fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Chodziła po zakopiance stwarzając zagrożenie. Pomogli jej dzielnicowi

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

JAWORNIK: We wtorek, 16 kwietnia dzielnicowi uzyskali informacje gdzie przebywać może kobieta, której zdjęcie pojawiło się w Internecie . Widać na nim było jak, kobieta porusza się po  jezdni  drogi ekspresowej – zakopianki, co ewidentnie stwarzało zagrożenie dla jej samej, jak i innych uczestników ruchu. Z doniesień wynikało, że nie pierwszy raz doszło do takiego zdarzenia z udziałem tej kobiety.

Sprawa została rozwiązana pomyślnie. Pochodząca z Krakowa 39-latka, została wczoraj zabrana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, do jednego z krakowskich szpitali, w którym uzyska profesjonalną pomoc.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dlatego, kiedy lokalne media obiegła informacja o kobiecie ,”spacerującej” po zakopiance to właśnie dzielnicowi zajęli się tą sprawą.

Dzięki współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Myślenicach sierż. Mariola Krupa – dzielnicowa m.in. Krzyszkowic oraz mł.asp. Tomasz Michalski – dzielnicowy m.in. Jawornika ustalili, gdzie przebywa kobieta. Okazało się, że w powiecie myślenickim pojawiła się niespełna miesiąc temu i przebywa w jednym z domków letniskowych w Krzyszkowicach. Niestety tam policjanci jej nie spotkali. W ramach dalszego patrolu na mieszkankę Krakowa natrafili w rejonie stacji paliw.  Policjanci jednak nie stosowali w tym przypadku sankcji karnych, nie nałożyli mandatu na pieszą.  Po rozmowie z 39-latką, jak i ze świadkami jej zachowania, funkcjonariusze wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego, który przewiózł ją do szpitala, gdzie kobieta  otrzyma fachową pomoc. Pomimo tego, że sprawa kobiety ,,spacerującej zakopianką” została rozwiązana, apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i ściąganie nogi z gazu – szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

ŹRÓDŁO: KPP Myślenice

FOTO: „Wypadki Drogowe- Zakopianka”

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane