Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Co warto wiedzieć o komercjalizacji nieruchomości?

Opublikowano

w

Co warto wiedzieć o komercjalizacji nieruchomości?

Czerpanie zysków z nieruchomości to jeden z lepszych sposobów na tak zwany dochód pasywny. Jest to dochód generujący się bez większych interwencji ze strony osoby zarabiającej. Z kolei komercjalizacja nieruchomości zmierza ku zmaksymalizowaniu dochodów z jej użytkowania. Poniższy artykuł przedstawi najlepsze sposoby na osiągnięcie tego celu. Zapraszamy do lektury!

 

Analiza rynku

Aby komercjalizować jakąkolwiek nieruchomość, należy poznać rynek. Jakie powierzchnie cieszą się zainteresowaniem? Które są mniej chętnie nabywane przez klientów? Jakie są najlepsze lokacje? Nie ma sensu dostarczać na rynek czegoś, na co popyt jest zerowy albo niewielki. Odpowiednim źródłem w tym zakresie będzie prasa branżowa czy raporty rynkowe.

Pozyskiwanie najemców

By zarabiać na nieruchomości, potrzebni są najemcy. Aby jak najszybciej zacząć osiągać zyski, trzeba ich szukać już na etapie budowy. W żadnym wypadku nie powinno się ich szukać dopiero po ukończeniu konstrukcji. W takiej sytuacji można skazać się na wielomiesięczne czekanie na chętnych. A nieruchomość bez najemców nie przyniesie żadnych zysków.

Z poszukiwaniem najemców wiążą się także działania reklamowe. Są one absolutnie niezbędne w docieraniu do odbiorców. Bez nich po prostu nie dowiedzą się oni o ofercie i z niej nie skorzystają. Należy stosować dwojakie formy promocji. Pierwszą będą reklamy outdoorowe (np. billboardy). Drugą będzie docieranie bezpośrednio do konkretnych osób. Jako przykład można podać tu cold-calling, czyli kontaktowanie się z niespodziewającym się oferty klientem.

Odpowiednia wycena nieruchomości

Szukając najemcy trzeba wiedzieć, ile potencjalnie będzie skłonny zapłacić. Nie może być tak, że przykładowo powierzchnia biurowa kosztuje dwa razy tyle, co identyczna u konkurencji. Nikt nie wynajmie takiego lokalu. W wycenie lokalu warto skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie. Można także przejrzeć oferty podobnych powierzchni w podobnym standardzie w innych firmach.

Umowa najmu kontra umowa dzierżawy – co wybrać?

W komercjalizacji nieruchomości można zawrzeć z klientem dwa rożne rodzaje umów. Są to odpowiednio najem i dzierżawa. Różnice między nimi są niewielkie. Jednak prawo wymaga, by w zależności od przeznaczenia nieruchomości stosować różne formy.

Najem należy zastosować, jeśli klient nie osiąga dodatkowych zysków z użytkowania nieruchomości. Ma to miejsce przykładowo w wynajmie mieszkań. Najemca mieszka w najętym lokalu. Nie przynosi mu to jednak zysków, a jedynie wydatek.

Dzierżawa z kolei ma miejsce, jeśli klient używa nieruchomości w celach zarobkowych. Dotyczy to na przykład powierzchni magazynowych. Klient płaci za jej użytkowanie. Jednak osiąga zyski ze sprzedaży składowanych w magazynie towarów. W przypadku umowy dzierżawy klient zobowiązany jest nie pogarszać stanu nieruchomości. Na właścicielu ciąży obowiązek dokonywania wyłącznie drobnych, okazjonalnych napraw.

Zabezpieczenie interesów właściciela nieruchomości

W przypadku najmu normą jest płacenie kaucji przez najemców. Jest to równowartość czynszu za okres wypowiedzenia umowy. Chroni go to na wypadek niepłacenia czynszu przez najemcę. Kaucja nie znajduje zastosowania w przypadku dzierżawy. W jej przypadku zazwyczaj wymaga się od klienta, by oświadczył w akcie notarialnym, że w razie nieuregulowania zobowiązania podda się egzekucji. Dodatkowym rozwiązaniem będą gwarancje bankowe. Jest to umowa z bankiem zobowiązująca go do wypłaty całego świadczenia.

Zarządzanie nieruchomościami

Jest to usługa polegająca na wsparciu właściciela nieruchomości w osiąganiu największych zysków z niej. W ramach takiej usługi usługodawca może zapewnić swojemu klientowi wsparcie we wszystkich opisanych wyżej krokach. Ponadto zapewnia się obsługę techniczną, dzięki czemu nieruchomość zachowuje swą wartość. Skorzystanie z takiej usługi pozwala przenieść ciężar bardzo złożonego i skomplikowanego procesu na fachowców. Samodzielne zarządzanie swoją nieruchomością może niepotrzebnie pochłaniać czas i prowadzić do nieoptymalnych wyników.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Otwarcie nowej drogerii dm w Myślenicach – poznaj promocje z tej okazji

Otwarcie nowej drogerii dm w Myślenicach to okazja do zakupów w atrakcyjnych cenach. Zobacz przygotowane promocje.

Opublikowano

w

przez

Otwarcie nowej drogerii dm w Myślenicach – poznaj promocje z tej okazji

W codziennych zakupach często znajdują się artykuły higieniczne, chemia gospodarcza czy różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe. Warto znać miejsce, w którym wszystko to kupi się bez konieczności szukania w wielu sklepach. Jednym z nich jest drogeria dm, która na rynku europejskim działa już od kilkudziesięciu lat. Jest to lider europejskiego rynku drogerii Od niedawna działa także w Polsce.

Poznaj bliżej drogerię dm i zobacz co oferuje swoim klientom

Drogeria dm to jedna z najpopularniejszych i największych sieci tego typu w Europie. Jej początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy w Niemczech powstał pierwszy sklep Drogerie markt. Dzisiaj logo dm znane jest w wielu krajach europejskich, w tym od niedawna w Polsce. Drogeria prowadzi tutaj sklep internetowy, a także prężnie rozwija sieć sklepów stacjonarnych. W jej ofercie znajdują się m.in. produkty do makijażu, do codziennej higieny, przeznaczone dla dzieci i niemowląt, chemia gospodarcza, artykuły spożywcze. Są to wyroby znanych marek, a także sygnowane marką własną dm. Dzięki tym produktom lepiej zadbasz o swoje zdrowie. Na uwagę zasługuje również usługa wywoływania zdjęć za pośrednictwem drogerii. 

Promocje na otwarcie nowej drogerii dm w Myślenicach – sprawdź, dlaczego warto do niej zajrzeć

Drogeria dm rozbudowuje cały czas sieć sklepów stacjonarnych. Otwarcie każdego z nich jest ciekawym wydarzeniem. Nie inaczej będzie w Myślenicach, gdzie już na początku grudnia powstanie nowy sklep. Warto zajrzeć tam w pierwszym tygodniu jego działalności – w dniach od 6.12 do 11.12. dm będzie bowiem oferowało rabat 15% na cały asortyment. Ale to niejedyna atrakcja dla klientów. Zarejestruj kartę PAYBACK i kupuj w drogeriach dm, a Twoje saldo punktowe się powiększy. Punkty w ramach Programu możesz zbierać zarówno w sklepach stacjonarnych dm, jak i na www.dm.pl i w aplikacji mój dm. Jeśli połączysz konto PAYBACK z kontem Mój dm, będziesz mógł automatycznie zbierać punkty PAYBACK na stronie dm.pl i w aplikacji Mój dm. Przed rozpoczęciem zakupów sprawdź na stronie Programu aktualne kupony, które pomogą Ci jeszcze szybciej zwiększyć ilość zebranych punktów, które możesz przeznaczyć na kolejne zakupy w drogerii dm. W aplikacji mój dm możesz łatwo połączyć konta aby Twoje kupony zawsze były w jednym miejscu. 


Otwarcie nowej drogerii dm w Myślenicach – poznaj promocje z tej okazji

 

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na męską kurtkę pikowaną?

Opublikowano

w

kurtki pikowane meskie na zimne dni

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kurtka pikowana była przez długi czas uznawana za symbol brytyjskiej mody. Obecnie wspomniany element garderoby jest już postrzegany za pewnego rodzaju wyznacznik wielkomiejskiego stylu. Co dokładnie warto wiedzieć o wspomnianym produkcie?

Amerykańskie korzenie brytyjskiego wzoru?

Uwzględniając stosunkowo długą tradycję związaną z wykorzystywaniem pikowania, bardzo ciekawy jest fakt, że kurtkę pikowaną wynaleziono dopiero w 1965 roku. Należy również zaznaczyć, że produkt został stworzony przez Amerykanina Steve’a Guylasa, który urodził się w Pensylwanii. Mężczyzna zajmował się projektowaniem odzieży dla żołnierzy. Odesłano go jednak na emeryturę z powodu wady wzroku. Podjął wtedy decyzję o przeprowadzeniu się z żoną do Anglii, gdzie zaczął prowadzić wiejskie, spokojne życie. Jego planem było jednak założenie własnego biznesu. 

Steve Guylas pierwszy model zaprojektował dla siebie, kurtka miała mu służyć na przechadzki, a także w trakcie wędkowania. Następnie ruszyła już produkcja na dużo większą skalę. Warto wiedzieć, że do tej pory pikowanie było kojarzone z narzutami na łóżko. W krótkim czasie stało się znakiem rozpoznawczym kurtek Husky. Zostały tak nazwane na cześć psa wspomnianego projektanta. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do ich promocji przyczyniła się w ogromnym stopniu Elżbieta II. Królowa bardzo często wybierała się konne przejażdżki w pikowanej kurtce Husky. Styl został bardzo szybko podchwycony przez brytyjskich celebrytów, a za ich śladem podążyła cała Europa. Z kolei w latach 80-tych modele cieszyły się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Od tego momentu praktycznie nie wyszły z mody. 

