Connect with us

Gmina Myślenice

Czym palisz? Obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Opublikowano

w

Czym palisz? Obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Piec, kominek, „solary” oraz inne źródła ciepła trzeba obowiązkowo zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

1 lipca wszedł w życie obowiązek wypełnienia deklaracji o urządzeniach grzewczych w budynkach mieszkalnych (deklaracja A) i niemieszkalnych (deklaracja B). Dotyczy właścicieli i zarządców budynków. Informacje o źródłach ciepła są wprowadzane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
Czas na złożenie deklaracji maksymalnie do 30.06.2022 r., a w przypadku montażu nowych urządzeń lub oddaniu budynku do użytku tylko 14 dni od dnia ich pierwszego uruchomienia.

Zachęcamy by nie odkładać obowiązku złożenia deklaracji na później.

  • Najszybszym i najwygodniejszy sposób składania deklaracji jest sposób internetowy:

zone.gunb.gov.pl

  • Osoby nie posiadające profilu zaufanego mogą wypełnić deklarację w wersji papierowej i dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, Rynek 8/9, poprzez złożenie na dzienniku podawczym lub za pośrednictwem poczty. Druki można wydrukować z poniższej strony:
    https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq
    Dostępne są również w holu przed salą obsługi klienta na stojaku pod TV oraz u pracowników sali.

Czym palisz? Obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane