Connect with us

Akcje charytatywne

Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?

Opublikowano

w

Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?
Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?
Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?

Pamiętamy czasy gdy w weekendy w naszym powiecie wiele się działo. Wolnym krokiem wracamy do „normalności”. Koncerty, spektakle, zebrania, zbiórki charytatywne i wiele więcej. Sami zobaczcie i bierzcie udział to wydarzenia są dla Was.

Myślenice:

MOKIS:

Koncert Piasek Akustycznie – 1 kwietnia 2022

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „MER SCENAKONESERA ANDRZEJ PIASECZNY AKUSTYCZNIE”

Przed Państwem projekt, ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych aranżacjach.
Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.
Serdecznie zapraszamy na to specjalne, muzyczne wydarzenie! 1 kwietnia o godz.19.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Kiermasz Przedświąteczny 2 kwiecień

 

 

 

Zbiórka dla Ukrainy Remizy na terenie gminy Myślenice – sobota  2.04. 2022

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „Lyslenice.pl Jaroslaw JarosławSzlachetka Szlachetka CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH WMYŚLENICACH ZBIÓRKA DARÓW dla uchodźców z Ukrainy od mieszkańców Gminy Myślenice Punkty zbiórek: DNI POWSZEDNIE: Centrum Usług Społecznych w Myślenicach ul. Słowackiego 82 7:00 15:00 Centrum Aktywności Lokalnej w Myślenicach ul. Rynek 27 8:00 18:00 Sklep za ul. Rynek 20 9:00 17:30 SOBOTY Remizy Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Gminie Myślenice 9:00 11:00 Szczegóły dotyczące potrzebnych produktów: www.cusmyslenice.pl zakładka "Pomoc Ukrainie" Pomoc dla Ukrainy można wesprzeć przez wpłatę na konto dopiskiem "Razem dla Ukrainy": Numer konta: 44 1600 1462 1854 4947 8000 0004”

Droga Krzyżowa ulicami Myślenic 1 kwietnia 

👣 Wyjdźmy z Chrystusem na ulice naszego miasta i módlmy się o zakończenie wojny oraz o pokój 👉 już w ten piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Myślenic! Zaproście do wspólnej modlitwy Ukraińców 🇺🇦
18:00 Msza Św. – Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach
18:45 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej
20:00 Msza Św. w Sanktuarium
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i ludzie stoją
Spektakle odbędą się w sali teatralnej Domu Katolickiego im. ks. prał. Józefa Bylicy przy ul. 3 Maja 1a w Myślenicach. Czas trwania to ok. 1 godzina 45 minut.
Terminy najbliższych spektakli:
– 2.04.2022 (sobota) o godz. 15:30 i 18:30;
– 3.04.2022 (niedziela) o godz. 15:15 i 18:15;
Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?
Rezerwacji darmowych biletów:
– formularz internetowy dostępny na stronie grupy:
www.facebook.com/grupamisterium
– e-mail: rezerwacja.misterium@gmail.com

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach

Wernisaż 1 kwietnia godz. 17:00

Niesamowite książki wyjątkowych uczniów kreatywnej nauczycielki

Konkurs „Wydobyte z cienia” – prace można nadsyłać do 9 kwietnia

Może być komiksem przedstawiającym tekst

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Fundacji Mali Mistrzowie – eliminacje 3 kwietnia 2022 

Brak opisu.

Piwnica Pod Lwem

Recital Wojciecha Bałuckiego 2 kwietnia 2022

Debiut Wojciecha Bałuckiego w Piwnicy pod Lwem!  Wojciech jest finalistą międzynarodowych konkursów wokalnych.

Słowo od Wojciecha:

Grane będą różne utwory, polskie zarówno jak i angielskie, szybkie jak i wolne, wesołe jak i smutne, głównie pop’owe i alternatywne. Będzie naprawdę duża różnorodność ale wszystko ma jeden wspólny temat – złamane serce. 

Całość kwoty uzyskanej ze sprzedaży biletów trafi do Wojciecha! Piwnica nie pobiera żadnych opłat od artystów. Wspierajmy młodych i zdolnych!

Instagram:

https://www.instagram.com/baluckii/

Facebook Piwnicy:

https://www.facebook.com/PiwnicaPodLwem

Recital Wojciecha Bałuckiego

Dobczyce:

Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
Już w najbliższy weekend, tj. 1 – 2 kwietnia, w sklepach na terenie Gminy Dobczyce odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności.
Aby dołączyć do akcji wystarczy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom lub wrzucić do oznakowanych koszy.
Zebrana żywność trafi jeszcze przed świętami m.in.:
• do rodzin wielodzietnych • do osób chorych  • do osób starszych • do osób żyjących w ubóstwie.
Zapraszamy Wszystkich do wsparcia akcji!
Zbiórka organizowana jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Banki ŻywnoÅci KY Wielkanocna Zbiórka ŻywnoÅci 1-2 kwietnia m w w w Pomóż osobom potrzebującym i kup produkty na świąteczny stół! ŚwiÄta godne, a nie głodne!”

Sułkowice:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „BIERTOWICE ZEBRANIA WIEJSKIE HARBUTOWICE KRZYWACZKA RUDNIK SUŁKOWICE GMINA SUŁKOWICE”

📣 Zebrania z Mieszkańcami Harbutowic, Rudnika i Sułkowic
🔹 Rudnik 3 kwietnia 2022 r. (niedziela) godz. 10:00 – Strażnica OSP Rudnik
🔹 Harbutowice 3 kwietnia 2022 r. (niedziela) godz. 12:30 – Zespół Placówek Oświatowych w Harbutowicach
🔹 Sułkowice 12 kwietnia 2022 r. (wtorek) godz. 18:00 – Stara Szkoła w Sułkowicach
TEMATY ZEBRAŃ:
1. Sprawozdanie Sołtysa z realizacji zadań i działalności Sołectwa za rok 2021.
2. Informacja Burmistrza Gminy Sułkowice o zadaniach zrealizowanych w 2021 roku i planach na rok 2022.
3. Uchwalenie planu finansowo – rzeczowego Sołectwa na rok 2022.
4. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie Gminy Sułkowice miejsc sprzedaży tych napojów.
5. Sprawy bieżące.
6. Zapytania i wolne wnioski

Lubień:

Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu

Co przyniesie najbliższy weekend 1-3 kwietnia w powiecie myślenickim?

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

GMINNY KONKURS „NATURALNY STROIK WIELKANOCNY”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie pn. „NATURALNY STROIK WIELKANOCNY”. Poniżej zamieszczamy regulamin Konkursu. Informacje w Gminnym Ośrodku Kultury tel. 18 2682 039, 535 397 931.

 

Wiśniowa:

Ty też możesz uratować czyjeś życie !! | Akcja Krwiodawstwa w Węglówce 3 kwietnia . 🩸
PARAFIALNY ZESPÓŁ „CARITAS”, OSP WĘGLÓWKA ORAZ GMINA WIŚNIOWA WE WSPÓŁPRACY Z REGIONALNYM CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W KRAKOWIE ODDZIAŁ W MYŚLENICACH ORGANIZUJE AKCJĘ KRWIODAWSTWA
💝
ZAPRASZAMY DO BUDYNKU OSP W WĘGLÓWCE
3 kwietnia 2022 r.
OD 08:30 DO 12:30 💉💖
Szczegółowe informacje kto może oddać krew można znaleźć na stronie:
Więcej informacji można znaleźć pod linkiem:
Link do wydarzenia:
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „16-rak AKCJA KRWIODAWSTWA PARAFIALNY ZESPÓ“Ł "CARITAS", OSP WĘGLÓ“WKA ORAZ GMINA WIŚNIOWA WE WSPÓ“ŁPRACY z REGIONALNYM CENTRUM KRWIODAWSTWA KRWIOLECZNICTWA W KRAKOWIE ODDZIAŁ W MYŚLENICACH ORGANIZUJE AKCJĘ KRWIODAWSTWA Rh- Parafialny Zespół caritas Caritas ZAPRASZAMY DO BUDYNKU REMIZY OSP W WĘGLÓ“WCE 3 kwietnia 2022 r. OD 08:30 DO 12:30 AB Rh- 0 Rh+ ARh- NASZA KREW TYtezmozeszuratowaczjeszyi!!! !!! też możesz uratować czyjeś życie ABRK- RK- NASZA OJCZYZNA”

 

Tokarnia:

Kliszczackie Centrum Kultury w Tokarni zaprasza do konkursów; Kliszczackie Centrum Kultury | Facebook

Konkurs Tokarska BAGNIEĆ w nowej odsłonie 
Wysokie palmy i procesja z figurą Jezusa na osiołku na stałe wpisała się w kliszczacki pejzaż kulturowy. Jest wizytówką naszej kultury i dziedzictwa. Podtrzymując tradycję kontynuujemy konkurs na Najwyższą Palmę Wielkanocną.
Ten niepowtarzalny obrzęd od lat dokumentują fotoreporterzy, a zdjęcia z Niedzieli Palmowej z Tokarni od ponad pół wieku obiegają cały świat. Dlatego postanowiliśmy zainicjować Pierwszy Konkurs Reporterów Niedziela Palmowa w Tokarni 2022
Może być komiksem przedstawiającym tekst „Tokarska BAGNIEĆ Konkurs na Najwyższą Palmę Wielkanocną TOKARNIA 2022 10 kwietnia godz. 11.00 Patronat Honorowy Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski ARCBONECZZAKSK Organizatorzy: Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni Kliszczackie Centrum Kultury Mecenat Starostwo Powiatowe w Myślenicach ENICKI Tokarska BAGNIEĆ”
Może być komiksem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Tokarska BAGNIEĆ Konkurs Reporterów Niedziela Palmowa w TOKARNI 2022 10 kwietnia godz. 11.00 Patronat Honorowy Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski Organizatorzy: Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni Kliszczackie Centrum Kultury Szczegóły w regulaminie Tokarska BAGNIEĆ”
Zapraszamy!

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Akcje charytatywne

Głogoczów. Armia Frania zaczyna walkę o życie chłopca- każdy może w tej walce pomóc !

Opublikowano

w

Głogoczów. Armia Frania zaczyna walkę o życie chłopca- każdy może w tej walce pomóc !
Głogoczów. Armia Frania zaczyna walkę o życie chłopca- każdy może w tej walce pomóc !
Głogoczów. Armia Frania zaczyna walkę o życie chłopca- każdy może w tej walce pomóc !

Tegoroczne wakacje, to zapewne jedne z najgorszych wakacji w życiu zarówno rodziców jak i sześcioletniego Frania z Głogoczowa. To właśnie w czasie, kiedy odpoczywa się od szkoły, a czas ten powinien dzieciom upływać na beztrosce, świat Frania i jego rodziny się zatrzymał. Diagnoza- złośliwy nowotwór układu nerwowego zmieniła wszystko, co w życiu rodziny działo się do tej pory. 

W sierpniu 2022 roku nasz świat się zatrzymał. Rak wdarł się do naszego życia i próbuje odebrać nam ukochanego synka. U Frania wykryto ganglioneuromę – złośliwy nowotwór układu nerwowego. To dziecięcy, bardzo rzadki nowotwór o agresywnym przebiegu, często oporny na leczenie. Rezonans wykazał guz położony przy kręgosłupie w wymiarach 13 cm na 5 cm, który obejmuje otwory międzykręgowe i lewą stronę kanału kręgowego, powodując ucisk jego struktur. Konieczna była szybka operacja neurochirurgiczna żeby nie doszło do niedowładu nóżek. Zmiana wycięta z kanału kręgowego w badaniu histopatologicznym okazała się łagodna, ale dalsza część guza, która pozostała w śródpiersiu i w jamie brzusznej jest złośliwa. Ponadto Franuś ma przerzuty do kości miednicy i kości udowej i drobne guzki w płucach. Diagnoza to nowotwór 4 stopnia, choroba rozsiana. Synek przechodzi chemioterapię, którą znosi bardzo źle- mówią rodzice Frania 

Lokalna społeczność chce stanąć na wysokości zadania, chce pomóc Franiowi w walce o jego zdrowie i życie. Wiele razy bowiem zarówno mieszkańcy Głogoczowa jak i powiatu myślenickiego udowodnili, że niemożliwe nie istnieje. Mają więc nadzieję, że i tym razem tak będzie. Wszystkie ręce na pokład ! W przestrzeni internetowej powstała już specjalna grupa „Razem dla Frania Foremnego” gdzie odbywają się charytatywne licytacje: https://www.facebook.com/groups/838533957192484/?ref=share

Na portalu fundacji  Siepomaga.pl trwa natomiast zbiórka funduszy na leczenie Frania: https://www.siepomaga.pl/franus-foremny?fbclid=IwAR2Ip__lgVakRLLCVo5W7l5ra9z-fLbTTPPbgO4-1Rb3DhrGe7V3H5ri_Sw

Przeżywamy bardzo ciężkie chwile, to najtrudniejsze, z czym przyszło nam się do tej pory mierzyć. Najgorsza jest niemoc, strach, które towarzyszą każdej przeżytej chwili od diagnozy. Szukamy rozwiązań i pomocy wszędzie. Znaleźliśmy możliwości w Barcelonie, konsultując przypadek Frania z tamtejszym szpitalem. Jednak koszty leczenia są ogromne, znacznie przekraczające budżet przeciętnej polskiej rodziny. Trudno nam prosić o pomoc, ale wiemy, że wspólnie można zrobić bardzo wiele i niemożliwe stanie się możliwe. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie i pomoc w leczeniu synka. Wiemy, że wokół jest bardzo wiele dobrych serc i możemy dzięki nim wygrać tę nierówną walkę- czytamy wypowiedź rodziców na stronie fundacji Siepomaga

Jak  mówi stare arabskie przysłowie, dzieci są skrzydłami człowieka, sprawmy wspólnie, aby Franio swoje skrzydła mógł szeroko rozpościerać, zawalczmy wspólnie  o jego życie- bo to walka, która kiedyś może spotkać każdego z Nas.  

 

 


Foto: Siepomaga.pl 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

Opublikowano

w

Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

W sobotę 22 października w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się trzecia edycja Myślenickiego Dnia Kundelka 2022, która przyczyniła się m.in. do wsparcia Stowarzyszenia Przytul Sierściucha.

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i tekst „MYŚLENICKI OŚRODEK KULTURY ISPORTU orazSTOWARZYSZENIE PRZYTUL SIERŚCIUCHA zapraszają na MYŚLENICKI DZIEŃ KUNDELKA 2022 SIPRZYJACIEL SOBOTA 22 PAŻDZIERNIKA 2022 OD GODZ.10.00 MI MYŚLENICK KIOŚRODEK MYŚLENICKI OŚRODKEK KULTURY SPORTU ul.Piłsudskiego20 PA yslenice NYUBRAZNI”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Z okazji dnia kundelka, czyli święta wszystkich wielorasowych psów, MOKIS przygotował pełen atrakcji program.
Tego dnia zaproponowano: kiermasz rękodzieła, domowych wypieków, przetworów, roślin, książek i artykułów dla pupili. Majsterkowanie przy DziaPanie – wspólne tworzenie budy dla psów, warsztaty plastyczne dla dzieci „Psie portrety”, Dogoterapię – spotkanie edukacyjne dla dzieci oraz profilaktykę pogryzień. W tym roku po raz kolejny zaproponowano bezpłatne czipowanie dla psów z terenu Miasta i Gminy Myślenice. 
 
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
 
Jak czytamy na stronie partnera wydarzenia Stowarzyszenia Przytul Sierściucha:
Kochani dziękujemy ślicznie za udział w (…) Dniu Kundelka. Dzięki za każdą zlotówkę, ktorą dorzuciliście dla naszych zwierzaków, za wszytkie podarowane fanty i za wspaniały klimat, pomimo lekkiego deszczyku. Dziękujemy Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu za zaproszenie oraz Działaj Lokalnie i Fundacja Arts za wsparcie w naszych działaniach. Dziękujemy Baltica za podarowanie karmy na psie stoisko. Ogromne podziekowania dla naszych niezawodnych Wolontariuszy za pomoc. DZIĘKUJEMY Wam wszytkim za to,że wspieracie nas i nasze zwierzaki.
 
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
 
Dzień Kundelka 2022 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko i pies

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stojąMoże być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym zwierzę

Może być zdjęciem przedstawiającym kot i pies

Może być ilustracją przedstawiającą 1 osoba

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być obrazem przedstawiającym dziecko i pies

zdj. Jaśkowiec – Photo Memories, Monika Wende, Przytul Sierściucha, Myślenice iTV

 

 

 

 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Festiwal Okolicznych Kabaretów Autorskich – FOKA 2022 Głogoczów

Opublikowano

w

Festiwal Okolicznych Kabaretów Autorskich – FOKA 2022 Głogoczów
Festiwal Okolicznych Kabaretów Autorskich – FOKA 2022 Głogoczów
Festiwal Okolicznych Kabaretów Autorskich – FOKA 2022 Głogoczów

FOKA czyli Festiwal Okolicznych Kabaretów Autorskich jest to wydarzenie  wymyślone przez Marcina Tylka i Przyjaciół. Ta ekipa znana jest z organizacji imprez z pomocą w tle i w tym roku też tak było. FOKA 2022 to pomoc dla Emilki Słoniny – środki z wydarzenia przeznaczone na powrót do zdrowia chorej nastolatce z Izdebnika. Zebrano na ten cel ponad 10.000 zł. 

Tegoroczna FOKA  odbyła się 15 października 2022 r.

Wystąpili: Kabaret Róbmy Swoje, Kabaret A JAK !, Nibykabaret i Dorota DODA Ruśkowska.

 

 

 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane