Connect with us

Sport

Dawid Wacławczyk z Trials Up Team reprezentował nasz kraj na zawodach rangi światowej

Opublikowano

w

Dawid Wacławczyk z Trials Up Team reprezentował nasz kraj na zawodach rangi światowej

“Nasz „eksportowy” zawodnik klubu Trials Up Team Dawid Wacławczyk reprezentował nasz kraj w dwóch najważniejszych trialowych imprezach roku. W dniach 01-05 września startował na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w katalońskiej miejscowości Vic aby po dwóch tygodniach zameldować się na arenie Pucharu Świata w francuskim Belfort.

Na starcie w szranki o tytuł Mistrza Świata zjawili się wszyscy czołowi zawodnicy rankingu UCI, jeszcze bardziej spragnieni rywalizacji po rocznej przerwie. Skala trudności odcinków budziła respekt jednak nie onieśmieliła naszego zawodnika który udowodnił że posiada umiejętności pozwalające na rywalizację z najlepszymi. Gorsze pierwsze dwie pętle i wyśmienita trzecia pozwoliła Dawidowi na wymarzony wynik i 23 lokatę w końcowym rozrachunku Światowego Championatu 2021. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu w wywiadzie dla  iTV Myślenice z cyklu „Zwykli-niezwykli” stwierdził że jego marzeniem jest znaleźć się w pierwszej 25 na świecie.

Niestety specyfika odcinków Pucharu Świata znacząco odbiegała od odcinków Mistrzostw Świata, duża ilość „bramek” na sekcji wymagała wręcz sprinterskiego pokonywania przeszkód, a punkty tracone za przekroczenie czasu o 3 sek. nie dodawały skrzydeł. Ambicja i walka do samego końca pozwoliła na wywalczenie 38 pozycji co skutkuje zdobyciem kolejnych punktów do rankingu UCI.

Występ Dawida w roli reprezentanta Polski można zaliczyć do udanych a uzyskane wyniki, głównie w Mistrzostwach Świata, do wymarzonych. W tym miejscu warto wspomnieć, że udział w tych zawodach był  możliwy dzięki wsparciu partnerów i sponsorów PKN Orlen, Miasto i Gmina Myślenice jak również iTV Myślenice.

informacje i zdjęcia:  Trials Up Team 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane