Connect with us

Gmina Siepraw

Brawa dla Staszka Nowaka z gminy Siepraw nowy Mistrz Polski MTB Eliminator

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Gmina Siepraw: Mistrzostwa Polski MTB Eliminator i sukces pochodzącego z gminy Siepraw Staszka Nowaka.

Złoty i brązowy medal przywieźli zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z odbywających się w Sławnie Mistrzostw Polski w eliminatorze.

Eliminator MTB to niezwykle widowiskowy cykl w stosunkowo młodej odmianie XCE. Wyścigi tego typu rozgrywane są często w centrach miast gospodarzy, wokół uroczych starówek i rynków, gdzie zawodnicy rywalizują w formule eliminatora. Tym razem Polski Związek Kolarski organizację imprezy powierzył Sławnu, gdzie otwarto nowy kompleks sportowo-rekreacyjny. Wśród faworytów nie bez podstaw wymieniano zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, m. in. Stanisława Nowaka oraz aktualnego Mistrza Polski Juniorów, Piotra Kryńskiego. Już pierwsza runda eliminacyjna pokazała, że mocny będzie ten pierwszy.

-„Wykręciłem najlepszy czas, więc byłem dobrej myśli. W kolejnych biegach podtrzymywałem zwycięstw i gdy dostałem się do finału nie chciałem kończyć inaczej niż na pierwszym miejscu. Było szybko i ciasno, ale spryt i dobra dyspozycja pomogły mi w zwycięstwie. Na starcie pojawili się najmocniejsi rywale, więc musiałem się naprawdę napracować – skomentował zwycięzca Stanisław Nowak, pochodzący z gminy Siepraw, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Mistrzostwa Polski MTB Eliminator:

Mężczyźni:

  1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
  2. Łukasz Szymczyk (Nexelo Wałbrzych)
  3. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Kobiety

  1. Julia Zięba (Hurom Accent Sławno Team)
  2. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów)
  3. Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes)

Źródło: Karol Maćkowiak, PR Manager Volkswagen MTB Team

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane