Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Czy mieszkając w Myślenicach warto szukać pracy w Krakowie?

Opublikowano

w

Czy mieszkając w Myślenicach warto szukać pracy w Krakowie?

Myślenice dzieli od Krakowa około pół godziny jazdy samochodem. Możemy wybrać dwie trasy: przez Wieliczkę lub przez Mogilany. Jeżeli myślą Państwo, że ten półgodzinny dojazd do pracy to coś niezwykłego, to proszę zapytać np. mieszkańców Warszawy jak dojeżdżają do pracy, bo w tak dużych miastach dojazd do biura bywa znacznie dłuższy. Nie tylko warto szukać pracy w Krakowie, gdy jesteśmy z Myślenic, ale jest to najpewniejszy sposób na dobre zatrudnienie dla mieszkańców tej małej miejscowości.

Praca w Krakowie

Wielkie aglomeracje miejskie, do których należy Kraków, przyciągają pracowników z okolicznych miejscowości jak świeca ćmy. Praca w Krakowie dla zamieszkałych w Myślenicach nie tylko jest dostępna, wręcz czeka na podjęcie. Korzystamy tu ze wszelkich błogosławieństw dużego ośrodka miejskiego, który chłonie wręcz pracowników z pobliskich miasteczek.

Nie ma przy tym znaczenia branża, w której się specjalizujemy, ponieważ Kraków jest miastem na tyle dużym, że można powiedzieć: „wszystkie ręce na pokład!”. Zresztą to bardzo częsta sytuacja, gdy duża metropolia obsługuje jako rynek pracy mieszkańców z okolic. Praca jest, jest dostępna, musimy tylko trochę się rozejrzeć i przekonać do naszej wartości jako pracowników wybranego pracodawcę.

Myślenice są ściśle powiązane, także ekonomicznie, z Krakowem. Nie ma więc powodów do zdziwienia, że oba ośrodki prowadziły zawsze, prowadzą i będą prowadzić ścisłą wymianę, także jeśli chodzi o rynek pracy.

Co trzeba zabrać na rozmowę kwalifikacyjną?

W porządku. Wykonaliśmy pewne działania i zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z pracodawcą. Co trzeba zabrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby ta przebiegła po naszej myśli i zakończyła się sukcesem, czyli otrzymaniem zatrudnienia?

Przede wszystkim zabierzmy ze sobą dobry humor, przekonanie o własnej wartości i pewność siebie. Przygotowanie psychologiczne to jeden z kluczy do sukcesu. Pamiętajmy: będziemy mieć konkurentki i konkurentów na drodze do wymarzonego stanowiska, musimy więc prezentować się tak, aby pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Oczywiście należy zadbać o ubiór, który będzie adekwatny do stanowiska, na które aplikujemy. To również wyraz naszego szacunku i profesjonalizmu. Po wtóre zawsze w naszej teczce miejmy kilka egzemplarzy CV, najlepiej wydrukowanych w kolorze. Zalecamy także zabranie ze sobą na rozmowę o pracę notatnika i używanie go w czasie spotkania – to będzie świadczyć o tym, że poważnie podchodzimy od samego początku do oferowanej pracy. Kartka papieru, długopis lub ołówek, mała butelka wody mineralnej, chusteczki higieniczne – to się nam przyda. Poza tym warto już przy pierwszym spotkaniu zabrać ze sobą dokumenty poświadczające wykształcenie, odbyte kursy, szkolenia i zdobyte certyfikaty. Być może lekką przesadą byłoby zabieranie na rozmowę kwalifikacyjną swojego laptopa, ale to jest dozwolone i jeśli tylko może nam w czymś pomóc, możemy to zrobić. Ważne, aby czuć się pewnie i szybko nawiązać dobry kontakt z przyszłym przełożonym na podstawie naszej dotychczasowej znajomości firmy.

Dalsze uwagi – Myślenice i szukanie pracy

Bez żadnych wątpliwości: rekruterzy i firmy z Krakowa są otwarte na naturalną współpracę z myśleniczanami. Myślenice możemy potraktować jako część aglomeracji krakowskiej, a mieszkańcy Myślenic są mile witani w Krakowie i mają ułatwiony dostęp do dobrych, dobrze płatnych i ciekawych stanowisk pracy w naszej dawnej stolicy.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Artykuł Sponsorowany

Pierwsze samodzielne farbowanie włosów – o czym pamiętać?

Opublikowano

w

Pierwsze samodzielne farbowanie włosów – o czym pamiętać?

Z pewnością wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak odmienić swój wygląd. Jednym z najszybszych i najbardziej efektywnych sposobów jest bez wątpienia koloryzacja włosów. To zabieg upiększający, za pomocą którego możesz zakryć siwe odrosty, odświeżyć swój naturalny kolor, a nawet… z brunetki stać się blondynką. Kiedyś skuteczna koloryzacja włosów była możliwa tylko u fryzjera. W obecnych czasach samodzielne farbowanie włosów w domu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. O czym należy pamiętać, decydując się na taki zabieg? Czy farba w odcieniu chłodnego brązu będzie odpowiednia do samodzielnej koloryzacji?

 

Farba chłodny brąz – dla kogo?

Brązowe farby do włosów są jednymi z najczęściej wybieranych odcieni do koloryzacji. Są ponadczasowe, kobiece i odpowiednie dla wielu typów urody. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj chłodny brąz. To kolor klasyczny i bardzo elegancki. Dla jakiego typu urody będzie jednak odpowiedni?

 

Na koloryzację chłodnym brązem powinny zdecydować się przede wszystkim posiadaczki w typie urody lata lub zimy, czyli takim, w którym dominują zimne tony. Chłodny brąz będzie dobrym wyborem w przypadku cery naczynkowej – pozwoli skutecznie zneutralizować różowe tony skóry. Także osoby o oliwkowym odcieniu skóry będą wyglądać w nim korzystnie. Nie sprawdzi się jednak u osób, które posiadają bardzo jasną oprawę oczu.

 

Jak farbować włosy w domu?

Kiedyś farby do włosów dostępne w sklepach były niskiej jakości i negatywnie wpływały na kondycję pasm. Przez to użycie ich stawało się ostatecznością, a większość osób chcących zmienić kolor swoich włosów decydowało się na wizytę u fryzjera.

 

Obecnie dostępność wysokiej jakości farb przestała być problemem. Ich szeroki wybór znajdziemy w każdej drogerii czy supermarkecie, dzięki czemu możemy wybrać interesujący nas odcień i przeprowadzić koloryzację w domu, w dogodnym dla nas momencie. Jak mieć jednak pewność, że samodzielne farbowanie włosów zakończy się sukcesem?

 

Samodzielne farbowanie włosów – o tym pamiętaj

Jeśli samodzielnie farbujesz włosy po raz pierwszy, przyda Ci się garść informacji o tym, jak mieć pewność, że będziesz zadowolona z ostatecznego efektu. Po pierwsze przed użyciem farby przeprowadź próbę uczuleniową. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii. Po drugie, jeśli nie posiadasz wprawy w koloryzacji, wybierz bezpieczny kolor. Pamiętaj, że zmiana odcienia włosów z bardzo ciemnych na jasny blond nie będzie możliwa bez wcześniejszego rozjaśnienia lub dekoloryzacji pasm. Jeśli nie posiadasz w tym doświadczenia, skorzystaj z pomocy fryzjera.

 

W przypadku samodzielnej koloryzacji bardzo ważne jest, by postępować zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nie popełnimy błędu, na przykład pozostawiając mieszankę zbyt długo na swoich kosmykach.

 

Pamiętaj, że w farbie zawarte są pigmenty, które wnikają do głębokich warstw włosa, gwarantując nasycony kolor. Jednocześnie, jeśli farba przypadkowo znajdzie się na Twojej skórze wokół włosów, może okazać się trudna do zmycia. Jak temu zapobiec? Przed koloryzacją zabezpiecz skórę przy linii włosów np. za pomocą wazeliny lub tłustego kremu.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

X-Drink Mobilny Drink Bar- oferta skrojona specjalnie na Wasze wesele

Opublikowano

w

X-Drink Mobilny Drink Bar- oferta skrojona specjalnie na Wasze wesele

X- Drink Mobilny Drink Bar to oferta stworzona i skrojona na każde, nawet najbardziej wymagające wesele. Proponowane przez X-Drink usługi urozmaicone są  pokazami ogniowymi z użyciem sztuki barmańskiej Flair, a także wszelkimi branżowymi nowościami.

 

 

 

 

 

Audycja przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich (powyżej 18 roku życia)

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja- przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Opublikowano

w

Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja-  przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

 

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

 

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

 

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

06 i 11 maj 2022 –  Przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Zapisy telefonicznie 512 351 600.

Cena jednego badania wynosi 45 złotych

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

ZAPRASZAMY NA BADANIA.

Myślenice. Zbadaj swoje kości w osteobusie. 06 i 11 maja-  przy Szpitalu w Myślenicach ul. Szpitalna 2

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane