fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Cały kraj objęty żółtą strefą. Powiat myślenicki pozostaje w strefie czerwonej

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Ministerstwo Zdrowia, poinformowało dzisiaj o nowej liście powiatów znajdujących się w poszczególnych strefach. Niestety, powiat myślenicki pozostaje nadal w strefie czerwonej. Co ważne strefą zółtą został objęty cały kraj.

Chcemy zastosować podobną strategię jak kilka miesięcy temu, choć w innych okolicznościach (…) Od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terenie całego kraju – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Oznacza to, że ponownie wprowadzony zostaje obowiązek noszenia maseczki także na wolnym powietrzu.

Tylko dzisiaj, odnotowano w Małopolsce 552 nowe przypadki zakażenia koronawirusem- w powiecie myślenickim 29 osób. W skali całego kraju natomiast dane z dzisiejszego poranka to 4 280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 552 osób z Małopolski. To 290 kobiet i 262 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat, z Krakowa (166 osób), powiatu nowotarskiego (49 osób), suskiego (44 osoby), powiatów: wielickiego, nowosądeckiego i myślenickiego (po 29 osób), krakowskiego (26 osób), limanowskiego (24 osoby), tatrzańskiego (19 osób), olkuskiego (17 osób), powiatów: chrzanowskiego i wadowickiego (po 16 osób), powiatów: oświęcimskiego i miechowskiego (po 14 osób), bocheńskiego (13 osób), z Nowego Sącza (10 osób), z Tarnowa (9 osób), powiatów: tarnowskiego, proszowickiego oraz brzeskiego (po 6 osób), dąbrowskiego i gorlickiego (po 5 osób). Aktualnie 37 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu czterech przypadków z raportu zbiorczego. Raporty skorygowano.Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 13 648 osób– informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

Obostrzenia dotyczące czerwonej strefy:

  • nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych
  • wesela – 50 osób
  • zakaz organizowania kongresów i targów,
  • zakaz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki
  • zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych
  • do kościołów może wejść tylu wiernych ile wynosi połowa dostępnych w kościele miejsc
  • komunikacja publiczna- 50 proc. miejsc siedzących musi być wolnych
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
  • limit w siłowniach: 1 na 10 m kw.
  • kina- dopuszczalne jest 25 proc. publiczności

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, w poszczególnych strefach mają nastąpić zmiany w obostrzeniach:

W strefach zielonych limit osób na weselach zostanie zmniejszony ze 150 do 100 osób. W strefach żółtych ta liczba zmieni się ze 100 na 75. W strefach czerwonych limit na weselach pozostaje bez zmian – może w nich uczestniczyć 50 osób ( zmiany te mają obowiązywać od 17 października)

Bary i restauracje w strefach czerwonych będą mogły być otwarte tylko do godziny 22.00.

Dodatkowo, obowiązek noszenia maseczek na ulicach zostaje rozszerzony ze stref czerwonych również na strefy żółte.

Więcej informacji dotyczących obostrzeń w strefach żółtej i czerwonej można znaleźć na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/roznice-w-regionalnych-obostrzeniach-dla-powiatow-czerwonych-i-zoltych-od-10-pazdziernika-2020-r

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Październik 2020
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Wrz   Lis »

youtube

Najczęściej czytane