Czym wyróżniają się obecne męskie kurski pikowane?

Obecnie panowie mają bardzo duży wybór odzieży męskiej. Można zaobserwować, że bardzo stylowym elementem męskiej garderoby w ostatnich latach stały się pikowane kamizelki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w trakcie cieplejszych dni mogą one bez większego problemu zastąpić kurtkę. Świetnie będą prezentowały się jednak jako ich uzupełnienie. Wspomniany zestaw będzie zarówno strzegł przed zimnem, jak i nadawał stylizacji brytyjskiego charakteru. Nie ma znaczenia, na jaki model zdecyduje się mężczyzna. Może mieć jednak całkowitą pewność, że będzie to jego ulubiona kurtka. Panowie będą zaskoczeni uniwersalnością tego produktu. Można bowiem bez problemu założyć kurtkę na sweter czy koszulę. Ponadto doskonale zda egzamin w trakcie podróży. 

Należy mieć świadomość, że klasyczny model bardzo długo był dostosowywany zarówno do stylu życia, jak i najbardziej aktualnych trendów. Obecnie paleta kolorów jest praktycznie nieograniczona. Panowie mogą zdecydować się na najmodniejsze modele kurtek pikowanych męskich ze skóry zamszowej lub z wełny. Godny uwagi jest fakt, że największym zainteresowaniem cieszą się cały czas kurtki z poliestru i nylonu. Projektanci w pewnym momencie podjęli decyzję o stworzeniu eleganckich kolekcji. Mężczyźni, którzy potrzebują formalnego stroju, ale nie chcieliby rezygnować z wygody, powinni postawić na delikatnie pikowany długi płaszcz. 

duży wybór odzieży męskiej

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Myślenice. Kiedy kota nie ma…to ? Musicie to zobaczyć ! Teatr Capitol zaprasza na zawrotną komedię…

Opublikowano

w

Myślenice. Kiedy kota nie ma…to ? Musicie to zobaczyć ! Teatr Capitol zaprasza na zawrotną komedię…
Myślenice. Kiedy kota nie ma…to ? Musicie to zobaczyć ! Teatr Capitol zaprasza na zawrotną komedię…
Myślenice. Kiedy kota nie ma…to ? Musicie to zobaczyć ! Teatr Capitol zaprasza na zawrotną komedię…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO MYŚLENICKIETGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU UL. PIŁSUDSKIEGO  20 NA SPEKTAKL „KIEDY KOTA  NIE MA…” 

19.11.2022r. GODZ.18.00
SPRZEDAŻ BILETÓW: MOKIS (KASA) TEL. 12/272 15 11 WEW.29,
www.kupbilecik.pl ORAZ BILETY GRUPOWE: tel.608 587 192
 
  „Kiedy kota nie ma…” to zawrotna komedia, w której bieg komicznych wydarzeń wciąż wymyka
 się spod kontroli! „Kiedy kota nie ma…” od lat bawi widzów do
łez! Zapraszamy na tę znakomitą komedię teatralną jesienią 2022 roku.

 Myślenice. Kiedy kota nie ma…to ? Musicie to zobaczyć ! Teatr Capitol zaprasza na zawrotną komedię…

Podróż poślubna do Saint-Tropez? Oczywiście, że tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu…? Jak poradzą sobie ze wzajemnymi
uszczypliwościami dwa zabawne, angielskie małżeństwa z dwudziestoletnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak
zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze? Odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące!
  
Komedia teatralna „Kiedy kota nie ma…” to zwariowana historia,
w której… wędzony łosoś może stać się narzędziem zbrodni.
Jedno jest pewne – podczas tego wieczoru nie zabraknie dobrego dowcipu,
który gwarantuje dobrze spędzony czas.
  
Obsada:
-Katarzyna Skrzynecka / Viola Arlak / Agnieszka Wielgosz
-Cynthia Kaszyńska / Halina Bednarz / Maja Barełkowska / Viola Arlak
-Jacek Lenartowicz / Piotr Cyrwus
-Wojciech Wysocki / Piotr Zelt / Zbigniew Suszyński
-Marta Bryła / Magdalena Wróbel / Aleksandra Grzelak
-Agata Puterko / Maria Dejmek / Michalina Sosna
  
Reżyseria Andrzej Rozhin
Scenografia i kostiumy Joanna Pielat-Rusinkiewicz
Przekład Klaudyna Rozhin
Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz

Myślenice. Kiedy kota nie ma…to ? Musicie to zobaczyć ! Teatr Capitol zaprasza na zawrotną komedię…

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane