięki których pracy i zaangażowaniu, inwencji i oddaniu upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla dobra drugiego człowieka. Jest uzupełnieniem Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego. Jest ona również rozwinięciem i kontynuacją polityki samorządu województwa związaną z promocją wolontariatu.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Nadzieja ze Stróży, otrzymało wyróżnienie w ramach nagrody „Kryształy Soli”.

Foto: Pozarządowa Małopolska, Małopolska Szkoła Gościnności, Fundacja MATIO

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane