fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Dobczyce. Umowa na przebudowę drogi Rudnik-Winiary podpisana

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

DOBCZYCE: Prawie 2 km odcinek drogi Rudnik – Winiary w gminie Dobczyce zostanie przebudowany w ramach rozpoczynającej się wkrótce inwestycji o wartości ponad 3 mln zł. Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś podpisał umowę z reprezentującą wykonawcę tego zadania – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe – Panią Elżbietą Marią-Wesołowską. W podpisaniu umowy uczestniczyli również: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, wiceburmistrz Edyta Podmokły, skarbnik Antonina Trojan oraz kierownik referatu inwestycji Konrad Skiba.

Jak podkreślił burmistrz – „Jest to dla nas inwestycja, która wpisuje się w ważne działania podejmowane w celu poprawy stanu dróg na terenie gminy Dobczyce.” W ramach zadania zmodernizowany zostanie odcinek o długości 1,9 km oraz wybudowany zostanie 1 km chodnika, który prowadzić będzie od drogi wojewódzkiej Dobczyce – Wieliczka do budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku. O budowę chodnika na tym odcinku wielokrotnie zabiegała Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Jakubowska, która wspomniała, że mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję, szczególnie ze względu na duży ruch na trasie w kierunku Winiar.

Termin wykonania zadania upływa w październiku przyszłego roku. Reprezentująca wykonawcę – Pani Elżbieta Maria – Wesołowska zaznaczyła, że są firmą z doświadczeniem, realizującą podobne zadania na terenie Małopolski i Podkarpacia. Przekazanie placu budowy w Rudniku nastąpi w przyszłym tygodniu, natomiast rozpoczęcie robót uwarunkowane jest warunkami atmosferycznymi.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 3 474 725,84 zł przy 50% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych – programu Ministerstwa Infrastruktury.

Informacje dodatkowe:

Nazwa zadania: Przebudowa drogi gminnej nr 540113K WINIARY- RUDNIK w km 0+014,00- km 1+971,60 w miejscowości Rudnik, Gmina Dobczyce

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna wpisane do rejestru przedsiębiorstw w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy  w Rzeszowie , XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod   numerem KRS 0000171488 z siedzibą,  ul. Drogowców 1, 39-200 Dębica. Umowę podpisze prokurent Elżbieta Maria Wesołowska.

Termin wykonania zadania: Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w terminie do 15.10.2020r.

Podpisanie umowy na przebudowę drogi w Rudniku

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś podpisał umowę 🖋 na przebudowę prawie 🚧 2 km odcinka drogi w Rudniku 🚧 z reprezentującą wykonawcę – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe – Panią Elżbietą Marią-Wesołowską. W podpisaniu umowy uczestniczyli również: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, wiceburmistrz Edyta Podmokły, skarbnik Antonina Trojan oraz kierownik referatu inwestycji Konrad Skiba. Koszt inwestycji to 3 474 725,84 zł przy 50% dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wkrótce szczegółowe informacje. 🔜

Opublikowany przez Gmina i Miasto Dobczyce Czwartek, 28 listopada 2019

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane