Connect with us

Gmina Myślenice

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach – nowa jakość usług społecznych

Opublikowano

w

Centrum Usług Społecznych powstało z myślą o potrzebach społeczności lokalnej, z przekształcenia Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach.

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach – nowa jakość usług społecznych

Jak wyjaśnia Aneta Braś Organizator Społeczności Lokalnej CUS:

–   “W ramach Centrum Usług Społecznych, od lipca b.r. działa Centrum Aktywności Lokalnej mające swoją siedzibę pod adresem Rynek 27. W ramach CAL oferowane są mieszkańcom miasta i gminy warsztaty, które mają na celu szczególnie poprawę funkcjonowanie osób w społeczeństwie, poprzez podniesienie kompetencji społecznych, jak i  integrację. Zajęcia podnoszące kompetencje społeczne, proponujemy  dzieciom w różnych przedziałach wiekowych osobno: dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla dzieci w wieku szkolnym, a także dla młodzieży.  Są to zajęcia w których mogą brać udział dzieci i młodzież niezależnie od zainteresowań, a równocześnie niemające deficytów w tym obszarze. Dlatego na zajęcia te może zapisać się każdy mieszkaniec naszej gminy. Jeśli chodzi o zajęcia dla dorosłych, proponujemy warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, warsztaty rękodzieła, gdzie mogą przyjść zarówno dzieci z rodzicami, jak i seniorzy. Mamy propozycję ćwiczeń wzmacniających kręgosłup, w których także uczestniczą osoby w różnym wieku. W ramach działań realizowanych na rzecz organizacji pozarządowych, prowadziliśmy do tej pory spotkania informacyjne, a od września zaczynamy szkolenia tematyczne. W naszym Centrum, czekamy  też na chętne osoby, które chcę zostać wolontariuszami i nieść bezinteresowną pomoc innym.  

Wszystkie  wspomniane zajęcia, zostały ujęte w harmonogramie na wrzesień b.r., jednakże jesteśmy otwarci na nowe propozycje zajęć, w zależności od pojawiających się potrzeb społeczności Gminy i Miasta Myślenice i już teraz mamy kilka nowych propozycji, o których będziemy na bieżąco informować na stronie oraz na naszym fan pagu. Zachęcamy do śledzenia tych stron, jak i do odwiedzania nas na Rynku 27, a we wtorki w Drogini, gdzie także działamy w budynku OSP.”

 

Więcej informacji na stronie Centrum Usług Społecznych :CUS Myślenice (opsmyslenice.pl)

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane