Connect with us

Czas na rozmowę - Gość Myślenice iTV

„Czas na rozmowę – gość Myślenice iTV”. Odcinek osiemnasty – Mieczysław Nowak, prezes Stowarzyszenia mgFoto

Opublikowano

w

DOMYSLNE

MYŚLENICE: Gościem osiemnastego odcinka programu „Czas na rozmowę…” był Mieczysław Nowak, prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. Rozmawialiśmy nie tylko o działalności stowarzyszenia, ale również o początkach jego przygody z fotografowaniem, a także między innymi o tym, czym różni się zdjęcie od fotografii…

Artykuł Sponsorowany

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej

Opublikowano

w

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach została utworzona w 2001 roku. W pierwszym roku funkcjonowania, na Uczelni kształciło się 111 studentów. Z każdym rokiem, liczba studentów wzrasta i aktualnie osiąga liczbę 3052. W 2001 roku uczelnia nosiła nazwę Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną, zaś w późniejszym czasie zmieniono ją na Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. W związku z dynamiką rozwoju Uczelni oraz nawiązaniem do tradycji regionu świętokrzyskiego i  Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, zmieniono nazwę na Staropolska Szkoła Wyższa. Po spełnieniu przez Uczelnię wszystkich warunków, zdefiniowanych w art. 16 ust. 1a ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i na mocy ustawy z dnia 23 lipca 2021 r. O zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Minister Edukacji i Nauki decyzją z dnia 25. stycznia 2022 r. podniósł status Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach do rangi Akademii Nauk Stosowanych.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach prowadzi zarówno 3-letnie studia I-go stopnia (licencjackie), 3,5 letnie studia inżynierskie, 2-letnie studia II-go stopnia (magisterskie), 5-letnie jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe,  kursy i szkolenia. Wszystkie poziomy studiów prowadzone są w systemie stacjonarnym (dzienne) oraz niestacjonarnym (zaoczne). Obecnie StANS, w ramach niezależnego rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, zyskała miano najlepszej niepublicznej uczelni magisterskiej w regionie świętokrzyskim. 

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, który obecnie posiada 4 filie krajowe (Kielce, Myślenice, Bochnia i Tarnobrzeg) i 3 zagraniczne (Łuck, Lwów – Ukraina oraz Dublin – Irlandia). Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach to uczelnia o międzynarodowym charakterze, która kładzie nacisk na kształcenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne.  Co roku około 100 studentów wyjeżdża w ramach Programu Erasmus Plus na studia i praktyki zagraniczne do 58 partnerskich uczelni i instytucji. Najczęściej wybieranymi kierunkami wyjazdów są Hiszpania, Grecja, Słowacja, Niemcy, Czechy oraz Włochy.  W ramach programów wymiany studenckiej nasi studenci mogą część nauki odbywać w USA.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami samorządowymi.

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Czas na rozmowę z ….Tetyaną Pryt, poetką, malarką

Opublikowano

w

Czas na rozmowę z ….Tetyaną Pryt, poetką, malarką

Czas na rozmowę…Tym razem gościem redaktor Eweliny Mieleckiej-Stankiewicz była Tetyana Pryt, poetka, malarka, mieszkanka Stróży. Tetyana Pryt ( pseudonim artystyczny: Tat Poetry), urodzona 20 listopada 1980 roku w małym prowincjonalnym powiatowym miasteczku Rokitno na Ukrainie. Wychowywała się bez ojca, za to z matką i babcią. Wielki wpływ na jej rozwój życiowy wywarła babcia od strony matki, Kalinicz Wiera, która opowiadała jej wiele bajek oraz biblijnych opowieści.

Od dzieciństwa Tetyana kochała poezję, uwielbiała śpiewać, tańczyć, rysować oraz oglądać indyjskie filmy. Jej wielkim marzeniem było zostać baletnicą oraz nauczyć się gry na pianinie.

 

 

Kontynuuj czytanie

Czas na rozmowę - Gość Myślenice iTV

Czas na rozmowę z Jarosławem Szlachetką. Wywiad z pytaniami od widzów Telewizji iTV

Opublikowano

w

wywiad z Jarosławem Szlachetką 25.09.2020

Czas na rozmowę w ramach plenerowego studia Myślenice iTV. Tym razem Gościem redaktor Małgorzaty Miszczak był Jarosław Szlachetka – burmistrz miasta i gminy Myślenice. Tematem rozmowy były sprawy ważne i istotne dla społeczności lokalnej, dotyczące życia w cieniu Covid-19. Padły pytania z zakresu: edukacji, zdrowia, inwestycji, kultury. Ponadto padły cztery pytania od widzów Myślenice iTV, które miały największą liczbę reakcji pod sierpniowym postem na profilu społecznościowym telewizji iTV.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane