fbpx
Connect with us

Kultura

Debata online: dlaczego młodzi obrażają się na Kościół?

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu #ZaBurtąPytań: Debata: Dlaczego młodzi obrażają się na Kościół?

O spadającym odsetku wierzących i problemie wiary wśród młodych w Polsce porozmawia Adrian Burtan w ramach kolejnego spotkania z cyklu #ZaBurtąPytań. Gościem spotkania online będzie Piotr Żyłka.

To dziennikarz katolicki, redaktor naczelny jezuickiego portalu internetowego „Deon.pl”. Podczas debaty będzie odpowiadał na pytania dotyczące wiary, szczególnie wśród osób młodych w Polsce. A ta z roku na rok, jak pokazują statystyki, jest coraz mniejsza.

Debata online organizowana przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu będzie okazją do porozmawiania o problemie laicyzacji i wzrastającej krytyki Kościoła w Polsce. Wspólnie zastanowimy się nad stanem religijności w Polsce. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy wiara w Boga i religijność zawsze muszą iść w parze z celebrowaniem obrzędów w kościele. Podyskutujemy o tym, co młodych ludzi odciąga od Kościoła i jakie są szanse, by temu zapobiegać.

Transmisja z wydarzenia odbędzie się na profilu YouTube MOKiS-u.

Termin: czwartek (29 października), godz. 18:00

Link do transmisji: https://youtu.be/Inf63t__cYo


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane