Connect with us

Gmina Siepraw

Brawa dla Staszka Nowaka z gminy Siepraw nowy Mistrz Polski MTB Eliminator

Opublikowano

w

fot1 Mistrzostwa Polski MTB Eliminator

Gmina Siepraw: Mistrzostwa Polski MTB Eliminator i sukces pochodzącego z gminy Siepraw Staszka Nowaka.

Złoty i brązowy medal przywieźli zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z odbywających się w Sławnie Mistrzostw Polski w eliminatorze.

Eliminator MTB to niezwykle widowiskowy cykl w stosunkowo młodej odmianie XCE. Wyścigi tego typu rozgrywane są często w centrach miast gospodarzy, wokół uroczych starówek i rynków, gdzie zawodnicy rywalizują w formule eliminatora. Tym razem Polski Związek Kolarski organizację imprezy powierzył Sławnu, gdzie otwarto nowy kompleks sportowo-rekreacyjny. Wśród faworytów nie bez podstaw wymieniano zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, m. in. Stanisława Nowaka oraz aktualnego Mistrza Polski Juniorów, Piotra Kryńskiego. Już pierwsza runda eliminacyjna pokazała, że mocny będzie ten pierwszy.

-“Wykręciłem najlepszy czas, więc byłem dobrej myśli. W kolejnych biegach podtrzymywałem zwycięstw i gdy dostałem się do finału nie chciałem kończyć inaczej niż na pierwszym miejscu. Było szybko i ciasno, ale spryt i dobra dyspozycja pomogły mi w zwycięstwie. Na starcie pojawili się najmocniejsi rywale, więc musiałem się naprawdę napracować – skomentował zwycięzca Stanisław Nowak, pochodzący z gminy Siepraw, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Brawa dla Staszka Nowaka z gminy Siepraw nowy Mistrz Polski MTB Eliminator

Mistrzostwa Polski MTB Eliminator:

Mężczyźni:

  1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
  2. Łukasz Szymczyk (Nexelo Wałbrzych)
  3. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Kobiety

  1. Julia Zięba (Hurom Accent Sławno Team)
  2. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów)
  3. Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes)

Źródło: Karol Maćkowiak, PR Manager Volkswagen MTB Team

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane