Connect with us

Gmina Myślenice

Ceremonia Zamknięcia Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem

Opublikowano

w

DOMYSLNE

Wszystko, co dobre, szybko się kończy”. Zakończyła się też myślenicka część drugiej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem czyli cztery dni pełne tańca, muzyki, barwnych strojów i bogactwa kulturowego z całego świata. Ostatnim akcentem obecności festiwalu w stolicy powiatu była Ceremonia Zamknięcia, równie żywiołowa i wzbudzająca entuzjazm oglądających, jak poprzednie dni imprezy.

[cleanvideoplayer theme=”light” playlist=”{title: 'Ceremonia Zamknięcia Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem’, youtube: 'https://www.youtube.com/watch?v=dsItlzRECMw’}”]

Edukacja

Wykład dla rodziców pt. „Czytanie lokatą, która procentuje” w Bibliotece Publicznej w Myślenicach

Opublikowano

w

Wykład dla rodziców pt. „Czytanie lokatą, która procentuje” w Bibliotece Publicznej w Myślenicach

Zapraszamy rodziców na wykład pt. Czytanie lokatą, która procentuje – Książka uczy, bawi, wychowuje, leczy czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury. Książką połączeni – o korzyściach czytania rodzinnego i wielopokoleniowego. 📚

23 maja, godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach

WSTĘP WOLNY

✔️ Wykład poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz. Adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii.

Wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu BLISKO.

Narodowe Centrum KulturyMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasto i Gmina Myślenice

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!

Opublikowano

w

Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!

Po dwóch latach pandemii festiwal powraca w pełnym wymiarze przynosząc wiele atrakcji, a wśród nich długo wyczekiwane zawody Enduro MTB, które bezpośrednio związane są z powstającym kompleksem Myślenice Singletracks.

W najbliższych latach Myślenice mają szansę stać się czołową destynacją MTB przyciągającą fanów rowerowego szaleństwa z całej Polski.

Dlatego podczas Extreme Jam nie zabraknie Extreme Jam Downhill Cup , który jest stałym i obowiązkowym punktem programu. Niezwykle widowiskowe zawody w kolarstwie zjazdowym co roku przynoszą mnóstwo sportowych wrażeń.

Lokalizacja imprezy w malowniczej dolinie Raby ma swój bezpośredni związek z zaplanowanymi tu inwestycjami. Konsekwentnie realizowana polityka władz miasta przewiduje w najbliższych latach olbrzymi rozwój rekreacyjny Myślenic. Wielomilionowe inwestycje w trasy enduro na górach Chełm i Uklejna, czy budowa nowoczesnego skateparku wraz z pumptrackiem przemawiają za ulokowaniem potencjału festiwalu właśnie w tym miejscu.

Myślenice to brama do Tatr, tutaj zaczynają się góry, to miasto które ma wszystkie atrybuty by stać się extremalną stolicą Polski. Dodatkowym atutem jest bliskość i łatwość dojazdu z Krakowa oraz szybkie połączenie A4 z aglomeracją śląską.

Plaża trawiasta na Zarabiu to idealne miejsce na bazę naszego festiwalu. To ulubione miejsce spacerowe mieszkańców gminy i popularna weekendowa destynacja Krakowian. Lokalizacja ta zawsze tętni życiem gwarantując tysiącom spacerowiczów i plażowiczów atrakcje i miły wypoczynek.

Mając na względzie przyszłoroczne otwarcie skateparku – w miasteczku festiwalowym stanie minirampa, na której przeprowadzone zostaną szkolenia oraz zawody Vert Jam (deskorolka i hulajnogi). Propagowanie sportu wśród młodzieży jest jednym z priorytetów Extreme Jam.

Oprócz wspomnianych warsztatów jazdy na deskorolce i hulajnodze zainteresowani będą mogli wziąć udział szkoleniach MTB oraz jednodniowym obozie koszykarskim Basket Camp.

Dla tych którym bliższa jest sztuka i edukacja ekologiczna organizatorzy zaplanowali Graffiti Jam / Warsztaty Street Art oraz Eco Jam – wspólne sprzątanie świata.

Extreme Jam to nie tylko sport, ale także szeroko pojęty „lifestyle”. Na imprezie nie zabraknie dobrej muzyki. Od lat partnerem festiwalu jest międzynarodowa federacja dj’ska IDA. Dzięki tej współpracy zaprosimy chętnych do udziału w warsztatach dj’skich oraz wyłonimy podczas specjalnych zawodów Mistrzów Polski Dj’ów IDA Poland 2022 w kategoriach Scratch, Technical oraz Show.

Strefa Muzyczna IDA World Dj’s, która zlokalizowana będzie przy beach barze Lato Na Zarabiu zagwarantuje występy najlepszych Dj’ów, a wśród nich specjalny występ Mistrza Świata – Deejay’a Irie Audio Video Show

Całość programu festiwalu dopełni Good Food Fest – Foodtruck Zone, biegi przeszkodowe dla dzieci Ninja Kids Race, pokazy Trialu Rowerowego oraz specjalny seans Kina Letniego Małopolska MTB Film Festival.

W ciągu najbliższych lat Extreme Jam stanie się największą tego typu imprezą w tej części Europy i będzie skupiać kilka tysięcy sportowców różnych dyscyplin, najważniejszych europejskich artystów Street Art oraz opiniotwórcze osoby środowiska kultury i sportu.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego Fanpage festiwalu, gdzie w najbliższych dniach będą prezentowane dokładnie poszczególne dyscypliny i atrakcje:

https://www.facebook.com/Extreme-Jam-101504058092801

Podstawowe informacje na temat imprezy znajdują się też na stronie:

www.extremejam.pl

Sponsorem Głównym Festiwalu Sportów Extremalnych Extreme Jam 2022 jest PKN ORLEN.

Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!


Inf.: Organizator Extreme Jam

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

J e r e m i a s double bass player – jjf / Jurek Fedirko zaprasza na wernisaż swojej najnowszej wystawy

Opublikowano

w

J e r e m i a s double bass player – jjf / Jurek Fedirko zaprasza na wernisaż swojej najnowszej wystawy

24 maja o godzinie 18.00 w galerii Myślenickiej Grupy Fotograficznej MgFoto zlokalizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach rozpocznie się wernisaż wystawy pod tytułem J e r e m i a s double bass player, której autorem jest Jerzy Fedirko.

jjf / Jurek Fedirko w swojej instalacji inspirowanej występem tria jazzowego w The Bird’s Eye Jazz Club w Basel / Bazylei (Szwajcaria) – przede wszystkim kontrabasisty Jeremiasa Schulze – poświęca mu uwagę i pyta o indywidualne reakcje na spotkanego drugiego człowieka, to próba interpretacji zmysłowego odbioru człowieka / muzyka i jego twórczości – zespolenia z instrumentem – kontrabasem.

Jurek Fedirko ukochał piękno zawarte w sztuce przedstawia jej formy w sposób niebanalny, zaraża wrażliwością uczy radości płynącej z przeżywania piękna, kształtuje w sposób sobie właściwy wysmakowany gust odbiorcy  to jego misja– tak autora wystawy przedstawiła redaktorka tekstu poetyckiego – Małgorzata Jakubowska – Rożen.

 

Wystawa będzie dostępna od 24 maja do 30 czerwca 2022 r.

 

J e r e m i a s double bass player – jjf / Jurek Fedirko zaprasza na wernisaż swojej najnowszej wystawy


 

Instalacja: fotografia audio kaligrafia tekst poetycki

Kuratorzy : Jędrzej Krzyszkowski Rafał Orski Dobrosław Polek

Projekt plakatu i zaproszeń : Kinga Piwowarczyk

Reżyser nagrania : Zbigniew Kaleta

Reżyser dźwięku: Michał Myśliwiec

Fotografie kaligrafia i tekst poetycki w formie katalogu : jjf / Jurek Fedirko

Redakcja i skład tekstu poetyckiego / katalogu : Małgorzata Jakubowska – Rożen Jolanta Czernecka

Organizator : Galeria Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto” –

Stanisław Jawor

Miejsce: Galeria „mgFoto” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach

ul. A. Mickiewicza 17

Termin wystawy : od 24 maja do 30 czerwca 2022 r.

 

 

 

 

Jędrzej Krzyszkowski Rafał Orski Dobrosław Polek

kuratorzy wystawy

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane