fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Dbaj o zieleń, nie bądź…!!! Aktualizacja Nadleśnictwo odpowiada…

Opublikowano

w

las śmieci 4

Ludzie listy piszą:

„Dzień dobry piszę do Państwa bo może Wam uda się wpłynąć w jakiś sposób na to co, dzieje się w myślenickich lasach. W ostatni weekend i dwa tygodnie temu „buszowałem” sobie trochę po lesie i to, co zaobserwowałem doprowadziło mnie do szewskiej pasji. Zastanawiam się czy da się coś z tym zrobić. Te zdjęcia to tylko mały przykład tego co widziałem.”

Dołączamy się całą redakcją do oburzenia pana Michała i po raz kolejny apelujemy o niezaśmiecanie lasów, nie tylko tych w gminie Myślenice!!! Dziś prosta recepta na porządek w lesie: co wnosisz, to wynieś z powrotem!!!

Mówimy o ekologii, dbaniu o środowisko naturalne, wielkich akcjach… a trzeba przecież tak niewiele. Nie będziesz śmiecił, nie będzie trzeba sprzątać! To apel to tych „miłośników natury”, którzy zapomnieli czego w dzieciństwie ich uczono!

” Kuku, kuku! – echo niesie. To kukułkę słychać w lesie.- Kuku, czekam! Kuku, dzieci. Czy sprzątniecie swoje śmieci?

Płaczą sarny i jeżyki: – Ach! Zamienią las w śmietniki! Rudy lisek wyszedł z norki. – Dzieci to są mądre stworki. O! Zbierają już butelki i zakrętki, i papierki. Wiedzą, że ze szkiełka w lesie straszny pożar się rozniesie!

Hyc! Wyskoczył zając Kicek. – Chcecie poznać tajemnicę? Każdy maluch las szanuje i porządku w nim pilnuje. Wie, że drzewo i roślina oczyszczają dym z komina. – Prawda – szepnął wilczek młody.- Dzieci bronią swej przyrody.”

Bądź jak dzieci z wiersza A. Widzowskiej „Strażnicy Przyrody” dbaj o lasy, zmianę zaczynając od siebie.

Archiwalny materiał z 12 maja 2020:

Ps. List ślemy również do Nadleśnictwa Myślenice.

Aktualizacja 2605.2020

Odpowiedź Nadleśnictwa Myślenice w sprawie zaśmiecania lasów, z którą szczerze polecamy się zapoznać gdyż zawiera merytoryczne treści odnoszące się do problemu.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2021
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Maj   Lip »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane