fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Gmina Myślenice. Razem w dialogu przeciw hejtowi.

Opublikowano

w

debata3

MYŚLENICE: We wtorek 7 maja, w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyła się debata z udziałem młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Myślenice oraz ekspertów z różnych dziedzin życia społecznego. Ideą debaty było dostarczenie młodzieży wiedzy: jak sobie radzić z hejtem-mową nienawiści i idącej w ślad za nią agresji, wrogości, jak radzić sobie z cyberprzemocą czy szkolnym prześladowaniem rówieśniczym. Wydarzenie wpisywało się w akcję „Stop hejt- dajmy młodym siłę” prowadzoną przez myślenicką Straż Miejską.

Debatę prowadzili: Ewelina Mielecka – Stankiewicz, redaktorka i dziennikarka iTV Myślenice oraz Piotr Szewczyk dyrektor MOKiS.

Debata wzajemną edukacją, gdzie młodzież szkolna będzie rozmawiać z dorosłymi o problemach, które rozbijają nasze więzi społeczne, zmieniają nasze zachowanie, powodują strach i często psują relacje między ludźmi. Prawo jest ważnym regulatorem życia społecznego ale równie ważne są działania na innych poziomach np. na poziomie edukacji i profilaktyki również tej poza murami szkoły.

Intencja głównego organizatora debaty Tomasza Burkata, komendanta myślenickiej Straży Miejskiej zawiera się w poniższych zdaniach:

-mam nadzieję, że ta debata mobilizująco wpłynie na naszą młodzież i pobudzi nasze społeczeństwo do sprzeciwienia się hejtowi. Będzie to również dobra okazja do zastanawiania się i spowodowania, aby w przyszłości rezygnować z używania języka pogardy, szydzenia na rzecz języka, w którym jest miejsce na szacunek dla drugiego człowieka, bez epitetów i wulgaryzmów. RAZEM PRZECIW HEJTOWI – DAJMY MŁODYM SIŁĘ!

relacja filmowa z debaty jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie www.myslenice-itv.pl

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2021
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Maj   Lip »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane