Connect with us

Policja- informacje

Ćwiczenia dowódczo – sztabowe w Myślenicach

Opublikowano

w

Ćwiczenia dowódczo – sztabowe w Myślenicach

16 listopada br., w Dobczycach odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe mające na celu doskonalenie umiejętności współdziałania w sytuacjach kryzysowych przez policjantów i inne służby ratunkowe oraz sprawdzenie obowiązujących procedur. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez myślenicką jednostkę Policji.

Ćwiczenia dowódczo – sztabowe w Myślenicach

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia składały się z dwóch etapów. Etap pierwszy rozgrywał się w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach. Do szkoły zadzwonił anonimowy mężczyzna, który poinformował o podłożeniu urządzenia wybuchowego w placówce. Dyrekcja szkoły w Dobczycach poinformowała o tym, dyżurnego komisariatu w Dobczycach.  Następnie zarządzono ewakuację wszystkich przebywających w szkole. Gdy już wszyscy znajdowali się w bezpiecznym miejscu, do szkoły wszedł policyjny pirotechnik oraz pies z przewodnikiem, którzy szukali ładunku wybuchowego. Jak się okazało, ładunek ukryty był w jednym z koszy na śmieci.

Kolejny etap ćwiczeń rozpoczął się, gdy szkoła przekazała informację, że podczas ewakuacji zaginął 10-letni uczeń. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, które toczyły się w rejonie ul. Braci Kowalskich. Do działań poszukiwawczych wezwani zostali policjanci VII Kompanii NPP KWP Kraków, w której skład wchodzą funkcjonariusze z Myślenic, Nowego Targu i Zakopanego. Działaniami dowodził podinspektor Tomasz Sawski.

Takie spotkanie było świetną okazją do przećwiczenia działań pododdziałów zwartych Policji. Dodatkowo Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Psami przeprowadziła dla funkcjonariuszy szkolenie dotyczące poszukiwań oraz udzielania pierwszej pomocy.

Ćwiczenia dowódczo – sztabowe w Myślenicach

Przeprowadzanie takich ćwiczeń ma na celu przygotowanie do podjęcia działań w sytuacjach kryzysowych, doskonalenie umiejętności dowodzenia akcją oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy służbami.

W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz lokalnych samorządów. Dziękujemy wszystkim za udział oraz pomoc w przygotowaniu ćwiczeń.

………………………………….

Artykuł w całości opracowany przez: Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach
Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach

Policja- informacje

Głogoczów. Mandat karny w wysokości 3 tys. zł oraz 28 punktów karnych dla kierowcy zatrzymanego przez grupę Speed

Opublikowano

w

przez

Głogoczów. Mandat karny w wysokości 3 tys. zł oraz 28 punktów karnych dla kierowcy zatrzymanego przez grupę Speed

Policjanci z grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali do kontroli kierującego, który wyprzedzając na pasach, przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Samochód, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych, 28 punktami karnymi, co spowodowało utratę przez niego prawa jazdy. Został mu również zatrzymany dowód rejestracyjny.

W poniedziałek (tj. 21 listopada br.) policjanci z grupy  SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie pełniąc służbę w miejscowości Głogoczów na drodze krajowej nr 7, około godziny 9.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. 44 – letni kierujący wyprzedzał bowiem inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, równocześnie przekraczając dopuszczalną prędkość o 51 km/h, tj. jechał 101 km/h. Ponadto jego pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego, za co został mu zatrzymany dowód rejestracyjny. W związku z popełnionymi wykroczeniami, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł oraz 28 punktami karnymi. Za przekroczony limit 24 punktów karnych zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz wykroczenia w rejonach przejść dla pieszych są rażącymi naruszeniami prawa, które przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. Dodatkowo okres jesienno – zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W takich warunkach należy szczególnie uważać, korzystając z dróg- apeluje Policja 

 


Informacja i foto: Małopolska Policja 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice

Opublikowano

w

Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice
Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice
Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice

AKTUALIZACJA:

Poniedziałek 14.11.2022: Jak poinformował nas dyrektor SPZOZ w Myślenicach Adam Styczeń stan pacjenta który wczoraj został przetransportowany do Myślenickiego Szpitala po ataku nożownika jest stabilny są przeprowadzane dodatkowe badania,  pacjent wymaga dalszej  hospitalizacji . 

___________________________________

AKTUALIZACJA:

Źródło: Małopolska Policja 

godz: 14.30

Policjanci zatrzymali sprawcę brutalnej napaści w Myślenicach

13 listopada 2022 r. przed godziną 15 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. na Chełmie. Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego 53-latka. Mężczyzna był przytomny, miał obrażenia m.in. na głowie i tułowiu. Został opatrzony przez ratowników, a następnie trafił do myślenickiego szpitala w ciężkim, zagrażającym życiu stanie.
53-latek został zaatakowany chwilę wcześniej, gdy spacerował nieopodal. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem i zbiegł, a ranny przeszedł pod kościół, gdzie wezwano Pogotowie Ratunkowe i Policję.
Policjanci ustalili, że za atak może być odpowiedzialny 30-letni mieszkaniec Myślenic i rozpoczęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Na miejsce skierowano do udziału w obławie m.in. 40 mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tymczasem na miejscu zdarzenia śledczy prowadzili oględziny, zabezpieczając wszelkie możliwe ślady.
Tuż po godzinie 18 sprawca brutalnego ataku został zauważony przez myślenickiego dzielnicowego. Napastnik szedł poboczem ulicy. Był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila. Został zatrzymany i przewieziony do myślenickiej komendy, a następnie osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych, skąd po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

—————————————————–

Niedziela 13.11.2022 godz.15.30 Jak podaje RMF FM dziś około godziny 15.00 w gminie Myślenice doszło do ataku nożownika w wyniku którego ciężko ranny został kierowca biskupa Roberta Chrząszcza biskupowi nic się nie stało. 

Aktualnie trwa pościg za sprawcą

Do ataku doszło na terenie przylegającym do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Chełmie

_______________________________

Aktualizacja: godz: 18.20 z niepotwierdzonych informacji wiemy że podejrzany został zatrzymany przez policję, trwają czynności wyjaśniające. 

Stan mężczyzny który został zaatakowany i kilkukrotnie ugodzony nożem jest bardzo ciężki, walczy o życie. 

_________________________________

godz. 20.00: Źródło Małopolska Policja:

Policjanci zatrzymali sprawcę brutalnej napaści przed myślenickim kościołem

Dzisiaj (tj.13.11.2022r.) przed godziną 15 otrzymaliśmy informację o rannym mężczyźnie przed jednym z myślenickich kościołów. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia okazało się, że ranny został mężczyzna, który wysiadał z samochodu zaparkowanego tuż przy kościele. Napastnik podbiegł do niego i zadał kilka ciosów ostrym narzędziem – po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci rozpoczęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, w których brali udział funkcjonariusze z całego województwa. Tuż po godzinie 18 sprawca brutalnego ataku został zauważony przez jednego z policjantów biorących udział w poszukiwaniach. Napastnik szedł poboczem ulicy. Został zatrzymany i przewieziony do myślenickiej komendy, gdzie będą z nim wykonywane dalsze czynności pod nadzorem prokuratury.
Napastnik to 30-letni mieszkaniec Myślenic.

______________________________

22.20 Źródło Archidiecezja Krakowska

„❗️ Kierowca bp. Roberta Chrząszcza jest otoczony opieką w szpitalu w Myślenicach. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Dziękujemy Ratownikom, Lekarzom i Policji za sprawne i życzliwe działanie.
Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie 🙏🏻”

 

 

Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice

Atak nożownika na kierowcę biskupa w gminie Myślenice

 

Źrodło: https://www.rmf24.pl/regiony/krakow/news-atak-nozem-w-myslenicach-kierowca-biskupa-ciezko-ranny,nId,6408402#crp_state=1

Kontynuuj czytanie

Policja- informacje

Myślenice. Pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli

Opublikowano

w

przez

Myślenice. Pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli

Policjanci z myślenickiej drogówki, po pościgu zatrzymali 33 – letniego kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Motocyklista będący pod wpływem narkotyków, miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i  był poszukiwany do odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. Pojazd którym się poruszał był nieubezpieczony i bez badań technicznych.

Do zdarzenia doszło 1 listopada br. w Myślenicach. Tuż po godzinie 20, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący drogę powiatową prowadzącą w kierunku Osieczan próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę. Kierujący jednośladem zignorował ten nakaz, przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Myślenic. Podczas jazdy popełnił wiele wykroczeń drogowych. Najpierw, tracąc kontrolę nad motocyklem, najechał na wysepkę na ul. Słowackiego, a następnie kontynuował jazdę pod prąd. 33-letni mieszkaniec gminy Siepraw, ucieczkę zakończył po wjechaniu w krawężnik. Gdy jego motocykl przewrócił się, mundurowi obezwładnili kierowcę, udaremniając dalszą ucieczkę.

Jak się okazało po policyjnych sprawdzeniach, 33-latek miał wiele powodów, by uciekać. Choć badanie alkomatem nie wykazało promili, to narkotest wskazał obecność metamfetaminy i kokainy, w związku z czym pobrano krew do dalszych badań. Dodatkowo 33 – latek kierował motocyklem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia łącznie 383 dni kary pozbawienia wolności. Motocykl był nieubezpieczony i bez aktualnych badań technicznych, a  przeszukanie zatrzymanego wykazało, że przy sobie miał 4 gramy narkotyków. 33-latek trafi teraz do zakładu karnego odbyć zaległą karę. Za ucieczkę i posiadanie narkotyków grozi mu dodatkowe 5 lat pozbawienia wolności.

 


Informacje i zdjęcie: Małopolska Policja 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane