Connect with us

Bez kategorii

Czas najlepszych ofert dla bezrobotnych właśnie nadchodzi!!!

Opublikowano

w

DOMYSLNE

POWIAT MYŚLENICKI, MAŁOPOLSKA: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego szykuje nowe oferty aktywizacji zawodowej, które skierowane będą przede wszystkim do osób bezrobotnych,chcących zaistnieć na rynku pracy. O szczegółach opowiedział Stanisław Bisztyga- wiceprezes MARR S.A.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie rozpoczyna realizację nowego projektu wsparcia dla przedsiębiorców. Możemy już dziś zdradzić szczegóły?

S.B-. Faktycznie, rozpoczynamy duży projekt; duży ze względu na jego wartość- bo to blisko 33 mln złotych, które zainwestujemy w rozwijanie i stymulowanie przedsiębiorczości, ale też duży, ze względu na znaczenie i zasięg. Chcemy tym razem naszą pomoc doradczą i finansową kierować do grupy osób o najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy- nieaktywnych zawodowo, długotrwale bezrobotnych czy niepełnosprawnych. To duże wyzwanie i duża odpowiedzialność. 

Ale dotychczasowe doświadczenie uczy, iż wiele projektów realizowanych na rzecz aktywacji osób bezrobotnych nie przyniosło długotrwałych efektów. 

S.B.- Eksperci rynku pracy wskazują nawet przyczyny takiego stanu- problem nie leży w braku atrakcyjnych ofert ale w barierach psychologicznych. Ktoś kto „przyzwyczaił” się do bycia nieaktywnym zawodowo niezależnie od warunków materialnych i swojego aktualnego statusu, po prostu nie chce pracować.  Dlatego nasz projekt jest ważny w przełamywaniu stagnacji i tych kluczowych barier. Projekt „Dobry czas na biznes” , będzie aktywizował długotrwale bezrobotnych w konkretny, ale też do tej pory mało wykorzystywany sposób. Jednym zdaniem można ująć to tak: dajemy Ci wszystko czego potrzebujesz aby stać się SZEFEM. Swoim szefem w swojej firmie. 

Skoro jestem osobą długotrwale bezrobotną lub niepełnosprawną, to mam przecież problem w byciu zwykłym pracownikiem a MARR chce od razu zrobić ze mnie szefa?

S.B.- No nie tak od razu! Najpierw trzeba dostać się do programu ale z tym nie będzie chyba problemu, gdyż w Krakowskim Obszarze Metropolitarnym, obejmującym powiaty: bocheński, krakowski, miechowski, myślenicki, proszowicki, wielicki i miasto Kraków, planujemy przeprowadzić rekrutację w 5 cyklicznych naborach. Potem jest intensywna 36 miesięczna praca z uczestnikami projektu, czyli szkolenia i wsparcie doradcze z zakresu szkolenia z biznesu (przedsiębiorczość, znajomość otoczenia rynkowego, umiejętność zarządzania firmą, prawo, księgowość). To wszystko będzie bezpłatne dla zrekrutowanych uczestników projektu a finalnie przyznamy jeszcze dotacje 24,5 tys. złotych na pokrycie kosztów uruchomienia własnej działalności: zakupy inwestycyjne czy działania marketingowe. Co ważne, po uruchomieniu firmy, nasz „wychowanek” nie jest pozostawiony na pożarcie rynku- przez pierwszy rok działalności służymy mu pomocą z zakresu księgowości, prawa i zarządzania. I wierzę, że w tym właśnie jest klucz do sukcesu; trzeba stworzyć takie warunki aby osoba, która ma niską samoocenę a przez długie przebywanie na bezrobociu, uważa że jest też bezwartościowa- nie tylko odzyskała nadzieję ale wzięła sprawy w swoje ręce i zmierzyła się z wyzwaniem prowadzenia własnej firmy. Nasze zaangażowanie szkoleniowo-doradcze i konkretne kwoty dotacji, umożliwią dobry start. Pozwolą uwierzyć we własne siły i zrealizować marzenia o własnym biznesie. I mam nadzieję, ze zarówno dla osób niepełnosprawnych, bezrobotnych jak i długotrwale nieaktywnych zawodowo, będzie to jak nowe życie! Sami będą odpowiedzialni za swój sukces. 

To faktycznie nowatorskie podejście do pomocy osobom bezrobotnym. Pozostaje mi zatem zapytać kiedy pierwszy nabór i kto konkretnie może ubiegać się o objęcie projektem?

S.B.- Pierwszy nabór ruszy już we wrześniu; do tej pory musimy uporać się ze wszystkimi formalnościami a tych przy dużych projektach wciąż jest niestety sporo. Ale już dziś, zapraszamy osoby z najtrudniejszą sytuacją na rynku pracy- bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, w wieku powyżej 30 lat, należące przynajmniej do jednej z grup:

  • powyżej 50 roku życia
  • długotrwale bezrobotni
  • z niepełnosprawnościami
  • z niskimi kwalifikacjach
  • kobiety

To właśnie z nimi chcemy powalczyć o sukces na rynku pracy i tylko w takich kategoriach chcemy odbierać utworzone 700 nowych mikroprzesiębiorstw. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu „Dobry czas na biznes”, już wkrótce będą dostępne na naszej stronie internetowej www.marr.pl i mediach społecznościowych.

 

 

Źródło: MARR S.A

 

 

Bez kategorii

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

Opublikowano

w

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

W poniedziałek 16 maja w powiecie myślenickim gościł wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. Jednym z elementów wizyty, było spotkanie z samorządowcami ziemi myślenickiej, podczas którego rozmawiano na temat różnych aspektów reformy planowania przestrzennego. Gospodarzem spotkania była gmina Pcim, natomiast wiceminister przyjechał na zaproszenie posła Władysława Kurowskiego.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Opublikowano

w

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi- poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

 

 


Źródło: Biuro Wojewody Małopolskiego

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Opublikowano

w

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Gmina Pcim informuje o zmianie organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu w  dniu 19 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 10:00.  Wyłączone zostaną z ruchu łącznice węzłowe relacji Kraków/Myślenice➡️Pcim oraz Pcim➡️Chyżne.

Prosimy o zachowanie ostrożności!!!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane