Connect with us

Gmina Dobczyce

Dobczyce. Widzowie przestrzegają przed obcokrajowcami oferującymi biżuterię

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

DOBCZYCE: Do naszej redakcji napływają wiadomości, dotyczące obcokrajowców o ciemnej karnacji, którzy pod pozorem potrzeby pozyskania pieniędzy na jedzenie lub paliwo do samochodu, próbują mieszkańcom sprzedaż biżuterię, najczęściej sygnety, bransoletki i łańcuszki. Twierdzą, że przedmioty te wykonane są z prawdziwego złota a oni w podprogowej sytuacji chcą je sprzedać za bezcen.

Mojej teściowej dali świecidełka do ręki, mówiąc że potrzebują pieniędzy na paliwo bo w Polsce są nielegalnie i muszą uciekać. Kobieta błagała na kolanach aby kupić od niej te przedmioty. Kiedy powiedziałem, że idę zrobić zdjęcie tablic rejestracyjnych i ledwo odszedłem , proponująca świecidełka kobieta wyrwała pieniądze teściowej i wcisnęła jej do ręki „biżuterię” i odjechali z piskiem opon- pisze jeden z naszych widzów.

Warto w tego typu wizytach domowych zachować czujność i zdrowy rozsądek.

Jednocześnie Policja przypomina, że nie wszystko złoto, co się świeci. Jeżeli cena oferowanej biżuterii jest podejrzanie niska, a sprzedający twierdzi, że wykonana jest ze złota nie dajmy się oszukać, nie kupujmy. W takim przypadku natychmiast proszę powiadomić policję.

FOTO: Policja.pl

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Sierpień 2019
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Lip   Wrz »

Facebook

Najczęściej czytane