Connect with us

Gmina Myślenice

Gmina Myślenice. Razem w dialogu przeciw hejtowi.

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: We wtorek 7 maja, w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, odbyła się debata z udziałem młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Myślenice oraz ekspertów z różnych dziedzin życia społecznego. Ideą debaty było dostarczenie młodzieży wiedzy: jak sobie radzić z hejtem-mową nienawiści i idącej w ślad za nią agresji, wrogości, jak radzić sobie z cyberprzemocą czy szkolnym prześladowaniem rówieśniczym. Wydarzenie wpisywało się w akcję „Stop hejt- dajmy młodym siłę” prowadzoną przez myślenicką Straż Miejską.

Debatę prowadzili: Ewelina Mielecka – Stankiewicz, redaktorka i dziennikarka iTV Myślenice oraz Piotr Szewczyk dyrektor MOKiS.

Debata wzajemną edukacją, gdzie młodzież szkolna będzie rozmawiać z dorosłymi o problemach, które rozbijają nasze więzi społeczne, zmieniają nasze zachowanie, powodują strach i często psują relacje między ludźmi. Prawo jest ważnym regulatorem życia społecznego ale równie ważne są działania na innych poziomach np. na poziomie edukacji i profilaktyki również tej poza murami szkoły.

Intencja głównego organizatora debaty Tomasza Burkata, komendanta myślenickiej Straży Miejskiej zawiera się w poniższych zdaniach:

-mam nadzieję, że ta debata mobilizująco wpłynie na naszą młodzież i pobudzi nasze społeczeństwo do sprzeciwienia się hejtowi. Będzie to również dobra okazja do zastanawiania się i spowodowania, aby w przyszłości rezygnować z używania języka pogardy, szydzenia na rzecz języka, w którym jest miejsce na szacunek dla drugiego człowieka, bez epitetów i wulgaryzmów. RAZEM PRZECIW HEJTOWI – DAJMY MŁODYM SIŁĘ!

relacja filmowa z debaty jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie www.myslenice-itv.pl

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane