fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Cztery Otwarte Strefy Aktywności w gminie Myślenice

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Otwarta Strefa Aktywności, czyli kolorowy plac zabaw wraz z siłownią plenerową – cztery takie obiekty powstały na terenach wiejskich w Gminie Myślenice. W piątek 4 października burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka uroczyście otworzył place zabaw w Zasani, Porębie, Zawadzie i Krzyszkowicach oraz przekazał je do użytku przede wszystkim dzieciom.

– Gmina Myślenice na budowę czterech rekreacyjnych placów zabaw z elementami siłowni plenerowych pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 174 tys. zł. Dziękuję za te decyzje ministrowi Witoldowi Bańce. Dotacja stanowiła mniej więcej połowę kosztów inwestycji, natomiast pozostałą część gmina pokryła z miejskiego budżetu, za co dziękuję Radzie Miasta – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Całkowity koszt powstania czterech Otwartych Stref Aktywności wyniósł 389 709,65 zł.

– To miejsce głównie dla dzieci i młodzieży, ale również starsi mogą znaleźć coś dla siebie i pograć w szachy, czy poćwiczyć na siłowni. Szczególnie proszę, aby stosować się do regulaminów obiektów i wspólnie dbać o te miejsca, by długo służyły i pozwoliły rozwijać lokalne talenty – mówił podczas otwarcia obiektów burmistrz Jarosław Szlachetka.

Otwarte Strefy Aktywności powstały przy budynkach Szkoły Podstawowej w Zasani, Porębie, Zawadzie i Krzyszkowicach. W uroczystych otwarciach brali udział oprócz burmistrza Jarosława Szlachetki, radni gminni Małgorzata Jaśkowiec z Zasani i Piotr Motyka z Zawady, Andrzej Grzybek z Krzyszkowic, a także sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala, radny powiatowy Władysław Kurowski, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele rady rodziców i uczniowie szkół. Poświęcenia obiektów w Zasani i Porębie dokonał ksiądz Zbigniew Skóra, misjonarz w Boliwii, natomiast w Zawadzie ksiądz proboszcz Marek Oczkowski, a w Krzyszkowicach ksiądz proboszcz Jan Antoł.

OSA w Zawadzie:

informacje: UMiG Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane