Connect with us

SOS

Bezpieczeństwo rolników i członków ich rodzin. “Stosowanie wyrobów oznaczonych „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS”

Opublikowano

w

Bezpieczeństwo rolników i członków ich rodzin. “Stosowanie wyrobów oznaczonych „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS”

Terenowa placówka KRUS w Myślenicach informuje, że stosowanie wyrobów oznaczonych „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS” zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym.

Bezpieczeństwo rolników i członków ich rodzin. “Stosowanie wyrobów oznaczonych „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS”

Rolnik wykonuje jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów, dlatego też bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu oraz odzieży ochronnej, które gwarantują użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa przy pracy rolniczej. Aby wspomóc rolników w tym trudnym wyborze, jednym z działań prowadzonych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników, jest podejmowanie przez Kasę starań o właściwą produkcję i dystrybucję bezpiecznych środków stosowanych w rolnictwie oraz sprzętu i odzieży ochronnej dla rolników.

W ramach tego działania Prezes KRUS nadaje maszynom i urządzeniom o wysokim poziomie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym “Znak Bezpieczeństwa KRUS” w formie zezwolenia uprawniającego producenta do oznaczania konkretnego wyrobu znakiem graficznym KRUS w sposób trwały i używania go w działalności marketingowej.
Przyznanie znaku może nastąpić na wniosek producenta lub jego przedstawiciela oraz z inicjatywy rolników, ich organizacji i związków zawodowych dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS. Przykładowe produkty oznaczone “Znak Bezpieczeństwa KRUS”
Zbiorniki dwupłaszczowe do magazynowania i dozowania paliw płynnych klasy III- oleju napędowego.

Od 1996 roku Prezes KRUS przyznaje również wyróżnienie maszynom, urządzeniom, a także środkom ochrony pracy
wybranym spośród prezentowanych na Międzynarodowych Targach Rolno – Przemysłowych POLAGRA i Międzynarodowych Targach Środków Ochrony Pracy, Ratownictwa i Rehabilitacji SAWO. Od 2001 roku wyróżnienie to przyznawane jest również podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.

Przykładowe wyroby wyróżnione na targach:
✔ Ubranie robocze dla traktorzysty – producent Zakład Pracy Chronionej „FART – POL” w
Toruniu
✔ Kombajn „ALINA” do zbioru marchwi i innych warzyw „WEREMCZUK” z Lublina oraz
odgławiarka do marchwi z modułem rozdrabniania naci Z 451 – producent „WEREMCZUK”z Lublina
✔ Opryskiwacz ciągnikowy P 125 – producent „STALMECH” Mechanika Maszyn Rolniczych z
Płocka.

Wybierając maszyny, urządzenia oraz środki ochrony pracy oznaczone „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS” , rolnik zyskuje potwierdzenie wysokiego standardu bezpieczeństwa co pozwala mu na zminimalizowanie ryzyka doznania poważnego urazu w wyniku wypadku przy
pracy rolniczej.

Jednak pamiętajmy, iż w razie zaistnienia wypadku przy pracy rolniczej należy przede wszystkim:
➔ opanować emocje i działać racjonalnie
➔ zabezpieczyć miejsce zdarzenia i zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu
➔ w zależności od rodzaju zdarzenia usunąć źródło zagrożenia
➔ niezwłocznie udzielić pomocy poszkodowanemu i wezwać pomoc.

Ponad, to osoba ubezpieczona w KRUS wypadek przy pracy rolniczej powinna zgłosić bez zbędnej zwłoki w najbliższej jednostce KRUS, a miejsce i przedmioty związane z wypadkiem w miarę możliwość zabezpieczyć do czasu przeprowadzenia oględzin przez pracownika KRUS.

informacje: Anna Szilder, Starszy Specjalista Placówki Terenowej KRUS w Myślenicach

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane