Connect with us

Edukacja

Czas na zmianę: zdobądź nowy zawód! Bezpłatna oferta dla dorosłych

Opublikowano

w

Czas na zmianę: zdobądź nowy zawód! Bezpłatna oferta dla dorosłych
stw

Zdobądź nowy zawód ze Szkołą Policealną Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskim Centrum Kształcenia Zawodowego!

Wakacje pomału dobiegają końca, więc z podwójną energią pomyśl o swojej przyszłości. Jeśli jesteś pełnoletni, szukasz bezpłatnej edukacji  i posiadasz wykształcenie średnie (niekoniecznie maturalne) oferta Zespołu Szkół – Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach jest dla Ciebie!

Choć Małopolskiej Szkoły Gościnności nie trzeba nikomu przedstawiać, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że placówka posiada w swej strukturze Szkołę Policealną Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego – instytucje kształcące dorosłych słuchaczy.

 

SZKOŁA POLICEALNA TURYSTYKI I ZDROWIA

Szkoła policealna to szkoła publiczna. Uczniowie otrzymują legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS potwierdzające kontynuację nauki. W Szkole Policealnej Turystyki i Zdrowia półtora roku lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, można zdobyć praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. Wszystkie kierunki Policealnej Szkoły Turystyki i Zdrowia tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby przyszłego pracodawcy. Konkretne umiejętności pozyskiwane w trakcie nauki, dają możliwość szybkiego znalezienia pracy. Do rozpoczęcia nauki w szkole policealnej wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki.

Co daje nauka w szkole policealnej?

Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków Policealnej Szkoły Turystyki i Zdrowia można zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym zawodzie, nauczyć się prowadzić własną działalność gospodarczą, przystąpić do egzaminów z wybranych kwalifikacji zawodowych, zdobyć konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności. W czasie trwania nauki odbywa się praktyki oraz otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement do dyplomu w języku polskimi angielskim EUROPASS, uznawany przez instytucje polskie i europejskie.
Policealna Szkoła Turystyki i Zdrowia w swojej ofercie edukacyjnej przygotowała kształcenie dla opiekuna medycznego i terapeuty zajęciowego.

MAŁOPOLSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego jest publiczną placówką kształcenia ustawicznego, powołaną i prowadzoną przez Województwo Małopolskie.
Centrum oferuje studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne, kursy doskonalące oraz szkolenia (w tym wyjazdowe), seminaria i warsztaty. Na zlecenie klientów indywidualnych i grupowych podejmuje się organizacji kształcenia w zaproponowanych profilach. Szczególną uwagę przywiązuje do lokalnego rynku pracy oraz potencjalnych pracodawców, dlatego stale monitoruje zmiany w nim zachodzące dostosowując swoją ofertę podnoszenia kwalifikacji i wiedzy do ich potrzeb.

Wśród wielu kursów proponowanych przez Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego kończących się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie Technik usług kosmetycznych (kwalifikacyjny kurs zawodowy FRK.04) cieszy się ogromną popularnością.
W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wykształcenie; jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia. Kwalifikacyjne kursy zawodowe to BEZPŁATNA forma uzyskania kwalifikacji zawodowych. Szczegóły kursu określa Regulamin Organizacyjny Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych stworzony przez organizatora kursów. Przedmioty nauczania podczas kursów są związane z daną kwalifikacją. Warunkiem ukończenia kursów jest frekwencja obecności podczas zajęć nie mniejsza niż 80 % oraz zdany egzamin zawodowy.

Więcej szczegółów dotyczących oferty dla dorosłych znajdziesz TUTAJ:

Oferta edukacyjna dla dorosłych 2021- Szkoła Policealna Turystyki i Zdrowia / Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Edukacja

Kurier Myślenicki- odcinek 229

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki- odcinek 229
stw

Zapraszamy na najnowszy odcinek Kuriera Myślenickiego. W tym wydaniu zawarliśmy informacje na temat: inauguracji w Borzęcie cyklu imprez plenerowych pod nazwą Myślenicka Scena Letnia,  modernizacji trzech dróg rolnych w miejscowościach Głogoczów i Trzemeśnia, wakacyjnych aktywnościach w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, Muzeum Niepodległości w Myślenicach czy na strzelnicy sportowej Sport Myślenice. W Kurierze znajdziecie także relację z Międzynarodowych Zawodów Klubowych w Speed-ballu czy zaproszenie na wyścig kolarski Tour de Pologne, którego peleton przejedzie przez gminę Myślenice. 

 

Kontynuuj czytanie

Edukacja

Szkoła Podstawowa w Kornatce będzie rozbudowana ! W obiekcie będzie 10 sal lekcyjnych oraz 3 sale przedszkolne

Opublikowano

w

Szkoła Podstawowa w Kornatce będzie rozbudowana ! W obiekcie będzie 10 sal lekcyjnych oraz 3 sale przedszkolne
stw

W ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku szkoły podstawowej wraz z rozbudową sali gimnastycznej w Kornatce” zrealizowana zostanie przebudowa części istniejących pomieszczeń, zmodernizowane zostaną instalacje wewnętrzne, a budynek rozbudowany zostanie o 2 pomieszczenia lekcyjne, świetlicę i stołówkę. Rozbudowie ulegnie także sala gimnastyczna oraz dobudowane zostanie zaplecze.

 

 

W efekcie rozbudowy w obiekcie będzie w sumie 8 sal lekcyjnych 25-osobowych, 2 sale 15-osobowe oraz trzy sale przedszkolne. Rozbudowa sali gimnastycznej umożliwi jednoczesne prowadzenie zajęć w dwóch częściach sali rozdzielonych kurtyną. Powierzchnia użytkowa po przebudowie i rozbudowie to ok. 2 tys. m2.

 

Zadanie opiewa na kwotę 8 194 608,61 zł i zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 4 241 500,00 zł.

Kontynuuj czytanie

Edukacja

Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na zajęcia „Zabawy z historią”

Opublikowano

w

Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na zajęcia „Zabawy z historią”
stw

 

12 lipca 2022 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się kolejne spotkanie z serii „Wakacyjne zabawy z historią.”

Jak czytamy na stronie Muzeum:
„Mimo niesprzyjającej pogody do muzeum przybyły dziesiątki dzieci złaknionych historycznej wiedzy. Tym razem miały okazję zapoznać się z historią myślenickiego Zamczyska, poznały jego tajemnice i legendy oraz dowiedziały się jak wyglądały oblężenia średniowiecznych zamków.
Na koniec każde dziecko stworzyło własnoręcznie makietę Zamczyska, którą mogło zabrać do domu i z dumą zaprezentować swoim rodzicom.”
 
W najbliższy wtorek 19 lipca w ramach „Wakacyjnych zabaw z historią” dzieci będą mogły poznać tajniki życia codziennego średniowiecznych mieszkańców Myślenic.
Nie czekaj. Zadzwoń i zapisz swoje dziecko już dziś. Ilość miejsc ograniczona!
 
Może być komiksem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i tekst „680MYSLENICN MYŚLENIC 1A05 Jarosław Szlachetka zaprasza Muzeum Niepodległości Myślenicach zaprasza dzieci w wieku 6+ na zajęcia z cyklu: Muzeum MYSLENCA ZABAWY HISTORIA LIPIEC- SIERPIEŃ 2022 KAZDY WTOREK 10.00 11.30 5.07 ZABAWACH IROZRYWKACH ŚREDNIOWIECZNYCH 12.07. POCZĄTKI ZAMCZYSK 19.07 CZYM ZAJMOWALI SIĘ MIESZKAŃCY ŚREDNIOWIECZNEGO MIASTA? 26.07. POCZĄTKI RYCERSTWA 2.08 POCZĄTKI MYŚLENIC 9.08. ŚREDNIOWIECZNE MELODIE 16.08 ŚREDNIOWIECZNE TANCE 08 SŁOWIANIE ICH WIERZENIA WSTĘP BEZPŁATNY ZAPISY OBOWIĄZKOWE Tel.12/ 3127140 Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski ramach Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego Patriotyzm Jutra: MUZEUM HISTORII POLSKI PA TRIO gazeta, MYSLENICKA JUTRA PATRONAT MEDIALNY: SEDNO”
 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane