fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Dobczyce. „Klasyka (nie) klasycznie” czyli muzyczne inspiracje w różnorodnej formie w Szkole Muzycznej I stopnia w Dobczycach

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

DOBCZYCE: „Klasyka (nie) klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość – sektory kreatywne” to projekt, którego organizatorem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach. Przedsięwzięcie było w całości zrealizowane ze środków otrzymanych od Fundacji Wawel z Rodziną, w ramach Konkursu „Z miłości do radości – Serce rośnie – II edycja”. Ideą projektu było rozwijanie nowych umiejętności wśród dzieci i młodzieży, gdzie muzyka stać się ma inspiracją twórczą i zawodową, narzędziem do odkrywania różnych pasji oraz nabywania nowych umiejętności praktycznych.
W ramach projektu w dniach od 11 do 14 października 2019 r. odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące: komponowania i przygotowywania muzyki do spektakli teatralnych; jazzowe; choreograficzne-nowoczesne układy taneczne do kompozycji klasycznych; budowa instrumentów; prawo autorskie- współczesny świat a własność intelektualna; tworzenia animacji do muzyki i prezentacji multimedialnych oraz tworzenia reportażu filmowego dotyczącego koncertu. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów zaproszony spośród artystów ze środowiska lokalnego i ze środowiska artystycznego Krakowa, a udział w nich wzięło 50 uczestników.
Podsumowaniem całego projektu był koncert pt. „Muzyczna Liga Kreatywności”, który odbył się 15 października 2019 r. o godzinie 10.00 w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka. Podczas finału uczestnicy zaprezentowali swoje prace i umiejętności nabyte podczas warsztatów.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane