fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Czarne chmury nad Tenczynem. Potrzebna pilnie Wasza pomoc

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Tenczyn: Czerwiec 2020 roku w powiecie myślenickim jest zdecydowanie deszczowy, pogoda nas nie rozpieszcza, a do tego nie zapowiada się by było lepiej. I tak 11 czerwca wystąpiły gwałtowne nawałnice, które spowodowały liczne szkody z nich zaś najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w miejscowości Tenczyn w gminie Lubień. To tutaj woda spływająca do rzeki Tenczynki w zaledwie 30 minut nabrała takiej siły, że stworzyła falę uderzeniową, która z impetem porwała most.

Warto podkreślić, iż żywioł nie oszczędził również boiska piłkarskiego, na którym odbywają się treningi i mecze klubu Topór Tenczyn, a także rozmaite wydarzenia kulturalne gminne i powiatowe. Woda spowodowała osuwanie się ziemi, wskutek czego zniszczone i porwane z nurtem zostały ogrodzenie i zmodernizowane oświetlenie boiska, a także ławki rezerwowych oraz część placu gry. W efekcie tych zdarzeń, możliwości treningowe na boisku zostały bardzo ograniczone, a rozgrywanie spotkań ligowych stało się niemożliwe.

Istotne, że przywrócenie boiska do stanu poprzedniego wymaga ogromu pracy i poniesienia dużych kosztów. Swoją pomoc zadeklarował wójt gminy Lubień, jednak pokrycie kosztów prac przewyższa możliwości finansowe zarówno klubu jak i gminy.  Tym samym panujące warunki atmosferyczne działają wciąż na niekorzyść i mogą spowodować jeszcze większe straty. Prace naprawcze trzeba zatem wykonać jak najszybciej!!!

Przekazujemy Wam prośbę zarządu klubu LKS i UKS Topór Tenczyn, bo wiemy, że na Was zawsze można liczyć, udowodniliście to wielokrotnie:

W imieniu wszystkich osób związanych z klubem – a zatem trenerów i ich podopiecznych, działaczy, a także lokalnej społeczności, która chętnie integruje się oglądając występy swoich bliskich oraz znajomych – chcemy prosić Was o wsparcie finansowe. Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na odbudowę boiska, a także całej strefy pomiędzy boiskiem a rzeką. Z góry dziękujemy za każdą wpłatę! Wasza pomoc może realnie przybliżyć nas do powrotu do normalności.

ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ ZORGANIZOWANO W SERWISIE INTERNETOWYM ZRZUTKA.PL, POD PODANYM PONIŻEJ LINKIEM: https://linkd.pl/zmmk

Bieżące informacje na stronie Klubu Sportowego Topór Tenczyn: https://www.toportenczyn.pl/


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane