Connect with us

Edukacja

Czas na zmianę: zdobądź nowy zawód! Bezpłatna oferta dla dorosłych

Opublikowano

w

Czas na zmianę: zdobądź nowy zawód! Bezpłatna oferta dla dorosłych

Zdobądź nowy zawód ze Szkołą Policealną Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskim Centrum Kształcenia Zawodowego!

Wakacje pomału dobiegają końca, więc z podwójną energią pomyśl o swojej przyszłości. Jeśli jesteś pełnoletni, szukasz bezpłatnej edukacji  i posiadasz wykształcenie średnie (niekoniecznie maturalne) oferta Zespołu Szkół – Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach jest dla Ciebie!

Choć Małopolskiej Szkoły Gościnności nie trzeba nikomu przedstawiać, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że placówka posiada w swej strukturze Szkołę Policealną Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego – instytucje kształcące dorosłych słuchaczy.

 

SZKOŁA POLICEALNA TURYSTYKI I ZDROWIA

Szkoła policealna to szkoła publiczna. Uczniowie otrzymują legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS potwierdzające kontynuację nauki. W Szkole Policealnej Turystyki i Zdrowia półtora roku lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, można zdobyć praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. Wszystkie kierunki Policealnej Szkoły Turystyki i Zdrowia tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby przyszłego pracodawcy. Konkretne umiejętności pozyskiwane w trakcie nauki, dają możliwość szybkiego znalezienia pracy. Do rozpoczęcia nauki w szkole policealnej wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki.

Co daje nauka w szkole policealnej?

Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków Policealnej Szkoły Turystyki i Zdrowia można zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym zawodzie, nauczyć się prowadzić własną działalność gospodarczą, przystąpić do egzaminów z wybranych kwalifikacji zawodowych, zdobyć konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności. W czasie trwania nauki odbywa się praktyki oraz otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement do dyplomu w języku polskimi angielskim EUROPASS, uznawany przez instytucje polskie i europejskie.
Policealna Szkoła Turystyki i Zdrowia w swojej ofercie edukacyjnej przygotowała kształcenie dla opiekuna medycznego i terapeuty zajęciowego.

MAŁOPOLSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego jest publiczną placówką kształcenia ustawicznego, powołaną i prowadzoną przez Województwo Małopolskie.
Centrum oferuje studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne, kursy doskonalące oraz szkolenia (w tym wyjazdowe), seminaria i warsztaty. Na zlecenie klientów indywidualnych i grupowych podejmuje się organizacji kształcenia w zaproponowanych profilach. Szczególną uwagę przywiązuje do lokalnego rynku pracy oraz potencjalnych pracodawców, dlatego stale monitoruje zmiany w nim zachodzące dostosowując swoją ofertę podnoszenia kwalifikacji i wiedzy do ich potrzeb.

Wśród wielu kursów proponowanych przez Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego kończących się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie Technik usług kosmetycznych (kwalifikacyjny kurs zawodowy FRK.04) cieszy się ogromną popularnością.
W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wykształcenie; jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia. Kwalifikacyjne kursy zawodowe to BEZPŁATNA forma uzyskania kwalifikacji zawodowych. Szczegóły kursu określa Regulamin Organizacyjny Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych stworzony przez organizatora kursów. Przedmioty nauczania podczas kursów są związane z daną kwalifikacją. Warunkiem ukończenia kursów jest frekwencja obecności podczas zajęć nie mniejsza niż 80 % oraz zdany egzamin zawodowy.

Więcej szczegółów dotyczących oferty dla dorosłych znajdziesz TUTAJ:

Oferta edukacyjna dla dorosłych 2021- Szkoła Policealna Turystyki i Zdrowia / Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane