" /> Czas na "Pasjonatów" - historię ludzi, którzy nie widząc, wiedzą, jak tworzyć sztukę : Myślenice iTV - Telewizja Internetowa
Connect with us

Kultura

Czas na "Pasjonatów" – historię ludzi, którzy nie widząc, wiedzą, jak tworzyć sztukę

Avatar

Opublikowano

w

DOMYSLNE

KRAKÓW, TEATR VARIETE: W krakowskim teatrze Variete miała miejsce oficjalna prezentacja serialu „Pasjonaci” w reżyserii Artura Dziurmana. To wyjątkowa opowieść złożona z trzynastu odcinków, których bohaterami są osoby niewidome – aktorzy Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego, jedynego w Polsce zawodowego teatru tworzonego przez osoby niepełnosprawne. Serial jest swoistą kontynuacją filmu dokumentalnego „Wykluczeni” (którego reżyserem również był Artur Dziurman), którego premiera telewizyjna miała miejsce w TVP kilka tygodni temu. Przy tworzeniu filmu brała udział nasza telewizja, która zaangażuje się także w realizację „Pasjonatów”, do których zdjęcia ruszą prawdopodobnie w czerwcu.
„Pasjonaci” to trzynaście historii ludzi, którzy z różnych przyczyn stracili wzrok. Opowiadają o swoich losach, przeżyciach, codziennych problemach. Nie jest to jednak serial skupiający się wyłącznie na smutku i żalu. Aktorzy występujący w nim dają też nadzieje i pokazują, czym według nich jest radość życia. Prezentacja serialu pokazała namiastkę tego, czego możemy się spodziewać po emisji. Jak mówią twórcy i ludzie związani z serialem, „Pasjonaci” to oryginalna, bo jedna z pierwszych tego typu produkcji, poruszający problem aktorów niewidzących.
Serial zostanie wyemitowany we wrześniu przyszłego roku na antenie TVP.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane